1 (edytowany przez Highlander 2006-04-19 17:19:56)

Temat: Puste wiadomości przychodzące - bez tematu, nagłówka, treści

Cześć,

Korzystam z TheBat! w wersji 3.5.22. Od dłuższego czasu okresowo mam problem ze ściągnięciem pojedynczych wiadomości. Chociaż wiem że normalnie pojawiają się na serwerze, Bat ściąga je w postaci pustego rekordu w bazie. Konkretnie na liście wiadomości pojawia się pusty wiersz a poniżej puste okno wiadomości. Wyświetlenie nagłówka RFC też nic nie daje. Jeśli wchodzę na serwer i zaznaczam wiadomość jako nową (żeby jeszcze ją pobrać) efekt jest taki sam.

Z problemem walczę już długo, i oto co ustaliłem:
1. Problem nie dotyczy połączenia - zdarza się na stałym łączu i przy ściąganiu przez GRPS
2. Problem nie dotyczy serwera - pusta wiadomość potrafi przyjść z różnych moich kont (firmowego, prywatnego)
3. Zwykle jest to mail z załącznikiem
4. Inny program pocztowy (OE) ściaga taką wiadomość bez problemu.
5. Sytuacja zdarza się raz na kilka tygodni, ale potrafi kilka razy dziennie

Czy ktoś miał już taki problem i wie czy da się coś na to poradzić?

Maciej

P.S.
Jeśli to kogoś z was naprowadzi: mam wrażenie że te puste wiadomości inaczej zapisują się do Dziennika.
Poniżej zapis pustej wiadomości. Różni się on od dobrze przetworzonej tym, że ma krótki URL: "msgid:?"  (a normalnie jest tam np. "msgid:00cb01c663cc$bae81d10$6203840a@costam")

2006-04-19, 18:12:12: FETCH - Odbiór wiadomości od Joanna K <Joanna.K@costam.pl>, rozmiar: 75309 B, temat: "FW: [Fwd: FW: - platforma]"
>2006-04-19, 18:12:12: FETCH - Odebrano wiadomość od:  (75309 B), URL: msgid:?folder=\\Costam\Inbox