Temat: IMAP

Moja aktualna konfiguracja:

SMTP:

smtp.gmail.com
starttls port 587
załączone uwierzytelnianie RFC 2554

IMAP
imap.gmail.com
tls port 993
uwierzytelnianie normalne ( zmieniałem również na RFC 2095

Brak ograniczeń dla otwartych sesji

klient którego używam: Voyager

Nietoperek pocztę odbiera i wysyła ale po zsynchronizowaniu generuje mi okienko: nazwa maila ( moja ) - IMAP
identyfikator + hasło - tu są wpisane mój mail (xxx@gmai.com ) i moje hasło do tego maila

Po kliknięciu OK widze w dzienniku taki komunikat:

!2011-02-17, 15:38:22: IMAP - 1: Uwierzytelnienie nieudane. Komunikat serwera: xxx@gmail.com km j authenticated (Success)

No to jak jest z tym uwierzytelnianiem?
Maile odbiera i wysła, w logu pisze że uwierzytelnianie nieudane, oraz autentificated succes ( czyli udane ).

Czy coś muszę jeszcze ustawić / przestawić aby napisało uwierzytelnianie udane?

Pop3 & SMTP - działa bez problemów, wysłanie + odbieranie - tu jest ok. Ale do jednego konta jest potrzebne IMAP.

2

Odp: IMAP

Nie wiem czy coś uda Ci się poprawić. Po prostu, The Bat! to marny klient IMAP, a z tego co widzę w wersji 5, do doskonałości raczej dalej niż bliżej. Na to wszystko nakłada się specyfika GMail i efekt jest taki jak obserwujesz. Dla celów testowych mam konto IMAP na GMail i niby to działa, ale nigdy nie mam pewności, że działa dobrze.

Spróbuj pobawić się ogranicznikiem liczby jednoczesnych sesji, może to coś da.

3

Odp: IMAP

Tnx Zygmunt. A co polecasz do IMAP ?
Z nietoperka korzystam dłuuuugo, ale zawsze pop3. Ostatnio dostałem temacik jak odebrać pocztę na dwóch klientach ( dwóch kompach ) z tego samego maila tak aby było na obu klientach to samo. Opcje IMAP w TheBat przetestowałem wzdłuż i wszerz i cały czas taki sęk jak opisałem.
Sesjami się pobawię, ale wątpię czy to coś pomoże, bo co mają sesje do autoryzacji? Pewnie niewiele. Czyżby pierwsza rzecz której nietoperek nie dał rady?

4

Odp: IMAP

W zasadzie nie używam do poczty od wielu lat czegoś innego niż The Bat! (lub Voyager), a konto IMAP wykorzystuję tylko w celach testowych głównie jako pomoc w tłumaczeniu interfejsu The Bat!. Nie mogę Ci zatem doradzić jakiegoś konkretnego programu. Spróbuj może najnowszej bety (5.0.0.139) - autorzy twierdzą, że wymienili cały silnik do obsługi IMAP i być może akurat u Ciebie będzie dobrze działał. Ostatnie poprawki dotyczyły między innymi synchronizacji z serwerem IMAP. Oczywiście, przed instalacją skopiuj sobie w bezpieczne miejsce starą pocztę, program i gałąź rejestru HKCU...\RIT, bo nie wszystkie ustawienia można po przejściu na wersję 5.x przywrócić po jej deinstalacji.

5

Odp: IMAP

Przetestowałem IMAP w nietoperku ( voyager ), po uruchomieniu nietoperza działa czasem dobrze, ale gdy pochodzi chwilę, odbierze 2-3 razy pocztę to wyskakują błędy z uwierzytelnianiem. Generalnie nie polecam.

Przetestowałem również wersję 5 beta - IMAP działa przyzwoicie, ale z kolei nie zapamiętuje domyślnego języka ( po restarcie z polskiego robi się angielski ). No cóż, trzeba chyba z POP3 korzystać...

6

Odp: IMAP

Wersja 5.0.0.x zmienia się dość szybko, ale błąd z językiem jest już dość stary (https://www.ritlabs.com/bt/view.php?id=8073). Mam nadzieję, że w końcu go poprawią.

7

Odp: IMAP

Zygmunt napisał/a:

Nie wiem czy coś uda Ci się poprawić. Po prostu, The Bat! to marny klient IMAP, a z tego co widzę w wersji 5, do doskonałości raczej dalej niż bliżej.

Się podepnę do tematu - od dosyć dawna przestałem używać TB! właśnie ze względu na IMAP (przerzuciłem się na OperaMail) i to, że mam możliwość synchronizacji skrzynki niezależnie od używanego urządzenia/programu.

Zobaczywszy informację o TB!5 ucieszyłem się, że ma być w końcu poprawiona obsługa IMAP, niemniej powyższa informacja sprowadziła mnie do parteru. Mógłbyś wyjaśnić skąd taka informacja/wniosek?

Bardzo chciałbym wrócić do TB (bo brakuje mi jednak wielu zaawansowanych funkcji), niestety IMAP jest priorytetem nie do przeskoczenia...

8

Odp: IMAP

Po prostu testuję wersję 5 na koncie Gmail IMAP, ale tak jak napisałem - obecnie jest to jeszcze wersja beta i błędów co niemiara. Wejdź na stronę https://www.ritlabs.com/bt/view_all_bug_page.php i tam wybierz kategorię IMAP. Na liście wyświetlonych błędów możesz ocenić czy będą Ci przeszkadzać. Tego jest naprawdę dużo, chociaż co kilka dni następuje jakaś poprawa.

9

Odp: IMAP

Hmm... patrząc na bugtracka nie prezentuje się to tak źle, więc jest nadzieja, że do finalnej wersji IMAP będzie względnie OK.
A to, że gmailowy IMAP jest dziwny, ale to jest niezależne od klienta akurat...

10

Odp: IMAP

Od kilku dni używam wersji beta piątki i widzę, że z IMAPem jest dużo lepiej. Nie zauważyłem żadnych problemów na 3 kontach pocztowych. W porównaniu z czwórką bardzo szybko przeszukuje foldery i nie robi błedów odczytu. Na razie miodzik, nareszcie mogłem wrócić z poniewierki w Thunderbirdzie...:)