1

Temat: Szablony podręczne - HTML

Witam, wykonałem szablon przy użyciu formatowania HTML. Całość zapisuje się poprawnie, i przy edycji widzę nadal HTML. Problem polega na tym, że gdy wywołam szablon, to pokazuje się wiadomość bez formatowania (plain/text).

Z góry dziękuję za pomoc.

2

Odp: Szablony podręczne - HTML

Kłopoty z szablonami HTML występują od początku ich istnienia, ale Twój problem da się chyba rozwiązać za pomocą odpowiedniej organizacji edycji wiadomości. Przede wszystkim wstaw do szablonu makro %SetEditor(4), które po jego wywołaniu spowoduje przestawienie edytora wiadomości w tryb "tylko HTML".

Twój szablon nie powinien być wywoływany ręcznie, ponieważ to właśnie stwarza często problemy. Jeśli szablon ma być stosowany dla nowych wiadomości, musisz wyczyścić odpowiedni szablon główny konta i zamiast istniejących tam wpisów wstawić makro wywołujące Twój szablon HTML, czyli %QT(nazwa_szablonu_HTML). Jeśli szablon chcesz stosować dla odpowiedzi, postąp podobnie.

Sprawdziłem to na najnowszych wersjach beta, ale ponieważ nie widzę jakiej wersji The Bat! używasz, nie wiem czy ta rada pomoże.

3

Odp: Szablony podręczne - HTML

Pomogło, dzięki!!
PS. ver. 4.2.18