Temat: Odpowiedź na inne konto

Witam,

Mam pytanko ... jak zrobić tak aby przy odpowiedzi na e-mail odpowiadać na inny adres niż ten, z którego został wysłany i dodatkowo przesłać kopię na jeszcze inny adres.

Kombinowałem troche i jedyne co mi się udało to, to że poczta wychodziła na adres, z którego wysłana została poczta i dodatkowo na te inne adresy sad

--
Pozdrawiam,
Jarek

2

Odp: Odpowiedź na inne konto

Jeśli ten adres, na który chcesz odpowiadać, jest zawsze taki sam, wtedy w szablonie odpowiedzi wstaw makra:

%To=""%To="adres_odbiorcy"%

Pierwsze makro %To="" stosowane jest po to, aby oczyścić pole To z pierwotnej zawartości, generowanej automatycznie przez program w momencie tworzenia odpowiedzi. Jeśli adres ma być za każdym razem inny, wtedy stosowanie makr nie ma sensu i trzeba adresy wpisywać ręcznie lub wybierać z książki adresowej.
Dodawanie adresów do pola CC uzyskasz po wstawieniu do szablonu odpowiedzi makra

%Cc="inny_adres"

3

Odp: Odpowiedź na inne konto

Dziękuję za odpowiedź, działa wyśmienicie aczkolwiek gapa ze mnie bo to takie podstawowe sprawy, i trzeba było więcej poczytać i sobie przypomnieć co nieco z pisania szablonów (dawno nic nie pisałem bo nie było potrzeby) a nie zaśmiecać forum sad moja wina, no ale może ktoś inny jeszcze skorzysta na tym.

Mój szablon wygląda tak:

%IF:'%OFROMADDR'=='adres_nadawcy':%-
'%TO="" %TO="adres_odbiorcy" %CC="adres_kopii"'%-

Pozdrawiam,
Jarek