Temat: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

Wiadomości przesyłane na listy dyskusyjne, które subskrybuję (Google Groups) przekazywane są do innych użytkowników bez pliterek (polskich znaków diakrytycznych). Zamiast nich są po prostu puste miejsca.
Wpakowałem w szablon wiadomości: %CharSet="ISO-8859-2" ale to niczego nie zmieniło.

Te same wiadomości wysyłane z tego samego konta, ale z innego programu pocztowego dochodzą normalnie.

Ma ktoś może jakiś pomysł w tym temacie?

2

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

Zobacz we właściwościach konta w "Zarządzaniu pocztą" > "Kodowanie transportowe znaków spoza ASCII"

3

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

lazik napisał/a:

Zobacz we właściwościach konta w "Zarządzaniu pocztą" > "Kodowanie transportowe znaków spoza ASCII"

Ustawione jest:
- W treści wiadomości: Bez zmian
- W nagłówku wiadomości: Automatycznie

Akurat tych ustawień nigdy nie zmieniałem. Tak ma być, czy może inaczej?

Przetestowałem też w międzyczasie wysyłanie wiadomości: tylko HTML, HTML i txt, czysty txt oraz MicroEd i to nie ma żadnego znaczenia, ani wpływu na cokolwiek. Albo polskich znaków nie ma w ogóle, albo są krzaki.

4

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

Zmień w pierwszym na kodowanie base64.

5

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

lazik napisał/a:

Zmień w pierwszym na kodowanie base64.

Zmieniłem. W Google Groups jest teraz w porządku, ale adresaci normalnej poczty e-mail dostają ode mnie krzaki.

6

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

Pytanie tylko dlaczego? Dlatego że wiadomość od ciebie wychodzi OK i ich czytniki są do bani, czy dlatego, że od ciebie wysyłka jest zła? Sam używam TB do grup dyskusyjnych i wszystko co wychodzi ma kodowanie utf-8 bez zmian czyli 8-bit widoczne w nagłówkach.

7 (edytowany przez Meszuge 2009-12-20 17:05:18)

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

Ostatecznie sprawa wygląda następująco. Po długich, trudnych, irytujących, nużących próbach wychodzi na to, że nie ma takich ustawień, dzięki którym wiadomość z pliterkami wysłana z The Bat! byłaby w sposób poprawny wyświetlana na komputerze odbiorcy, jeśli nie ma on polskiego systemu operacyjnego. Mam tu na myśli wysyłkę bezpośrednią, a nie przetwarzaną w międzyczasie przez serwer grupy czy listy dyskusyjnej.

Trzy osoby, w różnych częściach świata, trzy różnojęzyczne systemy Windows, trzy rożne programy pocztowe (Outlook Express, Poczta Systemu Windows i Windows Live Mail) wszystkie ustawione na Zachodnioeuropejski ISO i wyświetlanie wszystkiego w postaci zwykłego tekstu i... kicha. Nie ma w The Bat! takich ustawień, żeby mogli normalnie widzieć polskie znaki diakrytyczne.

Ale... i może to będzie Ci w czymś pomocne, żeby zobaczyć polski tekst normalnie, ludzie ci muszą po prostu kliknąć na "Odpowiedz" i w tym oknie widzą OK.

8

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

W szablon wstaw charset utf-8 lub win-1250

9

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

lazik napisał/a:

W szablon wstaw charset utf-8 lub win-1250

Windows 1250 próbowałem. Bez efektów.

Zapis w szablonie powinien być: %CharSet="utf-8" ?

10

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

lazik napisał/a:

W szablon wstaw charset utf-8 lub win-1250

Przu utf-8 słowa: zażółć gęślą jaźń wyglądają w Niemczech tak:

http://pijaczek.ovh.org/allegro/pliterki.jpg