1

(8 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Czy wiadomość, jaką otrzymujesz, jest w formacie HTML? Jeżeli tak, to spróbuj zmienić trzy pierwsze wiersze w szablonie na następujące:

%SetPattRegexp="(?isU)^(.*)(Imię i nazwisko:\s)(.*)\s"%-
%RegexpBlindMatch(%OText)%-
%_Imie="%SubPatt(3)"%-

To powinno załatwiać sprawę - sądziłem, że oryginał jest w formacie czysto tekstowym i wtedy pierwszy szablon powinien działać. Przy HTML prawdopodobnie tekst "Imię i nazwisko" nie rozpoczyna się na samym początku wiersza i dlatego należy stosować ten nowy wariant. Ten wariant jest bardziej ogólny.

2

(8 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Muszę Cię prosić o przesłanie prywatnie przykładowej wiadomości wyeksportowanej z The Bat!. Tylko wtedy będzie można postawić diagnozę co jest nie tak. Sprawdzałem to na kilku przykładach u siebie i wszystko działało, ale lepiej mieć oryginał do dalszych badań.

Po dłuższej przerwie postanowiłem przerobić podręcznik z już nieużywanej wersji CHM na wersję PDF, przy okazji go aktualizując. Trochę to trwało, ale powstała całkiem niezła książka (prawie 250 stron). Chętni mogą pobrać podręcznik do wersji 8.7 z serwera Google.

4

(8 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Udało się rozwiązać problem za pomocą szablonu podręcznego z wyrażeniami regularnymi i pliku tekstowego zawierającego polskie imiona wraz z ich odmianą (wołacz) i znacznikiem płci (litera "M" lub "F"). Plik ma w oddzielnych wierszach wpisane imiona w formacie Imię Imię_w_wołaczu Płeć. Podany niżej szablon podręczny nazwałem Odmiana_imion. Wynikiem działania tego szablonu jest tekst z powitaniem i odpowiednio odmienionym imieniem wybranym na podstawie oryginalnej wiadomości zawierającej imię i nazwisko (tak jak podałeś). Wynik działania szablonu musisz wstawić na początek swojego szablonu odpowiedzi za pomocą makropolecenia %QInclude="Odmiana_imion".

%SetPattRegexp="(?isU)^(Imię i nazwisko:\s)(.*)\s"%-
%RegexpBlindMatch(%OText)%-
%_Imie="%SubPatt(2)"%-
%_Imiona=%Put("C:\Imiona_odmiana.txt")%-
%SetPattRegexp="(?isU)^(%_Imie)\s(.*)\s(.)"%-
%RegexpBlindMatch(%_Imiona)%-
%_Wolacz="%SubPatt(2)"%-
%_Plec="%SubPatt(3)"%-
Dzień dobry,

%If:%_Plec=='M':"Panie %_Wolacz, ":%-
$%If:%_Plec=='F':"Pani %_Wolacz, ":""$

Jak to działa? Najpierw za pomocą wyrażenia regularnego jest wyodrębniane z oryginalnej wiadomości imię i zapisywane do zmiennej %_Imie. Następnie do zmiennej %_Imiona jest wstawiana zawartość pliku C:\Imiona_odmiana.txt (przesyłam go prywatnie, pamiętaj o zachowaniu ścieżki lub jej modyfikacji w szablonie). Za pomocą innego wyrażenia w zmiennej %_Imiona jest wyszukiwana wartość %_Imie, a po wyszukaniu pobierana jest odpowiednio odmiana imienia (zmienna %Wolacz) i znacznik płci (zmienna %_Plec). Dalsze instrukcje warunkowe na podstawie zawartości zmiennej %_Plec (M, F lub pusta) wstawiają do odpowiedzi właściwy tekst.

5

(8 odpowiedzi, napisanych Szablony i filtry)

Problem rzeczywiście nie jest banalny w przypadku języków takich jak polski. Dosyć dawno temu, gdy funkcjonowały pocztowe listy dyskusyjne poświęcone The Bat!, były jakieś próby rozwiązania tego problemu. O ile dobrze pamiętam, wykorzystywano tam pole "Płeć" z książki adresowej, ale w Twoim przypadku raczej nie będzie to miało zastosowania.

Postaram się odszukać w archiwum ten wątek i może uda się to rozwiązać. Mam także pewien pomysł z wykorzystaniem słownika imion męskich i żeńskich w postaci pliku tekstowego, ale muszę to dokładnie sprawdzić - jak zadziała, dam znać.

Przejrzałem wszystkie funkcje związane z zakładkami listy wiadomości i niestety - nie ma wśród nich opcji zamykającej wszystkie zakładki. Można zamknąć tylko zakładkę bieżącą, ale przecież nie o to Ci chodzi.

Jeżeli chcesz włączać zakładki na zasadzie zero-jedynkowej (są wszystkie lub nie ma żadnej), powinieneś użyć opcji Pokaż zakładki listy wiadomości z menu głównego Środowisko | Zakładki listy wiadomości lub z menu kontekstowego na zakładce. Innej możliwości nie widzę.

8

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Ukazała się wersja beta 8.7.0.1 i rzeczywiście, błąd z literą "ą" został usunięty.

9

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Podejrzewam, że te załączniki pochodzą z poczty wysyłanej przez programy firmy Microsoft - i to jest odpowiedź. Raczej nic nie da się zrobić, jeżeli nadawca nie ma poprawnie skonfigurowanego swojego programu. The Bat! raczej nie ma tu nic do rzeczy.

10

(3 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Tak, to ewidentny błąd, który istnieje od kilkunastu tygodni. Zgłosiłem go już dawno temu do autorów i jest już ponoć poprawiony w wersji 8.7.0.1 - czyli kolejnej wersji beta, która ukaże się w najbliższych dniach. Teraz jedyne wyjście to ustawienie w opcjach (Podgląd / Edycja) jako domyślnego edytora wiadomości w formacie tekstowym edytora zgodnego z Windows zamiast edytora MicroEd.