1 (edytowany przez coolbix 2007-06-13 23:26:31)

Temat: Wklejanie tekstu z Worda

Witam. Przy wklejaniu tekstu z Worda (Office 2007) do okna nowej wiadomości cały tekst jest wklejany w postaci jednej linijki mimo ustawienia w konfiguracji programu/opcjach edytora łamanie tekstu- 70 znaków. Jak to zmienić? Nic nie znalazłem w podręczniku użytkownika.
Sprawdzałem w Outlook express- wszystko wkleja się normalnie.Dodam, że jestem początkującym użytkownikiem TB, do tej pory używałem tylko OE.
Problem rozwiązałem poprzez ustawienie formatu wiadomości na HTML/prosty tekst. Tylko czy nie da się tak wklejać w formacie prosty tekst? W OE wkleja się prawidłowo zarówno w HTML-u i zwykłym tekście.

2

Odp: Wklejanie tekstu z Worda

Długie, wykraczające poza obrys okna linie to właściwość wbudowanego w program edytora tekstu. Przełączenie na html tu raczej nie pomoże, bo html jest edytowany za pomocą tego samego edytora.

Metoda 1: Przełączyć się na edytor systemowy (notatnik) – >> Konfiguracja >> Podgląd / Edycja >> Domyślny edytor dla wiadomości = Czysty tekst (Windows).

Metoda 2: W MicroEdzie, TheBatowym edytorze, jest sporo wygodnych funkcji, których nie ma w notatniku (polecam podręcznik). Po wklejeniu tekstu z Worda wypróbuj w którymś z akapitów: alt+l, alt+j.

3

Odp: Wklejanie tekstu z Worda

Problem rozwiązany: W Wordzie- Kopiuj, w TB- Edycja/ wstaw formatowany. Pozdrawiam.