1 (edytowany przez covo 2013-11-01 17:30:13)

Temat: podstawowe, a proste pytania

przepraszam za banalne pytania, ale może w związku z tym odpowiedzi będą łatwe smile 
Kiedyś używałem TB, interesuje mnie, jak jest teraz w poniższych sprawach:

1.
czy możliwy jest  - a jeśli tak, to czy jest bezproblemowy - transport kont oraz zmagazynowanych w innym mailerze listow, a chodzi o:  outlook express --> TB.?


2.
czy możliwe jest  obsługiwanie przez TB grup dyskusyjnych?
tak, wiem, ze TB to nie czytnik, ale pytam, bowiem kiedys był dla TB plugin typu... "gate" (jakoś tak...), zwany niekiedy złośliwie smile protezą, ale "jakoś" to chyba działało protezowo - jak jest dzisiaj? da sie bezpiecznie/skutecznie w TB obslugiwac usenet?
Zależy mi (jednak) na 2-a w jednym, mailer i czytnik, a wymagań usenetowych wobec TB wielkich nie mam, byle działało nie gorzej niż w OE....

3.
czy po założeniu w TB konta mogę to konto tak skonfigurować, że pobierze z serwera listy, ale tylko od zadanej konkretnie daty? Dlaczego? - nie za bardzo chce sciągać z gmaila tony zalegające tam od lat, a obsługiwane dotąd przez OE.

2

Odp: podstawowe, a proste pytania

covo napisał/a:

przepraszam za banalne pytania, ale może w związku z tym odpowiedzi będą łatwe smile 
Kiedyś używałem TB, interesuje mnie, jak jest teraz w poniższych sprawach:

1.
czy możliwy jest  - a jeśli tak, to czy jest bezproblemowy - transport kont oraz zmagazynowanych w innym mailerze listow, a chodzi o:  outlook express --> TB.?

Swojego czasu ten import dzialal bez problemu.
W tej chwili nie wiem, ale mozesz zobaczyc.
Klikasz Narzędzia -> Import wiadomosci -> Kreator importu wiadomosci i potem wybierasz Microsoft Outlook Express 5.x/6.x

covo napisał/a:

2.
czy możliwe jest  obsługiwanie przez TB grup dyskusyjnych?
tak, wiem, ze TB to nie czytnik, ale pytam, bowiem kiedys był dla TB plugin typu... "gate" (jakoś tak...), zwany niekiedy złośliwie smile protezą, ale "jakoś" to chyba działało protezowo - jak jest dzisiaj? da sie bezpiecznie/skutecznie w TB obslugiwac usenet?
Zależy mi (jednak) na 2-a w jednym, mailer i czytnik, a wymagań usenetowych wobec TB wielkich nie mam, byle działało nie gorzej niż w OE....

Do tego sluzy narzedzie MyGate.
Uzywalem tego.
Dziala to na zasadzie posrednika miedzy TB a serwerem news.
w TB konfigurujes sobie konto POP3/SMTP.
W MyGate konfigurujesz dwa polaczenia jedno dla POP3 - NNTP i drugie SMTP - NNTP
IU uzywasz jak normalnego konta pocztowego.
Wysylasz @ = wysylasz post na dana grupe.
Jesli bedziesz mial problem z konfiguracja, napisz - jesli bede w stanie to Ci pomoge.

covo napisał/a:

3.
czy po założeniu w TB konta mogę to konto tak skonfigurować, że pobierze z serwera listy, ale tylko od zadanej konkretnie daty? Dlaczego? - nie za bardzo chce sciągać z gmaila tony zalegające tam od lat, a obsługiwane dotąd przez OE.

Tu wg mojej skromnej wiedzy nie ma takiej mozliwosci ( chyba - ale moge sie mylic ).
Jesli ktos jest kto robil takie rzeczy to prosze mnie poprawic.

Pozdrawiam
Michal

3

Odp: podstawowe, a proste pytania

chomiq napisał/a:

Tu wg mojej skromnej wiedzy nie ma takiej mozliwosci ( chyba - ale moge sie mylic )

oczywiscie dzieki bardzo za odpowiedz, milo, ze znalazla sie litosciwa dusza i dziwne, ze nikt z weteranow, widac taki los prostych pytan, na drugi raz zapytam o skrypty w perlu smile

tak, to chodzi o mygate, problem tylko w tym, czy grupy via mygate nie beda dzialaly w nietoperzu gorzej niz w OExpressie, tzn czy tak samo wygodnie, bo moze i OE prostym jest mailerem, i prostym czytnikiem grup, to jednak i to, i to - dziala bez pudla w OE...

pozwol, ze dopytam o jeszcze trzy sprawy:

1.
czy mozna porecznie i latwo zrobic w nietoperzu kopie/archiwum USTAWIEN kont pocztowych (i dla grup takze), czyli wszelkie nazwy + nazwy serwerow pop3/smtp + porty? - chodzi o szybkie odtwarzanie  ich po nowej instalacji nietoperza.

oraz:

2.
w jakich katalogach (jak sie nazywaja, jaka sciezka dostepu) nietoperza sa wszystkie wpadajace do niego listy i  posty z grup?  - chodzi mi o to, by co jakis czas archiwizowac je na jakims dysku bocznym i potem, po  nowej instalacji nietoperza, po prostu przeniesc je do nowego nietoperza i znow miec cala poczte, bez sciagania  jej od nowa.

3.
(naprawde nikt nie wie), czy tak mocny mailer  nie moze - tuz po zainstalowaniu - zbierac poczty tylko od zadanej mu  daty? musi sciagnac mi cale gigabajty z calego konta, sprzed paru lat??  tak na 100% jest?

dzieki za pomoc smile

4 (edytowany przez makagigi 2013-11-19 11:47:19)

Odp: podstawowe, a proste pytania

Teoretycznie można ustawić ale tylko cyt. z  gmail: dla całej poczty otrzymanej od dnia..., dla wszystkich wiadomości (nawet już pobranych) i dla poczty otrzymywanej od tej chwili,

5

Odp: podstawowe, a proste pytania

przepraszam ucieło mi odpowiedź. Wejdź na Gmail, potem w Ustawienia i kliknij na Przekazywanie i POP/IMAP - tam troszke mozna ustawic od  kiedy poczte mozna odbierac. Ale niewiele, niestety.

6

Odp: podstawowe, a proste pytania

W Bacie można stworzyć odpowiedni filtr selektywnego pobierania dla każdego konta (albo wspólny) i zdefiniować dowolny zakres dat z którego poczta będzie pobierana. Filtrować  można m.in. na podstawie wieku (mniej niż/więcej niż)  lub daty utworzenia wiadomości ( przed, po, jest)

-można zrobic kopie ustawień wszystkich kont, robiłem wiele razy przy reinstalacji systemów.
Zapisując kopię zapasową można wybrać co w niej ma być. Może być wszystko, a mogą być tylko ustawienia kont, albo załączniki, albo zawartość folderów z pocztą. Sam decydujesz.
-położenie katalogów z pocztą można samodzielnie definiować. Zupełnie dowolnie. Dla każdego folderu poczty można zdefiniować inny katalog na dysku, nawet na różnych dyskach.

7

Odp: podstawowe, a proste pytania

boro napisał/a:

[......]

dzieki, jakby co - pozwole sobie dopytac.