1 (edytowany przez mplons 2008-05-08 10:46:05)

Temat: Problem - Niechciane okno logowania

Witam wszystkich uczestników forum TB,
mam mały problem z moim TB 4.0.7 Pro, wczoraj wieczorem bawiłem się opcjami w tym ustawieniami grup w moim kliencie poczty no i bez najmniejszych problemów wszystko działało (programu nie wyłączałem) i na koniec wykasowałem wszystkie grupy i wg mnie doprowadziłem wszystko do pierwotnego stanu. Dziś rano po włączeniu TB wyskoczyło okno logowania "Logowanie do The Bat!" no i nie mogę się zalogować bo nie mam grupy (użytkownika) i co bym nie wpisał to wyskakuje mi taka właśnie informacja.
Co mogę zrobić w tej sytuacji? Jakich informacji jeszcze potrzebujecie by pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu?
próbowałem już szukać w plikach konfiguracyjnych czy tam nie została jakaś informacja o istniejącej grupie ale szczerze mówiąc nie specjalnie się na tym znam i nie udało mi się samemu tego problemu rozwiązać.
Co w tej sytuacji się stanie po przeinstalowaniu programu, warto podjąć tę próbę?

Pozdrawiam, mplons

------------------------------

Nowy objaw: przy kolejnym włączeniu otworzył się TB lecz już zawieszony i okno Windowsa "Wystąpił problem z aplikacją thebat.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty.", nie pokazało sie okno logowania. Może być to istotne tak więc napiszę, że używam Windowsa XP a inne programy pracujące w tle zawsze współpracowały z TB i nie było najmniejszych konfliktów. W systemie ani żadnym innym programie nie było wprowadzanych zmian poza wspomnianymi w TB.

------------------------------

Jakby było tego wszystkiego mało teraz mam ten wcześniejszy objaw z zawieszonym TB po anulowaniu Windowsowego komunikatu pojawił się błąd TB: "System Error. Code 121. Message: Przekroczono limit czasu semafora. Location: ConnectToPipeForWriting; WaitNamedPipe try counter execeeded" no i po kliknięciu OK mam otwarte w tle TB i jak gdziekolwiek kliknę wyskakuje okno logowania.

2

Odp: Problem - Niechciane okno logowania

Widzę, że mój problem nie jest tak banalny jak mi się wydawało skoro nikt nic nie odpisuje. Może ktoś przynajmniej podzieli się ze mną informacją skąd można wydobyć informację o nazwach użytkowników w programie albo czy jakieś domyślne konta. Albo w jakich plikach te informacje są zapisywane, może coś da ich usunięcie albo edycja.

3

Odp: Problem - Niechciane okno logowania

Problem nadal nie jest rozwiązany, bardzo proszę o pomoc.

4

Odp: Problem - Niechciane okno logowania

Moze pomoga informacje:
http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=683

5

Odp: Problem - Niechciane okno logowania

Problem rozwiązałem sam kilka dni temu bardzo łopatologicznie. Początkowo próbowałem z instalowaniem starszych i nowszych wersji programu lecz bez rezultatów, cały czas przy włączeniu wyskakiwało okno logowania.
Wszystkie testy jakie przeprowadzałem z grupami robiłem na jednym z kont (na szczęście bardzo mało dla mnie istotnym) i usunięcie folderu z plikami tego konta rozwiązało problem. Pewnie wykasowanie pliku z informacją do jakiej grupy należy konto dało by taki sam rezultat pozwalając zachować ustawienia konta i wiadomości ale w moim przypadku była to strata czasu na szukanie tego pliku bo nic ważnego na tym koncie nie miałem.
Jedyne co straciłem to przy filtrach wspólnych nie było zaznaczone do jakich kont się tyczą ale to ręcznie naprawiłem w kilkanaście minut.

Dziękuję Andy za jedyna odpowiedz. Nie widzę związku pomiędzy wątkami ale i tak dzięki za poświęcony czas. Troszkę się zawiodłem na forum które traktuje o tak wąskiej tematyce (jednym programie) a nawet żaden ze "starych wyjadaczy" nie potrafił odpowiedzieć na pytanie w jakich plikach szukać informacji o przynależności kont do grup czy nazwach użytkowników w programie.

Pozdrawiam mplons.

6

Odp: Problem - Niechciane okno logowania

mplons niemoglem sie konkretniej wypowiedziec na temat Twojego problemu z tego powodu ze korzystam z nizszej wersji programu. Link ktory zaproponowalem myslalem ze naprowadzi Ciebie w jaki sposob odzyskac komplet stare dzialajace nastawienia.
Uwazam ze jezeli dokladniej i bez pospiechu przejrzalbys czesc fora napewno bys sam znalazl odpowiedz na czesc zadanych pytan.

7 (edytowany przez peeq 2009-11-16 20:33:33)

Odp: Problem - Niechciane okno logowania

Nawiązując do tematu: Jeśli ktoś będzie chciał wejść do programu to wystarczy wpisać nawę konta w TB! i hasło (jeśli było przypisane do konta). Program powinien się otworzyć. Rozwiązanie problemu: http://thebat.pl/forum/viewtopic.php?id=966