Temat: Jak usunąć już pobrany spam

Musiałem przeinstalować system i od nowa wgrać Bata.Ponieważ nie ustawiłem wtyczek i nie wytrenowałem ich pobrałem z serwera 1000 maili łącznie ze śmieciami.Czy teraz mam możliwość automatycznie przefiltrować wiadomości żeby wyrzucić spam?

2 (edytowany przez Andy 2006-06-08 16:40:41)

Odp: Jak usunąć już pobrany spam

1-jezeli smieci maja jakies wspolne cechy to mozna nastawic filter i przeczesac cala zawartosc.
-Konto
-Filtracja wiadomosci
* nastawic filter z kilkoma warunkami "OR"

2-mozliwosc - zrobic kopie zapasowa calej poczty, nastepnie wymazac cala odebrana poczte, wlaczyc i nastawic wtyczki i jeszcze raz sciagnac poczte juz bez smieci.

3- nic narazie nieprzyszlo na mysl..... :-)


* osobiscie praktykuje obejrzenie naglowkow poczty ktora znajduje sie na serwerze. I odrazu maze wszystko co wyglada na spam. Jezeli na liscie jest duzo spamu to zaznaczam wszystko przez CTRL+2 a potem CTRL+3 a nastepnie pozostale wlasciwe maile odznaczam recznie i na zawsze pozbywam sie spamu w skrzynce.
W zarzadzaniu poczta trzeba nastawic w Obsludze dyspozycji dla serwera -zaznaczyc - Wywoluj automatycznie przy kazdorazowym sprawdzaniu poczty.
-przyciski z cyferkami musza byc z gornego rzedu nad literkami.

3

Odp: Jak usunąć już pobrany spam

Jak ściągnąć jeszcze raz pocztę z serwera?

4 (edytowany przez Andy 2006-06-09 08:45:41)

Odp: Jak usunąć już pobrany spam

niewiem jakie mozliwosci ma Twoj serwer.
1-mozesz wejsc przez web i zaznaczyc wszystkie wiadomosci jako nieprzeczytane - potem to sciagnie jeszcze raz
2-albo Shift+Ctrl+F2, pokaze Tobie wiadomosci na serwerze a potem oznacz wszystkie wiadomosci ze chcesz sciagnac Ctrl+2 (dwojka nad literkami). Tu mozesz dodatkowo odznaczyc aby wymazalo spam z serwra.
Uwazaj co robisz abys przez przypadek niewymazal tego co potrzebujesz. Najpierw spruboj na kilku wiadomosciach.

5

Odp: Jak usunąć już pobrany spam

Piszesz że można ustawić opcję wymarż spam z serwera,gdzie to jest?Zrobiłem tak jak napisałeś CTR+SHIFT+F2 pobrało wiadomości i trwało to godzinę,sprawdziłem na kilku wiadomościach i wyrzuciło spam.

6 (edytowany przez Andy 2006-06-09 13:40:57)

Odp: Jak usunąć już pobrany spam

Oznaczyc spam musisz recznie, nierobi to automatycznie. Chyba ze sobie nastawisz jakies filtry.
Byc moze jest jakas wtyczka ktora by to rozwiazala ten problem ale wiekszosc spraw dziala na 95-99%.
Ja juz sie przyzwyczailem, robie wszystko manualnie. Ale mam 100% pewnosc przy filtracji.
Zawsze widac w naglowkach jak mam przewage. Spamu albo wiadomosci.
Jezeli jest sporo spamu tak oznacze wszystko klawesowym skrotem a tych kika wiadomosci odznacze recznie i po  problemie.
Codziennie kontroluje okolo 10 prywatnych skrzynek z tego 50-90% jest spam.
Srednio to jest 50- 500 maili w zaleznosci od dnia.
Na firmowej skrzynce mam to rozwiazane inaczej - info nizej.

Teraz testowalem,  330 naglowkow sciagnelo w przeciagu niecalych 2 minut z serwra w Polsce na kompa w Slowacji.
Niewiem czym to bylo spowodowane ze tak dlugo sciagalo byc moze mas slabe lacze albo serwer przy kontroli wysyla cale wiadomosci a nie tylko naglowki wiadomosci.

Na firemnym pocztowym  serwerze mam jakis super inteligentny i uczacy sie system ktory filtruje przychodzaca poczte ale i tak sporo spraw trzeba jeszcze dodatkowo skontolowac recznie.
W ciagu dnia odfiltruje 300 - 700 spamow ale do tego kosza zalapie sie zawsze kilkanascie normalnych maili.
Tak ze codziennie mam dodatkowe zajecie :-)

Dlatego to juz zalezy od Ciebie jaki system pracy zastosujesz. Swoja prywatna poczte kontroluje polautomatycznie ale.... recznie :-)
Bo i tak bez wzgledu jaka wtyczke zainstalujesz dla pewnosci trzeba to potem skontrolowac....
Tak to kontroluje odrazu sam.
Nietwierdze ze to jest najlepszy sposob ale przyzwyczailem sie do tego i idzie mi to bardzo szybko.
Uwazam ze aktualnie tak szybko zmieniaja sie formy spamu ze zabawa z filtrami zabiera wiecej czasu jak moja reczna filtracja na podstawie naglowkow.

7

Odp: Jak usunąć już pobrany spam

Tak ze codziennie mam dodatkowe zajecie :-)

Zainstaluj wtyczkę antyspamową i używaj filtrów selektywnego pobierania a zyskasz znacznie na czasie. Poprawnie skonfigurowana wtyczka "pozwoli cieszyć się" znikomą ilością spamu.

8 (edytowany przez Andy 2006-06-09 13:46:11)

Odp: Jak usunąć już pobrany spam

Dziekuje za rade. Jest to dobre do indywidualnego wykorzystania.
Prywatna poczte sciagam na 3 rozne komputerki a niezawsze na kazdym potrzebuje miec wszystko.
Takze dodatkowo filtruje recznie oprocz spamu, objemna poczte z dodatkami wedlug potrzeb.

W firmie w ktorej pracuje wiekszosc ludzi pracuje na "rewelacyjnym" :-) Outlook expresie i jeszcze "lepszym" full Outlooku :-) i musza "cieszyc" sie tym co maja.
Niektorych ciezko przekonac do zmiany klijenta pocztowego.
Poczta dla nich jest wstepnie filtrowana na serwerze pocztowym.
Poziom filtra jest tak nastawiony ze czasami cos sie przesliznie.
Momentalnie najwiekszy problem jest z normalna poczta ktora czasami jest oznaczona jako spam.
Trzeba to wyszukiwac recznie. To jest okolo 0,5 - 2% wszystkich mailow.

Tylko nieliczni (okolo 10 stanowisk) ktore pracuja troche wiecej z poczta maja TheBata.

U siebie mam selektywnie segregowane maily do roznych foldrow a to co pozostanie to jest w wiekszosci spam ktory dla pewnosci przejrze jednym okiem i maze jednym dwojklikiem, przesuwajac do spamowego foldra z ktorego spam jest exportowany do Unixu ( to jest wspaniala funkcja TheBata).

Potem wynik wspolnych exportow przesuwamy z klijentow na pocztowy serwer a ten sie na tej podstawie uczy i zaostrza spamowy filter.
W ten sposob centralnie aktualizujemy nabierzaco spamowy filter dla calej firmy oprocz standartowej aktualizacji z internetu..

9

Odp: Jak usunąć już pobrany spam

lazik napisał/a:

Zainstaluj wtyczkę antyspamową i używaj filtrów selektywnego pobierania a zyskasz znacznie na czasie. Poprawnie skonfigurowana wtyczka "pozwoli cieszyć się" znikomą ilością spamu.

w jaki sposob sprzac kasowanie listow z serwera z wtyczka antyspamowa? kiedys byl a ten temat artykul, ale teraz nawet link nie dziala:( bede bardzo wdzieczny za zamieszczenie tej informacji na forum.