1 (edytowany przez ajgor 2017-05-11 09:04:24)

Temat: Odzyskanie utraconych kont

Witam.

Posiadam Bata w wersji 3, która była dodana lata temu do miesięcznika Komputer Świat. Używam go przez te wszystkie lata i zawsze byłem mega zadowolony. Do wczoraj. Wszystkie konta, których mam kilka na różne potrzeby, trzymam w folderze Bata w podfolderze "Mail". Wczoraj stała się tragedia. Wcześniej nie raz instalowałem nowe windowsy, i po instalacji systemu nawet nie musiałem instalować Bata, tylko go uruchamiałem, on się pytał, gdzie umieścić folder z kontami, ja zaznaczałem, że w podfolderze "Mail" i gotowe. Jak dodawałem kolejne konta, to one pojawiały się od razu z cała strukturą, wcześniejszą pocztą itd. Wszystko miałem od razu odzyskane. A teraz stało się inaczej.
Kilka dni temu padł mi komputer. Zmieniłem płytę główną, procka, pamięć itp. Zainstalowałem Windowsa 10 (oryginał, żeby nie było), uruchomiłem Bata, on znalazł mi niby konto administratora, ale pozostałych kont nie widzi. Są pliki na dysku, prawidłowo ustawiony folder "Mail", ale jak dodaję kolejne konta, to on nie odzyskuje tych, które były wcześniej, tylko chce tworzyć nowe - puste. Tak, jak by starych plików w ogóle nie widział. Jak odzyskać stare konta razem ze znajdującymi się tam mailami? Większość z nich to jest stara poczta już niepotrzebna i mogę się bez niej obejść, ale mam też bardzo ważną pocztę, której utrata może mnie sporo kosztować. Więc sprawa jest dla mnie bardzo ważna.
Zniknęła też książka adresowa. Tak, jak by w ogóle tego nie było. A mam tam ważne adresy.

Właściwie to cały program zachowuje się tak, jak by szukał tych folderów całkiem gdzie indziej. Jest możliwość, żeby mu ręcznie ustawić folder "Mail" jako główny?

Pozdrawiam.
Ajgor

2

Odp: Odzyskanie utraconych kont

ja, konta swoje /po zmianie/ zapisuje
narzędzia-kopia zapasowa - określam/oznaczam/ co chce ująć - określam nazwe i miejsce pliku i zapisuje.
aby to odzyskac
narzędzia - odtwarzanie - znajduje zapisany plik i wszystko co zapisałem odzyskuje

3

Odp: Odzyskanie utraconych kont

No niestety ja nie zapisałem kopii. Nigdy tego nie robiłem i zawsze było OK. A tym razem i tak bym tego nie zrobił, bo to była nieplanowana modernizacja. Po prostu 10 dni temu hukło mi w komputerze, poszedł dym i koniec. Zgasł i już się nie uruchomił, więc poszedł do modernizacji. Nie ostrzegał mnie, że się spali, więc nie miałem kopii. Nie zdążyłem zrobić.

4

Odp: Odzyskanie utraconych kont

może robiles obraz poprzedniego systemu?

5

Odp: Odzyskanie utraconych kont

Jak bym miał kopię/obraz/zrzuty i inne tym podobne to nie miał bym problemu. Ale nie mam.

6

Odp: Odzyskanie utraconych kont

Heh.. Znalazłem sposób na odzyskanie wszystkiego, ale strasznie to żmudne będzie. Jak by kogoś interesowało, to opiszę:
Najpierw programikiem Thebatrecovery wyciągam wszystkie wiadomości z bazy danych. On je zapisuje w formacie Eml z zachowaniem podziału na foldery, a później tworzę ręcznie strukturę folderów w Bacie, i importuję wszystkie wiadomości do odpowiednich folderów. Robota na piechotę, i wszystkie maile mają datę odebrania dziś smile Ale lepsze to niż stracić faktury i umowy  o koncerty (gram w kapeli rockowej, i to o te umowy mi najbardziej chodziło).