1

Temat: The Bat! i ESET Smart Security

Witam
Ktoś wie jak zmusić do współpracy moduł antyspamowy i antywirusowy w programie ESET Smart Security i The Bat! ?
Pozdrawiam

2

Odp: The Bat! i ESET Smart Security

hust napisał/a:

Ktoś wie jak zmusić do współpracy moduł antyspamowy i antywirusowy w programie ESET Smart Security i The Bat! ?

Co do antyspamu:

ESET Smart Security chroni przed spamem filtrując wiadomości w programach Microsoft Outlook, Outlook Express oraz Windows Mail.

źródło: http://www.antywirusexpert.pl/eset_smart_security.php
Tamże co do antywirusa:

Sprawdzana jest również cała poczta elektroniczna w programach MS Outlook i Outlook Express, w tym również poczta pobierana z serwerów Exchange (protokoły POP3, MAPI).

W tym ostatnim tajemniczo brzmi napis: protokół POP3 - jeśli oznacza to skanowanie systemowego portu 110, to masz taką ochronę. Ale to warto sprawdzić samemu lub zapytać producenta oprogramowania.

3

Odp: The Bat! i ESET Smart Security

Witam,

jeśli chodzi o antywirusa to NOD32 od zawsze skanował na porcie 110 i współpracował dzięki temu również z TheBat!. W ESET Smart Security nic się pod tym względem nie zmieniło, przynajmniej nie zauważyłem ;o)

Pozdrawiam

4

Odp: The Bat! i ESET Smart Security

Dziś sprawdziłem nowego TB! (4.0.14.9) z ESET Smart Security (3.0.642.0) jeśli chodzi o wyłapywanie wirusów. Okazało się, że wtyczki od NOD32 nie działają - ani ta starsza n naszych stron jak i ta z downloadu Ritlabs. Co ciekawe, nie mogłem z poziomu TB! otwierać załączników do maili, bo program antywirusowy nie potrafił ich przeskanować. Usunięcie wtyczki rozwiązało problem. Zarówno maile przychodzące po zwykłym POP3 (port 110) jak i po TLS (465) były skanowane. Standardowo ESS sprawdza 110, aby sprawdzał 465 trzeba dodać ten port w konfiguracji. Wysyłałem wirusa. Przy odbiorze - tam, gdzie był załącznikiem został skasowany a odpowiednia informacja dołączona do maila. Tam gdzie wirus był w zipie czy RARze, załącznik zostawał usunięty i oczywiście adnotacja także była dołączona do maila.
Jedyne, do czego nie udało mi się skłonić ESS to działanie antyspamowe. Prawdopodobnie funkcjonuje tylko dla outlooka i windowsowego maila.
Testowałem na Vista Home Premium 64bit.

5

Odp: The Bat! i ESET Smart Security

osobiście proponuję zakończyć współpracę z produktami ESET
nod_32 używałem od ponad 2 lat, doskonale współpracował z 3.xx
obecnie The Bat! jak i nod_32 stwarzają więcej problemów niż przyjemności
nadal szukam antywira do 4.xx, może ktoś pomoże smile

6

Odp: The Bat! i ESET Smart Security

Witam,

nie wiem skąd te wnioski, ja używam NOD32 z wersją 4 bat'a, odkąd powstała i nie mam najmniejszych problemów. Problemy stwarzają tylko wtyczki ale nie trzeba ich przecież używać. Dla mnie najważniejsza jest szybkość działania antywirusa i małe obciążenie systemu a tu do NOD'a trudno chyba mieć zastrzeżenia.