1

Temat: Onet poczta i automatyczna odpowiedź

Proszę o pomoc.

Mam konto na Onecie i ostatnio chciałem sobie ustawić automatyczną odpowiedź dla danego nadawcy bądź grupy nadawców i niestety filtr nie działa.
Mam też drugie konto na Gmail i tam ustawiając ten sam filtr działa wszystko wyśmienicie. Jaka może być tego przyczyna?

2

Odp: Onet poczta i automatyczna odpowiedź

Błąd w działaniu filtra lub samego drzewka filtrów.

3

Odp: Onet poczta i automatyczna odpowiedź

1440 napisał/a:

Proszę o pomoc.

Mam konto na Onecie i ostatnio chciałem sobie ustawić automatyczną odpowiedź dla danego nadawcy bądź grupy nadawców i niestety filtr nie działa.
Mam też drugie konto na Gmail i tam ustawiając ten sam filtr działa wszystko wyśmienicie. Jaka może być tego przyczyna?

Jedno pytanie: gdzie ustawiasz ten filtr? W baciku, czy na serwerze (webmail)?

4

Odp: Onet poczta i automatyczna odpowiedź

Zarówno dla Onet poczty jak i dla Gmaila filtr automatycznej odpowiedzi ustawiam w The Bat i jestem wielce zdziwiony, że na Gmailu chodzi bez problemu a na Onecie kiszka smile

5

Odp: Onet poczta i automatyczna odpowiedź

1440 napisał/a:

Zarówno dla Onet poczty jak i dla Gmaila filtr automatycznej odpowiedzi ustawiam w The Bat i jestem wielce zdziwiony, że na Gmailu chodzi bez problemu a na Onecie kiszka smile

Skoro filtr jest lokalnie w TB!, to jego działanie nie ma najmniejszego związku z tym, do którego konta go podpinasz.
Lazik dał ci jasną odpowiedź.

6

Odp: Onet poczta i automatyczna odpowiedź

To co mogę zrobić, aby działał na Onet Poczcie?

7

Odp: Onet poczta i automatyczna odpowiedź

1440 napisał/a:

To co mogę zrobić, aby działał na Onet Poczcie?

I to jest właściwe podejście do sprawy cool
Na początek zacytuj tu w całości obydwa filtry ze wskazaniem który do którego konta. Zobaczymy, potestujemy.

8

Odp: Onet poczta i automatyczna odpowiedź

Dla tych dwóch kont stworzyłem najprostszy filtr, którego zadaniem było filtrowanie wiadomości dla grupy moich znajomych. W książce adresowej stworzyłem grupę znajomi.
Filtr był skonstruowany następująco:
Grupa adresów > grupa znajomi > zawiera > nadawcy

polecenie:

utwórz automatycznie odpowiedź

Obecnie filtr jest przypisany tylko do Gmail bo tylko tam działa.

Sprawdzałem także automatyczną odpowiedź kolejno dla Onet i Gmail dla konkretnej osoby o danym adresie email. Wynik był taki sam. Filtr działał dla Gmail a dla Onet nie działał.

9

Odp: Onet poczta i automatyczna odpowiedź

1440 napisał/a:

Dla tych dwóch kont stworzyłem najprostszy filtr, którego zadaniem było filtrowanie wiadomości dla grupy moich znajomych. W książce adresowej stworzyłem grupę znajomi.
Filtr był skonstruowany następująco:
Grupa adresów > grupa znajomi > zawiera > nadawcy

polecenie:

utwórz automatycznie odpowiedź

Obecnie filtr jest przypisany tylko do Gmail bo tylko tam działa.

Sprawdzałem także automatyczną odpowiedź kolejno dla Onet i Gmail dla konkretnej osoby o danym adresie email. Wynik był taki sam. Filtr działał dla Gmail a dla Onet nie działał.

Nie prosiłem o opis słowno-muzyczny. Chodziło mi o coś takiego:

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [046F0E75.01C8D6B4.1EB991B8.1A86FA9A]
Name: thebat-l
Filter: {\0D\0A\20`1`0`thebat-l@prime.thebat.pl\0D\0A}
MoveMessage folder \5C\5Conet\5CInbox\5Cthebat-l
IsActive
Ignore
endFilter

Robi się to tak: ctrl+shift+S / otwierasz odpowiednią gałąź drzewa z filtrami / klik na filtrze, który chcesz wkleić / prawy klawisz myszy: menu kopiuj

10 (edytowany przez 1440 2008-10-08 13:27:21)

Odp: Onet poczta i automatyczna odpowiedź

To jest kod z filtra na konto Onet (niedziałający):

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [52C7C466.01C92485.5A126FCA.1E5D1CF9]
Name: Nowy\20filtr
Filter: {\0D\0A\20`12`grupa`0`0\0D\0A}
Reply template Witam!\0D\0A\0D\0A\0D\0A--\20\0D\0APozdrowienia,\0D\0A\20%FromName\0D\0A
IsActive
Ignore
endFilter

Filtr z Gmail (działający):

$$$$ TB! Message Filter $$$$
beginFilter
UID: [61024DD6.01C92484.22C665B4.4FF95088]
Name: filtr6
Filter: {\0D\0A\20`12`grupa`0`0\0D\0A}
Reply template Witaj\20%FromName!\0D\0A\0D\0A\0D\0AMój\20program\20pocztowy\20właśnie\20odebrał\20Twoją\20wiadomość.\0D\0A\0D\0ATemat\20wiadomości:\20%Subj\0D\0AData\20odbioru:\20%Date\0D\0ACzas\20odbioru:\20%TimeLong\0D\0A\0D\0APrzeczytam\20\20go\20jak\20najszybciej\20i\20jeżeli\20będzie\20trzeba,\20niezwłocznie\20na\0D\0Aniego\20odpisze.\0D\0A\0D\0ADziękuję!\0D\0A\0D\0A--\20\0D\0APozdrowienia,\0D\0A\20%FromName\0D\0A
IsActive
Ignore
endFilter