Temat: Problem z wysyłaniem załącznika

Witam! Mam poważny problem z wysyłaniem załączników do wiadomości. Podczas wysyłania takiej wiadomości program zatrzymuje się gdy pasek postępu dojdzie do końca. Po chwili zgłaszany jest błąd. sad Co najciekawsze taka wiadomość dociera do adresata, ale u mnie "wisi" w karalogu Do wysyłki. Próbowałem wysyłać wiadomości z różnych kont i zawsze ten sam efekt. Posiadam The Bat! Professional 3.0.2.10 Prosze o pomoc!!!

2

Odp: Problem z wysyłaniem załącznika

A jaki antywirus, antyspam zewnętrzny ewentualnie firewall? Może jakiś anonimizer ...

Wyłącz wszystko po kolei i sprawdzaj. Jaki TB zgłasza błąd po nieudanym wysłaniu? Może ewentualnie jakies filtry dla wychodzącej masz ustawione, które kopiują wysłaną wiadomośc znowu do wysyłki? Kombinacji jest wiele ale podałeś za moło i za bardzo szczątkowe informacje.

3

Odp: Problem z wysyłaniem załącznika

Dzieki. Okazało się że to wina antywirusa. Po jego wyłączeniu wiadomość została normalnie wysłana. smile
Teraz kolejne pytanko: czy da się coś zrobić żeby antywirusy się nie czepiały poczty wychodzącej w tym programie?

4

Odp: Problem z wysyłaniem załącznika

Jaki to antywirus? Norton?  - Jak tak to zmiana na inny i to nie tylko aspekt sprawdzania brany jest pod uwage. Ogólnie poszukaj tych obsługiwanych przez wtyczki lub zarządzalnych jeśli chodzio o monitorowanie portów.

5

Odp: Problem z wysyłaniem załącznika

Ten antywirus to Panda Titanium Antivirus 2005. Już próbowałem zmieniać jego ustawienia, ale to nic nie dało - nadal sprawdza pocztę wychodzącą. A z ich serwisem nie można się dogadać. sad

6

Odp: Problem z wysyłaniem załącznika

Spiderus napisał/a:

Już próbowałem zmieniać jego ustawienia, ale to nic nie dało - nadal sprawdza pocztę wychodzącą. A z ich serwisem nie można się dogadać. sad

Hmmm... zmień antywirusa?

7

Odp: Problem z wysyłaniem załącznika

krzychu napisał/a:

Hmmm... zmień antywirusa?

Z tym będzie problem - mam na niego wykupioną licencje na cały rok. Wychodzi na to, że jak będę chciał wysłać pocztę z załącznikiem, to będę wyłączał antywirusa hmm

8

Odp: Problem z wysyłaniem załącznika

Spiderus napisał/a:

Wychodzi na to, że jak będę chciał wysłać pocztę z załącznikiem, to będę wyłączał antywirusa hmm

E no... to nie może być prawda. Nie znam Pandy, ale byłbym zdziwiony, gdyby nie dało się go pogodzić z zwykłym klientem e-mail, jakim jest baciorek...

9

Odp: Problem z wysyłaniem załącznika

Znalazłem na Waszej stronie wtyczkę do antywirusa Pandy, ale ona coś niebardzo. Nic tylko błędy wyskakują (przy wtyczce napisano że to wersja testowa).

10

Odp: Problem z wysyłaniem załącznika

Spiderus napisał/a:

Znalazłem na Waszej stronie wtyczkę do antywirusa Pandy, ale ona coś niebardzo. Nic tylko błędy wyskakują (przy wtyczce napisano że to wersja testowa).

No to sam sobie odpowiedziałeś ... A ogólnie co do wtyczek: poza nielicznymi wyjątkami są zbędne, o ile tylko antywirus działa w tle - czyli sprawdza domyślnie każdy ruch na porcie 110, czyli jest prawdziwym proxy antywirusowym.