1

Temat: wysyłanie i odbieranie poczty

nie mogę wysyłać i odnierać poczty,ponieważ wyskakuje błąd:  "Serwer zgłasza brak gotowości w komunikacie: "Cannot connect to SMTP server 212.77.100.101 (212.77.100.101:25),connect error 10061".kiedy próbuję wysłać pocztę,mam taki błąd.kto mi pomoże???nie wiem co to znaczy.czekam na odpowiedź.

Odp: wysyłanie i odbieranie poczty

Nie podałaś ani wersji TB!, ani systemu. Nie napisałaś, czy "działało i przestało", czy też jest to nowa konfiguracja. Osobiście pierwsze, co podejrzewam, to zła konfiguracja serwera smtp (hasło, autoryzacja, takie rzeczy - patrz konto / właściwości / serwery w TB! oraz opis konfiguracji konta gdzieś na stronie dostawcy). Drugim podejrzanym jest coś "na drodze" - firewall, antywirus. Trzecim - błędy bądź złe ustawienia w systemie (różne "przyspieszacze" internetu potrafią strasznie namieszać...). Potem problemy na łączu albo błędy na serwerze. W końcu (but not least, niestety) - błedy w samym TB!, choć osobiście nie dotykają mnie one, więc nie mogę się na ich temat wypowiadać.

W instrukcji znajdziesz opis pliku "protocol.ini" (rozdział Dodatkowe funkcje...- Dziennik połączeń), dzięki któremu uzyskasz "superdokładny" log połączenia, z którego można wywnioskować bardziej prawdopodobny powód rozłączenia (widać dokładnie, jakie polecenia zostały przesyłane i na którym etapie połączenie zostało przerwane). Jeśli wszystko zawiedzie, to być może to pomoże.

3

Odp: wysyłanie i odbieranie poczty

Witam.
Ja również borykam się z tym problemem ( Serwer zgłasza brak gotowości w komunikacie: "Cannot connect to SMTP server 212.77.101.1 (212.77.101.1:25), connect error 10061) Zakładam, że od tamtego czasu ktoś już znalazł radę na wyżej opisany problem. Konta mam na WP i Interia. TheBat jest świeżo zainstalowany, najnowsza wersja. Są raczej dobrze skonfigurowane. Odbieram pocztę bez problemów. Używam cFossSpeed, Avast'a Home i antywirusa Agnitum Outpost.  Byłbym wdzięczny za pomoc.

4

Odp: wysyłanie i odbieranie poczty

jak odpowiada ping?
ping 212.77.101.1
Niemoge tego teraz otestowac u siebie w pracy, bo pingi mamy zakazane na FireWalli.
Zerkni na watek nizej, jest tam opisany sposob jak otestowac serwer przez telnet.
http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=675
Oprocz tego rozejrzyj sie po ostanich watkach na temat problemow z wysylaniem poczty.
W kazdym cos znajdziesz.