1 (edytowany przez metz 2005-09-09 15:03:11)

Temat: Błąd krytyczny przy pobieraniu poczty

Witam serdecznie. Jestem tu nowy więc może najpierw się przedstawię. Mam na imię Marcin.

A teraz do rzeczy. Uzywam nietoperka od dobrych dwóch lat jednak od wersji 3.xx zacząłem mieć pewne problemy z nim. Mianowicie problem polega na tym, iż mam sobie 4 konta pocztowe, z których sciągam sobie regularnie pocztę i zdarza się tak czasami iż na koncie jest powiedzmy te dwie nowe wiadomości do pobrania, program pobiera jedną a kiedy kończy i ma zacząć pobierać drugą to nagle się wyłącza. Nie pomaga ponowne uruchomienie programu bo wciąż na tej samej wiadomości się wyłącza. Jedynym sposobem powrotu do normalnej pracy jest manualne usunięcie 'feralnej' wiadomości wchodząc na konto przez interfejs www.
Ale mało tego. Jakby to problem pojawiał się na jednym koncie to byloby jasne, że konto jest jakies trefne i przy pobieraniu wiadomości wysyła jakieś błędne kody. Ale to nie, sytuacja powtarza się na wszystkich kontach jakie mam od czasu do czasu. Nie mówie, że często. Średnio raz na tydzień.
Zmieniałem kilkakrotnie system operacyjny. Nic. Ostatnio nawet całkowicie zmieniłem komputer. Też nic nie pomogło.

Czy może ktoś spotkał się już z podobnym problemem i wie jak sobie z nim poradzić? W chwili obecnej posiadam wersję 3.0.2.10 (tę z Komputer Świat'a).

Odp: Błąd krytyczny przy pobieraniu poczty

metz napisał/a:

A teraz do rzeczy. Uzywam nietoperka od dobrych dwóch lat jednak od wersji 3.xx zacząłem mieć pewne problemy z nim. Mianowicie problem polega na tym, iż mam sobie 4 konta pocztowe, z których sciągam sobie regularnie pocztę i zdarza się tak czasami iż na koncie jest powiedzmy te dwie nowe wiadomości do pobrania, program pobiera jedną a kiedy kończy i ma zacząć pobierać drugą to nagle się wyłącza. Nie pomaga ponowne uruchomienie programu bo wciąż na tej samej wiadomości się wyłącza. Jedynym sposobem powrotu do normalnej pracy jest manualne usunięcie 'feralnej' wiadomości wchodząc na konto przez interfejs www.
Ale mało tego. Jakby to problem pojawiał się na jednym koncie to byloby jasne, że konto jest jakies trefne i przy pobieraniu wiadomości wysyła jakieś błędne kody. Ale to nie, sytuacja powtarza się na wszystkich kontach jakie mam od czasu do czasu. Nie mówie, że często. Średnio raz na tydzień.
Zmieniałem kilkakrotnie system operacyjny. Nic. Ostatnio nawet całkowicie zmieniłem komputer. Też nic nie pomogło.

Czy może ktoś spotkał się już z podobnym problemem i wie jak sobie z nim poradzić? W chwili obecnej posiadam wersję 3.0.2.10 (tę z Komputer Świat'a).

Od lat używam Hamstera, więc nie mam takich problemów. Kiedyś to miałem, ale wiadomość była ewidentnie popsuta w skrzynce (przez webmaila dało się ją usunąć, ale były to same krzaczki). Jeśli problem Ci mocno doskwiera, to może Hamser byłby wystarczającym rozwiązaniem?

Z drugiej strony błąd tkwić może w Twoich ustawieniach internetowych. Mój sąsiad miał kiedyś podobny problem - nie udawało mu się ściągnąć poczty, ściągnięte pliki czasem były uszkodzone (choć Ty o tym nie wspominasz). Okazało się, że zainstalował sobie różne 'przyspieszacze internetu'. Skorzystaj ze strony http://www.speedguide.net/analyzer.php, i popatrz, czy wszystko masz 'zielone'.

Jeśli mogę poradzić coś jeszcze, to wyłączenie pluginów antyspamowych i antywirusowych (tudzież takie skonfigurowanie antywirusa, aby nie sprawdzał wiadomości przychodzących). Przy okazji - jakiego firewalla używasz? Z tego co wiem, Zone Alarm sprawiał problemy.

3

Odp: Błąd krytyczny przy pobieraniu poczty

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:

Skorzystaj ze strony http://www.speedguide.net/analyzer.php, i popatrz, czy wszystko masz 'zielone'.

Oh, świetny link smile

4

Odp: Błąd krytyczny przy pobieraniu poczty

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:

Z drugiej strony błąd tkwić może w Twoich ustawieniach internetowych. Mój sąsiad miał kiedyś podobny problem - nie udawało mu się ściągnąć poczty, ściągnięte pliki czasem były uszkodzone (choć Ty o tym nie wspominasz). Okazało się, że zainstalował sobie różne 'przyspieszacze internetu'. Skorzystaj ze strony http://www.speedguide.net/analyzer.php, i popatrz, czy wszystko masz 'zielone'.

Jeśli mogę poradzić coś jeszcze, to wyłączenie pluginów antyspamowych i antywirusowych (tudzież takie skonfigurowanie antywirusa, aby nie sprawdzał wiadomości przychodzących). Przy okazji - jakiego firewalla używasz? Z tego co wiem, Zone Alarm sprawiał problemy.

Powiem tak... od 6 ladnych lat jestem szczesliwym uzytkownikiem sieci i jak do tej pory nie mialem w swoich zainstalowanych systemach (win95, 98, me, 2000, Xp, Linux) ani jednego firewalla czy skanera antywirusowego. Jednoczesnie z tego co pamietam zdarzyly mi sie dwa przypadki ze musialem przeinstalowac system z powodu zawirusowania (jeden przypadek polegal na dopuszczeniu niewlasciwej osoby do mojego sprzetu). Poza tym nigdy nie narzekalem na bezpieczenstwo poniewaz, w moim mniemaniu, wiem jak korzystac z internetu dlatego tego typu zabawki niepotrzebnie obciazajace system nigdy mi nie byly potrzebne. smile Fakt, firewall w przeciwienstwie do "antywyrucha" jest bardzo przydatnym narzedziem jednak zawsze staram sie zrobic wszystko aby bezpieczenstwo maksymalne zapewnic nie u siebie na komputerze tylko chociazby na serwerze, ktorym administruje lub poprzez rozsadna budowe struktury sieci (np. zastosowanie VPN).
No ale dobra... za daleko chyba zagalopowalem... nie uzywam zadnych protektorow i mam swiadomosc tego ze moje lacze jest dobrze zestawione. No ale nic... chyba aktualizacja Bacika do 3.60 okaze sie wystarczajacym rozwiazaniem. A jesli nie to fakam to i wracam do 2.xx. :] Zapewne nigdy bym nie zmienil wersji gdybym sie nie dowiedzial ze jest jakas nowa. Funkcjonalnosc 'dwójki' wystarczala mi w zupelnosci. :