1 (edytowany przez Czerwek 2005-09-05 17:35:10)

Temat: Problem tuz po instalacji nietoperza...

Witam
Przed chwila po raz 4 (chyba) zainstalowalem system, i po raz kolejny Bata w wersji 3.5 Pro z ostatniego niezbednika...
I napotykam na duzy problem... Otoz pierwszy raz program sie odpala, z udaje sie importowac wszzystko z kopii ustawien, ale przy drugim odpaleniu programu nic sie nie dzieje... Nie odpala sie...
Co z tym zrobic? Bo mi sie pomysly skonczyly, a chcialbym dalej uzywac Bata...

Dzieki za pomoc
Czerwek

EDIT: Zapomnialem dodac - windows XP SP2 (legalny)

2

Odp: Problem tuz po instalacji nietoperza...

Dobra... Inaczej...
Jezeli mam wadliwe archiwum (z jakims bledem - nie wnikam co i jak) to czy jest mozliwosc wyjecia z archiwum maili tak aby sie program nie wysypal? Albo tylko konkretnych katalogow?

3

Odp: Problem tuz po instalacji nietoperza...

Możliwe. Użyj jakiegoś monitora plików (np. http://www.sysinternals.com/utilities/filemon.html) zdefiniuj w nim śledzenie thebata i zobaczysz na końcy przy uruchamianiu co się dzieje lub czego brak. Ewentualnie zobaczysz już przy ubiciu procesu. Możesz także przeszukać bazę maili na pliki *.dump - kombinuj z zmienianiem nazwy czy rozszerzenia dla plików w tym katalogu - jeżeli się wtedy uruchomii właściwie to będziesz miał winowajcę własnie w tej bazie.

4

Odp: Problem tuz po instalacji nietoperza...

Ok. zaraz zobacze czy cos mi to podpowie...

A mozesz mi wyjasnic co to za pliki *.dump? Bo jakos nie za bardzo wiem o co chodzi...

5

Odp: Problem tuz po instalacji nietoperza...

A odnosnie tego przegladania procesu... To wszystko wykrzacza sie przy pliku drwtsn32.exe w katalogu windows/system32 i kurcze... nie wiem co z tym zrobic...

6

Odp: Problem tuz po instalacji nietoperza...

Pan Doktorek ci miesza? Dodawałeś wtyczki? Jeżeli tak to zmień na chwilę nazwę folderu z wtyczkami. (mam nadzieję że wtyczki trzymasz w jednym folderze?) I spróbuj uruchomić.
Filemonem śledź tylko TB. W include wpisz thebat*

*.dump to pliki w których są zrzucane błędy. Jak się znajdują w katalogu z wiadomościami to oznacza, że TB sobie najzwyczajniej nie radzi z bazą maili tego folderu/konta. Trzeba zmienić nazwę plików z tego folderu message.*

ps * - oznacza każdą kombinację liter (np. exe, tbb, thebat, icotamsobiejeszczewymyslisz itd.)

7

Odp: Problem tuz po instalacji nietoperza...

no troszke miesza, ale winnym wszystkiego jest chyba pliczek z mailami w glownym katalogu smile
Bo przed chwila wrzucilem sobie wszystko do bata i oczywiscie padl, ale teraz skopiowalem sobie juz moj katalog w bacie i po kolei dodawalem po pliku... I na tym pliku sie wykrzacza...

a z wtyczek to mialem tylko antyspamowa w innym katalogu...
ciekawostka... zadnego pliku dump nie znalazlem...

I teraz jest jeszcze kilka pytan. W ktorym pliku siedza informacje o tym ile maili w danym katalogu jest nieprzeczytanych?

8

Odp: Problem tuz po instalacji nietoperza...

Czerwek napisał/a:

I teraz jest jeszcze kilka pytan. W ktorym pliku siedza informacje o tym ile maili w danym katalogu jest nieprzeczytanych?

http://www.pcwize.com/thebat/tbudp/tiki … +and+Files

9

Odp: Problem tuz po instalacji nietoperza...

lazik napisał/a:
Czerwek napisał/a:

I teraz jest jeszcze kilka pytan. W ktorym pliku siedza informacje o tym ile maili w danym katalogu jest nieprzeczytanych?

http://www.pcwize.com/thebat/tbudp/tiki … +and+Files

ooo... dzieki wielkie smile

Teraz juz jestem pewien, ze powodem problemow byl plik z mailami w katalogu glownym. Ale skad ten blad to nie wiem... Musialem miec jakis problem z batem przed reinstalacja, bo wszystkie kopie zapasowe (a robie codziennie) mialy ten sam problem... I dodatkowo jeden katalog nie byl uwzgledniony...
Ale przynajmniej wszystko dziala teraz smile