1

Temat: Filtr z parametrem. Bardzo ciekawa opcja

Chce stworzyć  filtr z parametrem.

Mam nastepujacy filtr
Nadawca musi zawierac pewien adres
temat musi zawierac pewna tresc
jezeli sie zgadza to wystepuja pewne zdarzenia i parametr zostaje
ustanowiony na 1. Dla przykladu zapis parametr=1
nastepny filtr sprawdza nadawce (ten sam) i parametr.

I tu pojawia się problem, bo wydaje mi się że to działa na wspak.
Kiedy pierwszy filtr przejdzie parametr powinien =1. Kiedy w nastepnym
filtrze dam parametr równa się 1 to nie działa, to co jest zaplanowane przy spełnieniu tego warunku.  Jak dam warunek, że parametr nie równa się 1 to działa. Moze mi ktoś pomóc?

2

Odp: Filtr z parametrem. Bardzo ciekawa opcja

Nie podałeś której wersji programu używasz, a zdarzało się, że w niektórych było sporo poważnych błędów, między innymi w filtrach. Nie wiem do końca jak to jest z tym parametrem, a moje pytanie o jego sens autorzy programu zignorowali. Dlatego nie używam tej właściwości i w mojej praktyce nigdy nie zdarzyło się tak, aby nie można było jej obejść.

Na podstawie Twojego opisu filtrów sądzę, że u Ciebie także użycie parametru nie jest wymagane. Prawdopodobnie sprawę załatwi odpowiednia relacja między tymi dwoma filtrami: filtr pierwszy ma być ustawiony jako główny (z kontynuacją działania innych filtrów), a filtr drugi - jako filtr podrzędny. Przy takiej konfiguracji drugi filtr zadziała tylko wtedy, gdy zadziała filtr pierwszy. Prawdopodobnie o to Ci chodziło, a jeśli nie - musisz dokładniej opisać to co chcesz uzyskać.

W filtrach można także stosować nieudokumentowane makro %FilterResults (nie jest opisane w podręczniku). Zwraca ono tekst będący wynikiem sprawdzenia warunku filtru, jeżeli ten warunek okazał się prawdziwy (czyli, np. gdy sprawdzamy obecność adresu nadawcy za pomocą wyrażeń regularnych, makro to zwróci aktualny adres pasujący do wyrażenia użytego w warunku filtru). Makro %FilterResults można zatem wykorzystać np. do automatycznego nadawania nazw folderom tworzonym przez filtr, w szablonach używanych w filtrze, itp. Nie wiem jednak bez dokładniejszego opisu czy można go użyć w Twoim przypadku - raczej prostsze będzie zastosowanie odpowiedniej hierarchii filtrów opisanej wyżej.

3

Odp: Filtr z parametrem. Bardzo ciekawa opcja

Dzieki za naprowadzenie. Dziala, teraz tak jak chce. Parametr wywalilem.

Zrobilem tak
Filtr nadrzędny
               |filtr podrzędny 1
               |filtr podrzędny 2
               |filtr podrzędny 3
               |filtr podrzędny 4 - zadziała tylko wtedy jeżeli wiadomośc spełni kryteria filtru nadrzędnego, a nie spełni warunków filtrów podrzędnych 1-3.


Nie ustawiałem kontynuacji innych filtrów w opcjach filtru nadrzędnego. Zakładam, że filtr nadrzędny automatycznie kontytunuje filtrowanie przez filtry podrzędne (bez względu na to czy jest opcja kontynuacji czy nie), bo chyba tak to miało być w założeniu relacji filtr nadrzędny-podrzędny.

4

Odp: Filtr z parametrem. Bardzo ciekawa opcja

Zakładam, że filtr nadrzędny automatycznie kontytunuje filtrowanie przez filtry podrzędne (bez względu na to czy jest opcja kontynuacji czy nie), bo chyba tak to miało być w założeniu relacji filtr nadrzędny-podrzędny.

Chyba takiej relacji między filtrem nadrzędnym a podrzędnym nie ma. Filtr podrzędny działa tylko po spełnieniu warunku w filtrze nadrzędnym. Opcja kontynuacji nie jest z tym powiązana i powinieneś ją włączyć jeśli mają działać jeszcze inne filtry poza zestawem, który opisałeś,