1 (edytowany przez blizz 2014-03-01 18:20:00)

Temat: Jak usunąć foldery Analyze.

The Bat wykonał analizę skrzynki odbiorczej i dla części wiadomości utworzył folder Analyze w którym pogrupował e-maile wg adresatów.

Nie odpowiada mi taka forma przeglądania wiadomości i chciałbym powrócić do standardowej opcji, czyli przeglądać wiadomości wyłącznie z folderu odebrane.

W jaki sposób usunąć folder analyze tak by móc przeglądać e-maile jak dawniej?

ps. Brak takiego folderu w eksploratorze windows
pps. Brak takiej opcji z poziomu The Bat.
ppps. Nie pomaga usunięcie i ponowne założenie konta pocztowego w The Bat.

2

Odp: Jak usunąć foldery Analyze.

Automatyczne sortowanie korespondencji z najczęściej występującymi nadawcami i odbiorcami można zdefiniować z poziomu menu Opcje/Konfiguracja/Inne opcje w sekcji Analizator skrzynki odbiorczej. Tam możesz określić kiedy analizator skrzynki odbiorczej ma działać. Jego działanie polega na tym, że po spełnieniu określonych wymagań The Bat! może okresowo tworzyć i uruchamiać zestaw filtrów dla poczty przychodzącej i wychodzącej oraz sortować pocztę do odpowiednich podfolderów danego konta.

Wyłącz analizę skrzynki odbiorczej i usuń utworzone w jej wyniku filtry. Podfolder do przechowywania posortowanych wiadomości jest domyślnie tworzony w folderze głównym danego konta - sprawdź w jego właściwościach.

Przechowywanie wszystkich wiadomości w folderze Odebrane nie jest najlepszym pomysłem, lepiej je sortować do innych podfolderów, gdyż jest on najbardziej narażony na awarie.

3

Odp: Jak usunąć foldery Analyze.

https://www.dropbox.com/s/zwbwfzxc5pp7nyw/tb1.png

https://www.dropbox.com/s/i366lz16ogel6an/tb2.png (folder IMAP)

Powyżej dwa screeny z folderu głównego jednego z kont. Które pliki to filtry analizatora skrzynki odbiorczej, które mogę usunąć?

4

Odp: Jak usunąć foldery Analyze.

Widzę, że pracujesz w trybie z szyfrowaniem (o czym nie wspomniałeś na początku). W takim przypadku nazwy folderów i nazwy plików są zaszyfrowane. Gdy masz otwarty program, przejdź do folderu "Analyze" i kliknij prawym klawiszem myszy pozycję menu kontekstowego "Właściwości". Na belce otwartego okna zobaczysz zaszyfrowaną nazwę tego folderu.

Usuwanie filtrów nie polega na usuwaniu plików. W menu "Konto" jest pozycja "Filtracja wiadomości" i dopiero z tego poziomu możesz usuwać filtry. Radzę poczytać podręcznik.

5 (edytowany przez blizz 2014-09-10 07:47:51)

Odp: Jak usunąć foldery Analyze.

Poradziłem sobie w nieco obszerny sposób ale efekt jest zamierzony.

Pozostała jeszcze sprawa kosmetyczna, mianowicie usunięcie folderu Analyze z listy folderów danego konta w The Bat.
Gdy chcę usunąć z prawokliku, The Bat informuje, że Obecnie usuwanie folderów IMAP musi być wykonane w menu zarządzania folderami IMAP..
W danym menu co prawda jest kilka folderów lecz nie ma folderu Analyze.
Pytanie, jak go usunąć z tej listy.