1

Temat: Papeteria

Czy możliwe jest używanie papeterii tak jak to jest OE

2

Odp: Papeteria

jaro2 napisał/a:

Czy możliwe jest używanie papeterii tak jak to jest OE

0. Czy papeteria pomoże przekazać odbiorcy sens twojego listu?
1. pozostań przy Outlooku - serio;
2. a jeśli chodzi o The Bat!, to podręcznik, rodział 'Wbudowane edytory tekstu' | 'obsługa edytora HTML' - jako tips, poniższa ilustacja:
http://born66.net/papeteria.png

3

Odp: Papeteria

Ad 0 - firmowa papeteria napewno podniesie wartość (jakość) list. Taka wiadomość na papierze firmowym wygląda bardziej profesjonalnie
Ad 1 - tylko po co wykupiłem licencję profesional
Ad 2 - tego próbowałem, akurat w tym zakresie OE oferuje większe możliwości

poza tym BAT jest całkiem niezłym programem pocztowym (jakich zresztą jest wiele..........)

4

Odp: Papeteria

jaro2 napisał/a:

Taka wiadomość na papierze firmowym wygląda bardziej profesjonalnie

Myślałem, że mówimy o poczcie elektronicznej ...

jaro2 napisał/a:

Ad 1 - tylko po co wykupiłem licencję profesional

Tylko ty znasz odpowiedź na to pytanie.

jaro2 napisał/a:

Ad 2 - tego próbowałem, akurat w tym zakresie OE oferuje większe możliwości

Dlatego używaj go nadal. Obawiam się, że TB! nie spełni twoich oczekiwań. Serio.

5

Odp: Papeteria

Wizyta na forum bardzo zachęca do dalszego używania Bata...... Używam go ponad rok...i jak narazie jestem zadowolony. Otym że są pewne niedociągnięcia i możliwości do usprawnień świadczą kolejne wersje (co jest normalne i godne pochwały)
Jednak czy co niektórzy nie powinni się zgłosić do microsoftu po honorarium albo przynajmniej dyplom uznania???
A kto powiedział że poczta elektroniczna ma być siermiężna (trudne słowo ;-))

6

Odp: Papeteria

jaro2 napisał/a:

Jednak czy co niektórzy nie powinni się zgłosić do microsoftu po honorarium albo przynajmniej dyplom uznania???

Wiesz, Outlook to jak się czasami ocenia to ~80% klientów e-mail, więc niestety takowe pytanie były, są i będą. sad

7

Odp: Papeteria

jaro2 robiłeś może trochę bardziej zaawansowaną papeterię dla najnowszego OE lub Outlooka? Ja miałem taką "przyjemność" i jak o tym pomyślę to mnie mierzi (trudne słowo) do dzisiaj. Horror:
- to co działało w OE, nie działało pod Outlookiem, mimo, że teoretycznie oba programy korzystają z tego samego silnika HTML - MSHTML 6,
- jeśli udawało się zrobić papeterię dla 'Nowy email', to przestawała ona działać lub samoistnie modyfikowała się dla funkcji 'Odpowiedz', 'Przekaż dalej' oraz przy wydruku,
- wystarczyło, że użytkownik źle umieścił kursor na początku pisania listu lub użył za dużo razy klawiasza backspace - papeteria mówiła pass.

Słowem, w wymienionych programach Microsoftu należy zapomnieć o normalnym kodzie HTML, tym który znamy ze stron WWW i tym, którym posługują się pozostałe klienty poczty. Trzeba zrobić papeterię w Wordzie, zapisać do formatu MS Word HTML i dopero można przystępować do dołączania papeterii do listów, testując ją na 100 sposobów i nadal niestety poprawiając.
Dzisiaj jeśli trafi mi się mejl wyglądający "bardziej profesjonalnie", to myślę sobie: "Aha, ta firma nie ma pojęcia o komputerach, standardach i nie przewiduje innych produktów niż Microsoftowe."