1 (edytowany przez Meszuge 2020-11-18 12:13:37)

Temat: Konfiguracja v. 9.3

Jak...

- namówić ikony na paskach (Standardowy, Szybkie wyszukiwanie, Konfiguracja), żeby nie zmieniały położenia według swojego widzimisię?

- na pasku jest polecenie/ikona Dodaj do książki adresowej, ale jak i co zrobić, żeby to działało, żeby nadawca był dodawany do Książki?



Z góry dziękuję - M.

2

Odp: Konfiguracja v. 9.3

U mnie paski ikony raczej zostają na swoich miejscach na paskach , z wyjątkiem tych pasków, które są czułe na kontekst, np kliknięcie wiadomości na liście w folderze wspólnym lub kliknięcie nazwy konta albo folderu w tym koncie. Tak to chyba działa z definicji. Masz jeszcze opcję "Zablokuj pasek narzędzi" w menu kontekstowym paska - może to pomoże?

Na którym pasku masz ikonę dodawania do książki? U siebie tego nie widzę. Być może działa to kontekstowo, czyli najpierw trzeba wskazać adres w polu nagłówka i dopiero potem użyć ikony z paska.

3 (edytowany przez Meszuge 2020-11-18 18:10:37)

Odp: Konfiguracja v. 9.3

Zygmunt napisał/a:

Na którym pasku masz ikonę dodawania do książki? U siebie tego nie widzę.

Zestaw Przeglądarka wiadomości z pakietu Wszystkie operacje i tam jest Dodaj do książki adresowej. W wersji 8.x wystarczyło zaznaczyć wiadomość na liście odebranych, żeby po kliknięciu tego Dodaj, nadawca został wpisany do Książki (otwierało się stosowne okno). Tak, po zaznaczeniu adresu w nagłówku da się dodać.

Na kolejność na paskach znalazłem częściowe rozwiązanie: wywaliłem paski domyślne i stworzyłem swoje. Jeszcze tylko jeden z tym kłopot - niektóre ikony nie chcą się dać zmienić, a jeszcze inne nie wyświetlają zmienionego obrazka, mimo że na Zmień ikonę pokazywany jest ten nowy, ten zmieniony.

Pozdrowienia - M.

4

Odp: Konfiguracja v. 9.3

Modyfikacja pasków i ikon nie jest przyjazna, trzeba to przyznać. Wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie problemu dodawania adresu nadawcy do książki adresowej za pomocą kliknięcia ikony na pasku i bez potrzeby wskazywania tego adresu w nagłówku. Wystarczy podświetlić wiadomość i kliknąć ikonę - otworzy się wtedy okno wpisu do książki.

Jako polecenie trzeba wybrać Dopis nadawcę do książki z zestawu Kontrolki wiadomości (na liście jest to pozycja tuż za "Filtruj ponownie..."). Jest to polecenie bez przypisanej ikony, ja wybrałem ikonę bNewContact. Przy takich ustawieniach działa to poprawnie.

5

Odp: Konfiguracja v. 9.3

Prawie skończyłem konfigurowanie tych cholernych pasków, kiedy okazało się po kolejnym uruchomieniu programu, że wszystkie ustawienia zniknęły. Nie ma moich pasków, a standardowe wróciły do postaci pierwotnej. Zaczynam mieć tego dosyć...
Jest jakiś sposób, żeby trwale zapisać konfigurację pasków narzędzi?

Pozdrawiam - M.

6

Odp: Konfiguracja v. 9.3

Problem ze znikającymi paskami narzędzi był sygnalizowany autorom. Ponoć zostało to naprawione, ale jak widać - nie do końca. Ja osobiście nie miałem takich kłopotów. Spróbuj usunąć plik USERDEF.XML z katalogu głównego poczty, może to pomoże (niektórym pomagało).

7

Odp: Konfiguracja v. 9.3

Dzięki. Jeśli zdarzy się to znowu, to spróbuję. Zrobiłem nowe własne paski i teraz czekam, co będzie. Pewnie nie mam racji, ale coś mi się wydaje (przeczucie), że eksperymentowanie z różnymi motywami, niekorzystnie wpływa na te paski narzędzi.

8

Odp: Konfiguracja v. 9.3

Raport z placu boju. Na razie (póki nie ruszam skórek/motywów) paski narzędzi nie próbują same się zmieniać. I to jest dobra wiadomość. Niektóre przyciski nie są aktywne, na przykład dodawanie reguł dla poczty, ale to z czasem rozgryzę albo i nie... Odkryłem jednak rzecz znacznie gorszą. Zastanawiam się nawet, czy z tego nie zrobić osobnego tematu. Otóż...


The Bat! czyta moją korespondencję!!!

i jakoś ją po swojemu interpretuje.

9

Odp: Konfiguracja v. 9.3

czy mógłbyś przybliżyć temat?

10 (edytowany przez Meszuge 2020-11-23 18:52:46)

Odp: Konfiguracja v. 9.3

Kupiłem licencję na The bat! Odebrałem ją na koncie pocztowym, którego nie mam na The Bat! Przeczytałem w Google Mail (Gmail, webmail) i stamtąd wysłałem do siebie na adres powiązany z The Bat! Wiadomość przyszła, odebrałem ją, wyświetliła się w okienku podglądu i... w tym momencie otrzymałem komunikat, że moja wersja The bat! została aktywowana. Nie miałem zamiaru jej aktywować. Chciałem nadal testować wersję próbną, ale... The Bat! odczytał sobie zawartość e-maila i ją po swojemu, bez mojej zgody wykorzystał.

Ciekawe, co robi z treściami z innych wiadomości...

--
Pozdrawiam - M.