11

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

To jest ewidentnie wina OE lub Windows Mail. Może też coś pomiędzy zmieniać wpisy w nagłówku określające poprawne kodowanie. Najogólniej każdy program pocztowy powinien sobie poradzić z poprawnie zdefiniowanym kodowaniem wiadomości.
Problem ze złym odczytem leży najprawdopodobniej w złej konfiguracji Outlooka.

BTW wyślij do mnie testową wiadomość na login USENET w domenie thebat.net - sprawdzę nagłówki.

12 (edytowany przez Meszuge 2009-12-21 15:50:08)

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

lazik napisał/a:

BTW wyślij do mnie testową wiadomość na login USENET w domenie thebat.net - sprawdzę nagłówki.

OK. Wysłałem. Zakładając, że dobrze odgadłem adres. :-)

Dzięki za pomoc. Mnie już krew zalewa, bo do mnie nie dociera coś takiego, jak "nie da się".

I jeszcze jedno. Przecież Outlooka nie da się źle skonfigurować! :-) Zresztą facet, z którym koresponduję w Niemczech jest w te klocki lepszy ode mnie.

13

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

W tylko HTML u niego jest źle? U mnie jak najbardziej OK. Doszło z qt i win-1250. Outlook z tego co pamiętam to z quoted-printable ma problemy więc lepsze jest base64.
Tutaj jest krótki opis:
http://klub.chip.pl/wincat2/news/oekonf.htm

14 (edytowany przez Meszuge 2009-12-21 20:35:15)

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

lazik napisał/a:

W tylko HTML u niego jest źle? U mnie jak najbardziej OK.

No, tak, ale Ty masz system polski, a on niemiecki. Do ludzi, którzy mają system polski, bez względu na to, czy mieszkają w Polsce, czy w Timbuktu i też używają Outlook Express lub Pocztę Systemu Windows (klient z XP?), moje wiadomości przychodzą OK.

Na początku myśleliśmy, że problem w tym, że on ma ustawione czytanie wszystkiego jako zwykły tekst (dla bezpieczeństwa) i tak też pisze. No, to pisałem do niego zwykłym txt, ale to niczego nie zmieniło.

Trudno, podsunę mu tą instrukcję z Chipa, którą polecasz i może...

Dzięki.

PS.
Ale wpadłem na jeszcze jeden pomysł. Adresat w Niemczech dostaje normalne wiadomości ode mnie, jeśli wysyłam je z programu innego niż The Bat! A dokładnie z Windows Live Mail.
Wysłałem Ci testowego majla z Windows Live Mail, zerknij na nagłówki, może w ten sposób znajdziesz powody felernego wyświetlania wiadomości z The Bat!?
Jeśli zapisy w nagłówkach są różne, to zrobimy tak, tak ustawimy The Bat, żeby wysyłał w ten sam sposób. Jeśli jednak są takie same, to by znaczyło tylko jedno: The Bat! Jest felerny.

15

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

Kodowanie masz iso-8859-2 i quoted-printable (qp) a nie jak w poprzednim win-1250 i qp. Do tego nowa wiadomośc jest w formacie TYLKO HTML a nie jak poprzednia html i czysty tekst. Spróbuj do "gościa" napisać w tylko html.

16

Odp: Listy dyskusyjne - kodowanie znaków

lazik napisał/a:

Do tego nowa wiadomośc jest w formacie TYLKO HTML a nie jak poprzednia html i czysty tekst. Spróbuj do "gościa" napisać w tylko html.

Czyżby poprzednia (ta pierwsza) wiadomość do Ciebie była w "HTML i zwykły tekst"? Cały czas mój The Bat! ustawiony jest na "Tylko HTML".

Wpisywanie iso-8859-2 nawet w szablon wiadomości nic nie zmieniało w Dojczlandzie.

A swoja drogą, gdzie w najnowszej wersji The Bat! Ustawia się na stałe kodowanie znaków?