Temat: The - Bat Hasło główne.

Witam serdecznie,

w wyszukiwarce nie znalazłem dla tego zapytania żadnego postu, w googlach też ciezko.

Moje pytanie dotyczy programu The Bat: ściągam poczte z wielu kont mailowych i chciałbym zataić dostęp do poczty, albo inaczej - ograniczyć. Tak żeby po otworzeniu programu najlepiej prosiło o podanie hasła, ponieważ nie chce wprowadzić opcji z zakładki KONTO - > zmien hasło -> owszem to działa, ale dla każdego konta musiałbym wklikiwać hasło, nie da się tego jakoś zaoutomatyzować do ustawienia hasło przy początkowym otworzeniu się programu???

Szukałem i nic nie mogę wykombinować dlatego proszę o pomoc Was, specjalistów w tej dziedzinie smile

Będę wdzięczny za wszelkie porady i informacje.

Pozdrawiam

2

Odp: The - Bat Hasło główne.

Należało zacząć od lektury podręcznika: w rozdziale Instalacja programu jest podrozdział Hasło główne. W skrócie: wymagane przez Ciebie zachowanie programu jest możliwe tylko w wersji Professional po włączeniu opcji szyfrowania. Opis instalacji i konfiguracji tego trybu pracy znajdziesz w podręczniku - jest on zbyt długi aby go tutaj cytować.

3

Odp: The - Bat Hasło główne.

Witam.
Mam chyba proste pytanie ws hasła głównego.

Gdzie można zmienić hasło główne?
Jakoś nie mogę się do tego dogrzebać w programie (Professional 4.2.12.4).
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

P.S.
Uprzedzając "sprytne" odpowiedzi: proszę nie odsyłać mnie do Google bo Google odsyła do tego forum.
Proszę także nie odsyłać do podręcznika bo w podręczniku niestety nie mogę znaleźć informacji jak do okienka "Hasło główne programu TheBat" dojść.

4

Odp: The - Bat Hasło główne.

Niestety, zmiana hasła głównego nie jest możliwa bezpośrednio w programie ze względu na przyjęty algorytm szyfrowania. Nowe hasło można zdefiniować tylko podczas ponownej instalacji programu po jego całkowitym odinstalowaniu (łącznie z usunięciem wpisów w rejestrze Windows).

Faktycznie masz rację, że w podręczniku o tym nie wspomniano. Dodam tę notatkę w następnym wydaniu.

Okno z żądaniem hasła głównego pojawia się tylko wówczas, gdy podczas "czystej" instalacji programu wybrano pracę w trybie szyfrowanym (ta informacja jest w podręczniku). Służy ono jedynie do wprowadzenia hasła, a nie do jego modyfikacji.

5

Odp: The - Bat Hasło główne.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Pozdrawiam
Adam Gut