Temat: Filtr poczty przychodzącej...

...nie mogę sobie poradzić z filtrem poczty przychodzącej...
Filtr ma budowę:
Nadawca NIE zawiera (adres domeny, np: xxx.pl)

--przenieś do folderu ///aaaa/bbb
--utwórz odpowiedź

Jak teraz powinienem do warunków początkowych dodać inną domenę, żeby to zadziałało, gdyż przy dodaniu
AND Nadawca nie zawiera xxx*.pl
AND Nadawca nie zawiera *xxx.pl

Filtr przestaje działać prawidłowo, a problem polega na tym, że wspólna część nazwy domeny dla wszystkich nadawców to będzie to owe xxx i .pl

2

Odp: Filtr poczty przychodzącej...

W warunku filtru powinieneś użyć wyrażenia regularnego, ponieważ przy tak sformułowanym zadaniu wszystkie inne wybory zawiodą. Warunek powinien mieć postać:

Nadawca nie pasuje do (?isU)^.*@.*(xxx).*\.pl

To powinno działać (oczywiście, zamiast "xxx" wpisujesz właściwą frazę.

3

Odp: Filtr poczty przychodzącej...

Wspaniale, działa! Tylko jeszcze pytanie, dlaczego bat niechętnie przenosi mi wiadomości do wskazanego folderu, że o utworzeniu sformatowanej odpowiedzi nie wspomnę... obraził się? Bo za pierwszym razem działało to bez problemu.

4

Odp: Filtr poczty przychodzącej...

Trudno podejrzewać taki twór jak The Bat! o obrazę... Bywały wersje, w których filtracja i sortowanie nie zawsze działały dobrze, potem autorzy coś poprawiali i tak do wykrycia następnego błędu. Nie wiem jak jest w Twojej wersji, ale te operacje w wersji najnowszej 4.2.36.4 chyba działały poprawnie.

Przy konfiguracji filtrów ważna też jest ich kolejność (są uruchamiane kolejno od góry listy w dół), a także opcja kontynuacji działania innych filtrów (może poprzedni filtr jest tak ustawiony, że blokuje ten właściwy?). Jeśli możesz, podaj jakiś konkretny przypadek adresu, dla którego filtr nie chce działać.

5

Odp: Filtr poczty przychodzącej...

Nie wiem czy wpływ miała moja pomyłka ale działa już dobrze, otóż zamiast frazy NadawcaNIE PASUJE DO miałem nadal Nadawca NIE ZAWIERA. Po poprawieniu filtr już przenosi prawidłowo i tworzy zdefiniowaną automatyczną odpowiedź.

Dzięki wielkie za pomoc.

P.S. Pracuję na 4.2.36.4 i w związku z tym jeszcze szybkie pytanie, czy są inne skórki do niego oprócz tych standardowych?

6

Odp: Filtr poczty przychodzącej...

Oczywiście, przyczyną niedziałania było użycie "nie zawiera" zamiast "nie pasuje do". Tylko w dwóch przypadkach w warunku filtru można użyć wyrażeń regularnych: dla kwalifikatora "pasuje do" i "nie pasuje do". W pozostałych przypadkach mechanizm interpretacji wyrażeń regularnych jest wyłączony.

Wyrażenia regularne wcale nie są trudne do opanowania. Wyrażenie dla Twojego przypadku należy interpretować następująco:

(?isU) - to są opcje konfigurujące działanie mechanizmu wyrażeń regularnych, ich szerszy opis możesz znaleźć w podręczniku.

^.*@.*(xxx).*\.pl - to jest właściwe wyrażenie regularne, które należy czytać jako "dowolna liczba dowolnych znaków od początku przeszukiwanego tekstu aż do znaku @, potem ponownie dowolna liczba dowolnych znaków, potem Twoja szukana fraza xxx, i na koniec dowolna liczba dowolnych znaków zakończona frazą .pl". Kropka oznacza dowolny znak, a gwiazdka dowolną liczbę powtórzeń poprzedzającego ją znaku. Nawiasy są używane do wyróżnień fragmentów wyrażenia, a znak "\" jest przełącznikiem, zmuszającym do literalnej interpretacji znaku, który za nim następuje. Oto cała filozofia...

Jeśli chodzi o grafikę, to dla starszych wersji można było znaleźć w sieci zestawy ikon, dla nowszych (od 4 wzwyż) może też gdzieś takie zestawy istnieją. Nigdy się tym nie interesowałem, ale być może ktoś z czytających ten wątek będzie wiedział gdzie szukać takich specjałów...

7

Odp: Filtr poczty przychodzącej...

O matko jakie to proste smile dzięki big_smile