Temat: Voyager+selektywne pobieranie poczty

Witam
Prosze o pomoc w stworzeniu filtra do programu Voyager, tak abym mogl selektywnei pobierac poczte. Chce recznie dodawac do pliku tekstowego adresy nadawcow oraz nazwy domen a filtr(szablon) usuwalby niechciane wiadomosci z serwera. Probowalem sam taki filtr zrobic ale nie potrafie. Uzywam kont na gmail oraz na interii porty 995.

2

Odp: Voyager+selektywne pobieranie poczty

Wejdź na stronę: http://hamster.thebat.pl/
i popatrz w dział "Filtrowanie spamu w programie The Bat!"
W pierwszerj opcji masz zestaw filtrów. Przejrzysz sobie i będziesz wiedział co i jak poustawiać.

Tu masz odpowiednie archiwum:
http://hamster.thebat.pl/kf_thebat.zip

3

Odp: Voyager+selektywne pobieranie poczty

No niestety. Mimo roznych prob i ustawien nie udalo mi sie uruchomic filtra (sprawdzalem majac dwa rozne emaile na tej samej domenie). Wrzucilem w spam ta domene i albo przychodzily emaile albo wogole nic nie przychodzilo (z roznych domen).

4

Odp: Voyager+selektywne pobieranie poczty

Nie poinformowałeś nas jakiej wersji programu używasz. Opis podany na stronie Hamstera dotyczy starych wersji programu The Bat! i nie wszystkie podane w nim opcje pasują do wersji nowszych. Zasada działania filtrów selektywnego pobierania jest jednak taka sama i nie powinieneś mieć problemów. Powinieneś zatem postąpić w następujący sposób:

1. Utworzyć plik tekstowy, do którego będziesz wpisywał ręcznie adresy e-mail lub domeny niechcianych odbiorców (każdy wpis spamera w oddzielnym wierszu).
2. W oknie konfiguracji filtrów selektywnego pobierania powinieneś jako warunek użyć Nadawca zawiera @. Uwaga: wpisuj jako parametr tego warunku cokolwiek, np. znak @, bo parametry będziesz wczytywał z pliku, a przy pustym polu filtr nie zadziała.
3. Zaznacz opcję Pobierz wzorce filtrowania z pliku i wybierz wskaż lokalizację pliku z adresami spamerów.
4. Jako operację wybierz Usuń natychmiast - jeśli spam ma być usuwany.

Możesz dopisywać do pliku adresy spamerów za pomocą filtru ruchamianego ręcznie - na tym forum jest gdzieś opis takiego rozwiązania - ale moim zdaniem na spam jest znacznie lepsze lekarstwo, a mianowicie wtyczka antyspamowa. Ja używam AntispamSniper, jest wersja darmowa pasująca także do Voyagera.

5

Odp: Voyager+selektywne pobieranie poczty

Uzywam wersji 3.99.1.1 (ta darmowa z Komputer Swiata). Glownie zalezy mi na mozliwosci usuwaniu spamu z serwera bez pobierania na dysk. Tzn przyjdzie raz spam albo kilka razy i wrzucam domene lub adres aby usuwalo z serwera). Moj blad moze tkwi w tym ze w polu nadawca zawiera nie mialem nic wpisane a pole bylo puste. Stworzylem filtr zgodnie z instrukcja Zygmunta. Mam AntispamSniper ale o mi tylko przenosi do innego folderu ten spam. Ale ja go chce usuwac z serwera bez pobieranie i nie chce go widziec wogole na oczy bo mnie denerwuje, a przychodzi tego duzo (winni znajomi przesylajacy lacuszki itp. a w naglowku setki adresow email). Moze ten program ma opcje usuwania spamu z serwera ? Bede wdzieczny za info.

6

Odp: Voyager+selektywne pobieranie poczty

Jeśli masz AntispamSniper to możesz nie używać filtrów selektywnego pobierania. W wersji komercyjnej (a być może i w darmowej - tego nie wiem) może on usuwać spam bezpośrednio na serwerze, bez pobierania (oczywiście nie każdy serwer na to pozwala, podobnie jak na selektywne pobieranie poczty). Potrzebne ustawienia konfigurujesz na zakładce Konta wtyczki AntispamSniper.

7

Odp: Voyager+selektywne pobieranie poczty

Z tym selektywnym pobieraniem ustawilem tak jak pisal Zygmunt i nadal nie dziala (wycina wszystko co wysle na poczte) nie wiem dlaczego. Probowalem roznych ustawien i nic ... echhh. Jak ktos tego uzywa prosze o screena.