Temat: Problem z edytorem lub/i kodowaniem

Konfiguracja – Podgląd/Edycja – Domyślny edytor dla wiadomości:

Jeśli ustalę na "Tylko HTML" to w Niemczech dostają majle z krzakami zamiast polskich liter.

Jeśli ustalę na "HTML z alternatywną częścią tekstową", to w Niemczech jest wszystko OK, ale w Polsce część adresatów nie dostaje aktywnych linków jakie czasem zamieszczam w majlach.

Ma ktoś jakiś pomysł na ten temat?

2

Odp: Problem z edytorem lub/i kodowaniem

Kodowania znaków? Czytniki odbiorców?

3

Odp: Problem z edytorem lub/i kodowaniem

lazik napisał/a:

Kodowania znaków? Czytniki odbiorców?

Po rozmaitych eksperymentach doszedłem do tego, że zmiana kodowania niczego tu nie zmienia.
W Niemczech jest to Outlook Express ustawiony tak, żeby czytał wszystkie wiadomości w postaci zwykłego tekstu. Ale... co to ma za znaczenie?! Kodowanie ustawione na %CharSet="ISO-8859-2" jak wysyłam prosty tekst, to jest ok. Jak wysyłam w HTML, to zamiast pliterek są krzaki.

4

Odp: Problem z edytorem lub/i kodowaniem

A sprawdzałeś dochodzące źródło twojej wiadomości? Może są jakieś dopiski po drodze, które niestety psują wyświetlanie wiadomości w HTMLu?

5

Odp: Problem z edytorem lub/i kodowaniem

lazik napisał/a:

A sprawdzałeś dochodzące źródło twojej wiadomości? Może są jakieś dopiski po drodze, które niestety psują wyświetlanie wiadomości w HTMLu?

Tak, sprawdzałem. Zresztą to prywatny serwer, płatny, bez dołaczanych reklam czy czegokolwiek innego.

6

Odp: Problem z edytorem lub/i kodowaniem

To może spróbujmy inaczej.

Mam wysłać ten sam e-mail do 20 odbiorców. 19 z nich ma go otrzymać w formacie HTML, a 1 w postaci zwykłego tekstu. Jak to zrobić?