1

Temat: Reinstalacja systemu i przeniesienie bazy

Czeka mnie reinstalacja systemu. Mam XP Pro. Problem mam taki, że nie mogę zrobić Kopii Zapasowej z menu Narzędzia. Nie wiem czemu tak się dzieje, robiłem kilka razy porządki w folderach z menu Folder. Jednak to nie pomaga. Ostatnio nawet zostawiłem robienie tej kopii na całą noc, ale widać ewidentnie, że to problem z jakimś listem w folderze Wysłane. Podobny problem miałem w folderze Odebrane, jednak po usunięciu wszystkich listów z Odebrane kopia teraz właśnie zatrzymuje się na Wysłane, a nie mogę wykasować wszystkich wysłanych listów.

Ale wracając do tematu.... jak przenieść całą bazę po reinstalacji, żeby nie utracić listów bez robienia Kopii Zapasowej...?

sirtom

2

Odp: Reinstalacja systemu i przeniesienie bazy

sirtom napisał/a:

Ostatnio nawet zostawiłem robienie tej kopii na całą noc, ale widać ewidentnie, że to problem z jakimś listem w folderze Wysłane.

Mam ostatnio identyczny problem. Por.:
http://prime.thebat.pl/pipermail/thebat … 00020.html
Ale zadziałało obejście:
a. eksport wszystkich listów w podejrzanym folderze - paczkami, na parę etapów: eksport do formatu skrzynki unixa
b. kasowanie z foldera wyeksportowanych listów
c. po eksporcie całości - czyszczenie folderu i kosza
d. import wszystkich listów
e. bakap - udawał się zawsze.

sirtom napisał/a:

Ale wracając do tematu.... jak przenieść całą bazę po reinstalacji, żeby nie utracić listów bez robienia Kopii Zapasowej...?

Starą, dobrą metodą zachowania folderu /mail - masz nawet w podręczniku drobny *.bat pakujący bazę do ZIP/RAR ...

3

Odp: Reinstalacja systemu i przeniesienie bazy

Jest trop przyczyny tego 'zacinania' się kopii zapasowej - otóż jest kilka raportów donoszących o tym błędzie kopii wtedy, gdy w danym folderze jest list z dwoma załącznikami: jeden to jpg z zerową wielkością a drugi to archiwum RAR.

Odp: Reinstalacja systemu i przeniesienie bazy

krzychu napisał/a:

Jest trop przyczyny tego 'zacinania' się kopii zapasowej - otóż jest kilka raportów donoszących o tym błędzie kopii wtedy, gdy w danym folderze jest list z dwoma załącznikami: jeden to jpg z zerową wielkością a drugi to archiwum RAR.

A może jest to związane z opcją "Konto / Właściwości / Pliki i katalogi / Wstawiaj załaczniki do wiadomości dopiero w momencie jej wysłania" - jeśli załącznik po wysłaniu został skasowany, a w opcjach tworzenia kopii zapasowej włączona opcja "Zachowuj załączniki zewnętrzne w treście wiadomości", to może TB! sobie nie potrafi poradzić?

5

Odp: Reinstalacja systemu i przeniesienie bazy

Konrad Szkudlarczyk napisał/a:
krzychu napisał/a:

Jest trop przyczyny tego 'zacinania' się kopii zapasowej - otóż jest kilka raportów donoszących o tym błędzie kopii wtedy, gdy w danym folderze jest list z dwoma załącznikami: jeden to jpg z zerową wielkością a drugi to archiwum RAR.

A może jest to związane z opcją "Konto / Właściwości / Pliki i katalogi / Wstawiaj załaczniki do wiadomości dopiero w momencie jej wysłania" - jeśli załącznik po wysłaniu został skasowany, a w opcjach tworzenia kopii zapasowej włączona opcja "Zachowuj załączniki zewnętrzne w treście wiadomości", to może TB! sobie nie potrafi poradzić?

Tak, zgadza się. To jest druga strona medalu i rzeczywista przyczyna błędu w bekapie. Uświadomiłem sobie to po lekturze: http://www.mail-archive.com/tbbeta@theb … 71979.html