Temat: dwa komputery, dwa baty, jedna poczta

witam

jestem uzytkownikiem bata od dluzszego, uwielbiam ten program, choc raczej wykorzystuje jego mozliwsoci w niewielkim procencie. zastanawiam sie nad jedna sprawa, nie znalazlem nic na ten temat na forum. niedlugo zaistnieje u mnie taka sytuacja - bede mial dwa komputery, jeden w domu, drugi w biurze. chcialbym, aby na obu byl zainstalowany the bat, moje konta beda podlaczone do obu batow. chcialbym, zeby to dzialalo w taki sposob: siedzac w biurze sobie sciagam maile, a po powrocie mam mozliwosc sciagniecia ich jeszcze raz za pomoca domnowego komputera (czyli zeby bat "biurowy" nie oznaczal biezacych wiadomosci jako sciagnietych, tak, zeby bat "domowy" mogl je pobrac). czy cos takiego sie da zrobic? czy moze dobra opcja jest zakup bat voyager?

2

Odp: dwa komputery, dwa baty, jedna poczta

Najlepsza to TB Voyager i przenośny dysk lub pamięć USB. Unikniesz wszelkich dodatkowych problemó. Ważne przy tym byś w pracy miał prawa do używania napędów USB. Licencja na TB Voyager jest ta sama co na wersję PRO, więc patrząc po tym, że TB uzywasz w pracy to praktycznie możesz spokojnie instalować TB Voyagera bo licencje już na niego masz.

3

Odp: dwa komputery, dwa baty, jedna poczta

albo przesiadziesz sie na Voyagera albo w ustawieniach na pierwszym TB  ustawisz aby pozostawiał wiadomości na serwerze a na drugim aby je pobierał I w ten sposób pobierzesz je na oba komputery Ja tak mam i działa bez problemu

Pozdrawiam

4

Odp: dwa komputery, dwa baty, jedna poczta

witam smile
Pozwoliłem się podłączyć pod wątek, ponieważ właśnie dziś powstał właściwie dokładnie podobny problem, na który niestety powyższe rozwiązanie nie działa.
Przedstawię krótko problem: mam zainstalowanego theBata na dwóch komputerach: laptopie (najczęściej używany jest w pracy/w biegu) oraz komputerze stacjonarnym (w domu). Mam założone konto na gmailu, z którego chciałbym mieć możliwość ściągania poczty (i de facto posiadać dokładnie podobne dwa theBaty z tymi samymi mailami itd). Niestety, mimo zaznaczenia opcji "pozostaw na serwerze pobrane wiadomości", drugi theBat (w sensie Nietoper, który ma ściągnąć już raz wcześniej pobraną pocztę) nie widzi wcześniej pobranych maili (mimo, że logując się na konto przez stronę www rzeczone wiadomości są nieprzeczytane).
Od razu powiem, że właściwie chciałbym wystrzegać się używania wersji portable, jako że mam osobiście dość mieszane uczucia co do używania pendrive'ów w miejscach publicznych (a moja praca polega na tym, że niestety do komputera bez większego problemu może mieć dostęp kilkanaście osób, nawet gdy jestem w tym samym pomieszczeniu). Dokładnie w taki sposób został skradziony mój pendrive, co z tego, że dane były zaszyfrowane TrueCryptem, jak ja je osobiście straciłem. Stąd moja nieufność... Podobny problem mam także z kalendarzem ze stajni mozilla (także zaproponowano wykorzystanie pendrive troszkę w inny sposób), ale to już problem na inne forum wink

pozdrawiam serdecznie !
krzysmir

5

Odp: dwa komputery, dwa baty, jedna poczta

@krzysmir: zmień konto. Gmail już tak ma. To niby konto z dostepem przez POP3 ale bez właściwego wsparcia dla standardu.

6 (edytowany przez Andy 2007-09-27 11:41:21)

Odp: dwa komputery, dwa baty, jedna poczta

Trzeba tylko skontrolowac nastawienia. Obecnie poczte sciagam na dwa komputerki z roznych serwerkow. Kiedys to robilem na trzech i niebylo zadnych "schodow". Tylko z poczta wyslana byl problem bo pozostawala tylko na kompie z ktorego byla wyslana. Ale na Gmaili mozna nastawic aby zatrzymywal kopie wyslanych maili. Oprocz tego otrzymane maile archiwuje tygodniowo do oddzielnego foldra. W przypadku straty poczty na kompie zawsze mam mozliwosc odzyskania wczesniej otrzymanej poczty.

7

Odp: dwa komputery, dwa baty, jedna poczta

Andy napisał/a:

Trzeba tylko skontrolowac nastawienia. Obecnie poczte sciagam na dwa komputerki z roznych serwerkow. Kiedys to robilem na trzech i niebylo zadnych "schodow". Tylko z poczta wyslana byl problem bo pozostawala tylko na kompie z ktorego byla wyslana. Ale na Gmaili mozna nastawic aby zatrzymywal kopie wyslanych maili. Oprocz tego otrzymane maile archiwuje tygodniowo do oddzielnego foldra. W przypadku straty poczty na kompie zawsze mam mozliwosc odzyskania wczesniej otrzymanej poczty.

witam.
no u mnie niestety sama konfiguracja Bata to zalatwilem ten temat dla kilku kont, ale gmail jest inny sad prawdopodobnie zostaje tylko zmiana konta, zgodnie z tym co napisal lazik.

dzieki za informacje, pozdrawiam
krzysmir