11 (edytowany przez Meszuge 2020-08-23 18:18:37)

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Ależ wiem, Zygmunt. Jest dokładnie tak, jak napisałeś teraz i wcześniej. Jest tu też temat dotyczący certyfikatów serwera, więc znowu zrobiłem wszystko to, co tam opisano. I nadal dostaję komunikat:

- Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Certyfikat nie może być użyty do tego celu).

Wpadło mi na myśl, żeby zrezygnować z POP i założyć konto IMAM w The Bat. W zależności od ustawień serwerów albo komunikat jest taki sam, jak wyżej, albo "Could not connect to imap.gmail.com", albo "IMAP  - Nie można połączyć się z serwerem. Próba połączenia nie powiodła się, ponieważ połączona strona nie odpowiedziała poprawnie po ustalonym okresie czasu lub utworzone połączenie nie powiodło się, ponieważ połączony host nie odpowiedział".

Najwyraźniej nie da się skonfigurować poczty Gmail na The Bat. Dla sprawdzenia zrobiłem to na emClient i nie było najmniejszych problemów. Podobnie z Mozilla Thunderbird.

12 (edytowany przez lec 2020-08-23 20:14:33)

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

tak jak poprzednio otworzyłem konto na imap, teraz utworzyłem na pop, u mnie wszystko ok, działa,
co bym dradził
- usunąć konto z bata
- w katalogu użytkownicy/xxx/appdata/roaming/the bat!/usunąć to konto, jeśli pozostało
- wejść na konto w przeglądarce i w konfiguracji:

przekazywanie i pop/imap

w pobieranie przez pop
włacz pop dla całej poczty

w dostęp imap
włacz imap

przesłałbym zrzut ale obrazki tu nie wchodzą

dodam, że zadziałało dopiero wtedy kiedy na koncie właczyłem pop dla całej poczty

13

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Meszuge napisał/a:

Najwyraźniej nie da się skonfigurować poczty Gmail na The Bat. Dla sprawdzenia zrobiłem to na emClient i nie było najmniejszych problemów. Podobnie z Mozilla Thunderbird.

Nie masz racji, ponieważ od dawna korzystam z The Bat! do obsługi POP Gmail i pomijając udziwnienia samego Gmail'a, daje się to bez problemu ustawić i skonfigurować. Spróbuj od nowa założyć konto w The Bat! podając dane serwerów Gmail tak jak napisał kolega wyżej - musi się udać. Tak przy okazji: jakiego programu antywirusowego używasz? Może to on blokuje komunikację z Gmail.

14 (edytowany przez Meszuge 2020-08-24 11:22:27)

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Oczywiście, że nie mam racji, tylko co z tego?

pop.gmail.com - port 995
bezp. na spec. porcie tls

Nie ma czegoś takiego jak specjalny port. Jest do wyboru:
1. "bezpiecznie na wydzielonym porcie TLS" (995). Testuj teraz i  komunikat:  connect failed.
2. "bezpiecznie na zwykłym porcie STARTTLS" (110). Testuj teraz i  komunikat:  connect failed.
3. "zwykłe bez zabezpieczeń" (110). Testuj teraz i  komunikat:  connect failed.

Tak jest w przypadku, jak kazałeś - "włącz IMAP". Gdy wyłączę IMAP w ustawieniach Gmaila, jest dokładnie to samo.



smtp.gmail.com - port 465
bezp. na spec. porcie tls

1. "bezpiecznie na wydzielonym porcie TLS", bo nie ma na specjalnym, (465). Testuj teraz i  komunikat: Error: Could not connect to the server.
2. "na zwykłym porcie STARTTLS" (25). Testuj teraz i  komunikat: Could not perform negotiation with the server.
3. "zwykłe bez zabezpieczeń" (25). Testuj teraz i  komunikat: Autenthicated OK.


Ostatecznie po zastosowaniu radzonych przez Was przypadków/opcji pierwszych, jest w dzienniku:
!24.08.2020, 11:16:17: FETCH - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Certyfikat nie może być użyty do tego celu).

Norton Internet Security.

15

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Norton nie przeszkadza, mnie również, ale dyskretne pytanie, jaką wersję bata masz?
na forum ritabsa ang. admnistrator napisał:

https://www.ritlabs.com/en/forums/forum4/topic14861/

ja mam v9 i na niej wszystko jest ok, choc nie używam gmaila, na v8 miałem i także w tym czasie użytkowania kłopotów nie miałem

16 (edytowany przez Meszuge 2020-08-24 18:20:39)

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

lec napisał/a:

... ale dyskretne pytanie, jaką wersję bata masz?

thebat_64_8-8-9

I wydaje mi się (ależ jestem domyślny, skoro czytam komunikaty programu), że nie chodzi o konfigurację przy zakładaniu konta, ale o certyfikaty. Jednak o tym nie mam zielonego pojęcia i zwykle robię, co mi mówią.

Ano, właśnie... Tam (pod linkiem) ktoś pisze: Próbowałem też włączyć / wyłączyć dostęp IMAP i dzieje się to samo. Też tak mam, opisywałem wyżej. Próbowałem POP i IMAP i cały czas pojawia się ten sam komunikat o problemach z certyfikatem. Jakim qrna certyfikatem?!

I chyba nie zależy to od wersji skoro admin pisze tam: Gmail (pop3) still works fine for me with The Bat Pro v8.8.2 32-bit.


--
Pozdrawiam - Meszuge

17

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Jestem ciekaw zdania Zygmunta, czy rzeczywiście v8 jest w konflikcie /certyfikat/, na dzień dzisiejszy, z gmailem.
Korzystałem z konta gmaila na v8 dość dawno i nie było takich problemów.

18

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Wywołałeś mnie do tablicy i odpowiadam: korzystam z konta Gmail od roku 2008, używając do jego obsługi The Bat!. Były w pewnym momencie (nie pamiętam której wersji to dotyczyło) kłopoty, ale zostały wyprostowane przez autorów programu, którzy interweniowali w Google. Używam tylko protokołu POP3, co w przypadku Gmaila ma swoje niedogodności (poczta pobrana na jednym komputerze nie jest już dostępna na innym), ale ponieważ korzystam z tego konta sporadycznie i do mniej ważnych celów - nie przeszkadza mi to. IMAP także działa i kilkakrotnie to sprawdzałem.

Nie wiem co może być przyczyną problemów z certyfikatem - ja ich nigdy nie miałem. Certyfikat serwera jest potrzebny przy korzystaniu z szyfrowanej komunikacji SSL (czyli obecnie TLS) i musi być poprawnie odebrany i odczytany przez program klienta, czyli The Bat!. Jeżeli coś po drodze zakłóci ten proces weryfikacji i zestawiania szyfrowanego połączenia, wtedy do niego nie dojdzie i pojawią się komunikaty o błędach.

19

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Bez względu na konfigurację konta, POP czy IMAP, adresy serwerów itd. komunikat The Bat! jest stale ten sam:

!25.08.2020, 15:44:23: IMAP  - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Certyfikat nie może być użyty do tego celu).

Więc wychodzi na to, że u mnie nie da się korzystać z poczty Gmail na The Bat!  :-(

Może jeszcze jakieś pomysły?

--
Pozdrawiam pogodnie - M.

20

Odp: Jak dodać konto hotmail i/lub gmail?

Wypróbuj jeszcze jedno: w książce adresowej w bazie certyfikatów Intermediate CA sprawdź czy masz pozycję gmail.com. Jeśli nie, dopisz ją. Certyfikat dla komunikacji SSL do tego wpisu mogę Ci przesłać prywatnie, eksportując go ze swojej książki adresowej. Może to pomoże? Mogę też przesłać cały wpis Gmail z książki adresowej, który zaimportujesz do swojej bazy Intermediate CA.