Temat: Wyłączenie kompaktowania...

Witam wszystkich,
mam problem z wyłączeniem w TB opcji kompaktowania czy kompresowania programu po jego zamknieciu.Gdy zamyka sie program robi jakieś zapisy kazdego konta.
Straciłem w ten sposób dośc meili ponieważ kilkakrotnie podczas tej czynności a to komputer sie zrestartował a to prąd czy zwiecha systemu. Po ponownym uruchomieniu okazało się że nie mam sporej ilości ostatniej poczty.Pozostało tylko sporo dość starej poczty.
Gdzieś w opcjach jest  podobno mozliwość tego wyłączenia.
Proszę o pomoc.
Dziekuje i pozdrawiam PiX

2

Odp: Wyłączenie kompaktowania...

Właściwości konta i folderu przejrzyj dokładnie.

3 (edytowany przez Pixelator 2006-02-06 15:25:00)

Odp: Wyłączenie kompaktowania...

A jak sie ta opcja nazywa bo moze mam ją przed oczami a nie wiem ze to ona smile
bo z tego co widze opcja kompresji jest tylko w USÓWANIE i jest nieodchaczona.

Odp: Wyłączenie kompaktowania...

W ustawieniach konta "Opcje dodatkowe", we właściwościach folderów (choć jeśli nic tam nie konfigurowałeś, to nie powinieneś mieć nic zaznaczone) opcja "Na zakończenie - kompresuj".

5

Odp: Wyłączenie kompaktowania...

Dziekuje bardzo,
faktycznie nie mam tam niz zaznaczone, nimniej jednak taka kompresja sie odbywa. No nic ale juz wiem ze to nie to.
Jeszcze raz dzieki za porady smile

6

Odp: Wyłączenie kompaktowania...

Pixelator napisał/a:

...niemniej jednak taka kompresja sie odbywa.

Jeśli kompresja nadal się odbywa, to raczej jej nie wyłączyłeś - nic nie dzieje się ot, tak sobie... Sprawdź to w ustawieniach kont i we właściwościach każdego folderu, ponieważ kompresję pojedynczego folderu można włączyć przy wyłączonej kompresji na koncie. Oprócz tego kompresja i oczyszczanie folderów bardzo się przydaje i warto ją uruchamiać w tle za pomocą terminarza np. raz na tydzień.