11

Odp: Html w The Bat

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:
marcin_mwo napisał/a:

Jesli chodzi o tą ogólną droge imprtu o której napisaleś to szczerze powiedziawszy nie umiem sobie poradzić. Może jestem jakims gląbem:)))) ale wchodzac do Ms Outloka nie znazlem czegos takiego jak import wiadomosc.

Według na szybko wyguglanego opisu: plik - zapisz jako - typ .eml. Sądzę, że jak zaznaczysz więcej wiadomości, to też zadziała.

Tak zapisane wiadomości zaimportować do TB! za pomocą Narzędzia / Import wiadomości / z plików .msg/.eml

I jeśli teraz źle się wyświetla, bez kawałka htmlowego, to rzecz staje się niepojęta...

Warto także sprawdzić czy nie działa przeciąganie i nazwyczajniej spróbować przeciągnąć wiadomości z Outloka do jakiegoś stworzonego folderu. Z tego co pamiętam tak można było zrobić w OE. Dalszy import do TB już jest trywialny.

12

Odp: Html w The Bat

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:

Porownywalem to z wiadomosciami z Outluka i sie róznia te pisma.

Jeśli źródło wiadomości obejrzane w MS Outlooku i źródło zaimportowanej z tego Outlooka wiadomości w TB! się różnią, to jest to kolejna przesłanka potwierdzająca tezę o popsutym imporcie w TB!...

Niekoniecznie.
Pytanie do marcin_mwo: jak działał wcześniej ten duży Outlook? A konkretnie: czy działał jako klient POP3, czy może łączył się z Exchange?
Ponadto: jaki masz protokokół zdefiniowany w thebat dla konta do którego robisz ten import?

13

Odp: Html w The Bat

Ok pokolei.
Jesli chodzi o zapisanie wiadomosc jako eml. i msg. w pliku a potem importowanie tej wiadomosc do TB to nie stety nadal nie moge jej zobaczec jako Html ale w TB widoczna jest jako pismo html(to tak jak bym wcisnał F9). Co ciekawe jak zrobilem z Outloka przeslij  wiadomosc i wpisalem swoj adres a nastepnie odebralem wiadomosc TB to widze normalnie napierw Html a potem nastepne zalacznik czyli wszystko jest ok.
Jesli chodzi o katalog temp to faktycznie znalazly sie tam jakies nie potrzebne pliki tmp.
i je usunolem tylko, że dwoch nie udalo mi sie usunac to znaczy jeden znikal jak wylaczalem program antywirusowy mam Avasta, a drugiego nie moglem sie pozbyc poniewaz jest uzywany przez jakis program tylko nie wiem przez jaki bo wszystko co bylo mozliwe to powylaczalem i mimo iz zostal tylko ten jeden plik to i tak nie udalo sie importowac wszystkich wiedomosc z Outloka. Chodzi nie wiele zostalo do przeniesiania.  Wiec postanowilem dac sobie spokoj z kreatorem i zrobie porzadki w poczcie zreszta to i tak przeczytane widomosc:))))))))))))
Jesli chodzi o ostanie pytanie to Outlok byl ustawiony jako kient pop3 i nie łaczył sie z Exchange. Jestem zielony i nie zabardzo wiem o co chodzi ze zdefiniowniem protokolu w TB. Tak jak pisalem wczesniej uzywalem kreatora importu czyli mozna by napisac ze uzywalem narzedzia dla nowicjusz. Zreszta jak sam wiesz tam sie tylko odchacz co chce sie importowac i z jakiego programu.

A i mam pytanie na temat wtyczek antywirusowych tak jak napisalem wczesniej uzywam programy Avast antywirus i nie znalazlem na stronie wtyczek do tego programu. Czy moze wiecie skad mozna pobrac wtyczke ktora polaczyla by prace mojego antywirusa z TB.

Dziekuje za pomoc. Bardzo dobre forum i udzielajacy pomocy sa bardzo cierpliwi:)))))))) wielkie dzieki

Odp: Html w The Bat

marcin_mwo napisał/a:

Jesli chodzi o zapisanie wiadomosc jako eml. i msg. w pliku a potem importowanie tej wiadomosc do TB to nie stety nadal nie moge jej zobaczec jako Html ale w TB widoczna jest jako pismo html(to tak jak bym wcisnał F9). Co ciekawe jak zrobilem z Outloka przeslij  wiadomosc i wpisalem swoj adres a nastepnie odebralem wiadomosc TB to widze normalnie napierw Html a potem nastepne zalacznik czyli wszystko jest ok.

Albo MS Outlook źle eksportuje, albo TB! źle odczytuje... Chyba sobie go zainstaluję i potestuję :-)

i tak nie udalo sie importowac wszystkich wiedomosc z Outloka. Chodzi nie wiele zostalo do przeniesiania.

Moje doświadczenia z kreatorem importu nie są imponujące (zbyt wcześnie się przesiadłem na TB!). Wiem na pewno, że przy kilkunastu tysiącach wiadomości działa źle. Miałeś ich aż tyle? Osobiście nastawiam się na drogę dwuetapową - eksport z jednego, import do TB!

A i mam pytanie na temat wtyczek antywirusowych tak jak napisalem wczesniej uzywam programy Avast antywirus i nie znalazlem na stronie wtyczek do tego programu. Czy moze wiecie skad mozna pobrac wtyczke ktora polaczyla by prace mojego antywirusa z TB.

Na stronie Avasta znalazłem informację, że od wersji 4.1.335 dodają do niego wtyczkę do TB!. Sprawdź w katalogu avasta, czy nie ma tam pliku o rozszerzeniu .tbp.

15

Odp: Html w The Bat

marcin_mwo napisał/a:

Jesli chodzi o ostanie pytanie to Outlok byl ustawiony jako kient pop3 i nie łaczył sie z Exchange. Jestem zielony i nie zabardzo wiem o co chodzi ze zdefiniowniem protokolu w TB

Konto | właściwości | serwery - tam masz np. 'pop3'

marcin_mwo napisał/a:

A i mam pytanie na temat wtyczek antywirusowych

Uwaga kwestie wtyczke proszę publikować forum wtyczek, a nie tutaj. Thx.

16

Odp: Html w The Bat

No to jesli chodzi o TB to ma ustawione pop3. i dalej swoj adres serwera na ktorym mam poczte. I jak wejde w okno Uwierzytelnienie to tam mam zanaczyny Normalny.