Temat: Zle posyla odnosniki, nie kopiuje do schowka

Po kliknięciu na odnośnik umieszczony w mejlu, otwiera się przeglądarka ale z e złym adresem w polu adresowym, są dodawane dodatkowe kody i backslashe. Nie zapamiętuje również po zaznaczeniu tekstu, do schowka.

Przypuszczam, że przyczyna tkwi w jakimś gryzieniu się z inną aplikacją czy też ze sterownikiem do jakiegoś urządzenia. Do takiego wniosku skłania mnie znany fakt, że swego czasu np. w wordzie, nie działała prawidłowo kombinacja prawy_alt+a, a nie działała za sprawą sterownika do karty graficznej. Trzeba było coś zmieniać, w tej chwili szczegółów nie pamiętam.

Bo pierwsze kilka miesięcy Nietoperz działał prawidłowo. Dopiero po pewnym czasie tak się stało. Przeinstalowałem Nietoperza, likwidując nawet wszelkie poprzednie ślady po nim. tongue:-) Niestety, nowa instalacja, w dodatku wyższej wersji rónież niczego nie zmieniła, linki źle są otwierane, nie kopiuje także do schowka z tekstu mejla.

Jeśli idzie a sterowniki, to podejrzenie koncentruje się na oprogramowaniu do Canona Power Shota. Ale to podejrzenie niczym, poza skojarzeniem wyżej opisanym, nie poparte.

Czy ktoś z Państwa spotkał się z taką ułomnością Nietoperza? Szczególnie uciążliwe jest to praktycznie niemożliwe korzystanie z linków w tekstach mejli, trzeba ręcznie wklepywać do przeglądarki, co często skutkuje omyłkami. sad

--
Pozdrawiam
Adek

2

Odp: Zle posyla odnosniki, nie kopiuje do schowka

Jaka wersja programu? Wiadomość HTML czy TXT? Problem dotyczy wiadomości od różnych nadawców?
Sprawdź w źródle wiadomości (klawisz F9) czy link faktycznie jest taki jak powinien.

3

Odp: Zle posyla odnosniki, nie kopiuje do schowka

Poprzednio 3.6x gdy to się porobiło, obecnie przeinstalowany na 3.98.34 i jak pisałem, bez zmian, czyli zle.

TXT.

Tak, wszystkich, po prostu nioe można klikać na linki, bo błędnie wpisany adres w polu adresowym przeglądarki. Dodaje absurdalne backslashe, i na końcu adresu jakiś kod z zerami i kropkami.

Link prawidłowy, widać w tekstach. Zresztą sytuacja trwa od wielu miesięcy bez zmian.

4

Odp: Zle posyla odnosniki, nie kopiuje do schowka

jaka przeglądarka?

5

Odp: Zle posyla odnosniki, nie kopiuje do schowka

IE, Firefox.

6

Odp: Zle posyla odnosniki, nie kopiuje do schowka

txt2html.regexps - edytowałeś taki pliczek?

7

Odp: Zle posyla odnosniki, nie kopiuje do schowka

Nie, nie mam na pokładzie pliku txt2html.regexps - sprawdzałem wyszukiwarką wewnętrzną Total Commandera na wszystkich dyskach. Nigdzie takiego pliku nie mam. Jedyny plik o takiej nazwie ale o innym rozszerzeniu znalazłem w nieużywanym edytorze html, KICIA. Plik Txt2html.scr.

8

Odp: Zle posyla odnosniki, nie kopiuje do schowka

wyeksportuj przykładową wiadomość do pliku i udostępnij - sprawdzę na v4.
polecam jeszcze sprawdzenie na ostatniej wersji z serii 3.xx - 3.99.29 oraz test polegający na zmianie domyślnej przeglądarki w systemie pomiędzy IE i FF