1

Temat: TB cenzuruje maile przychodzące!

Witam,
jestem użytkownikiem TB od pół roku (Professional Edition Wersja 4.1.7.3. - Voyager).
Program pobierając pocztę z serwera wyciął część tekstu wiadomości, bo była jakoś tam sformatowana. W otrzymanej wiadomości nie było żadnej informacji o usunięciu części tekstu, ani wolnego miejsca po nim. Sprawa wyszła na jaw po kontakcie telefonicznym i powtórnym przesłaniu wiadomości bez żadnego formatowania. Sytuacja jest dramatycznie groźna, bo były to elementy oferty handlowej.
Następnie sprawdziłem wiadomości bezpośrednio na serwerze (przechowuję dla bezpieczeństwa przez 2 tygodnie). Te były kompletne!
Rozumiem, że mój TB ma gdzieś ustawiony jakiś filtr, który powoduje takie działanie, ale nie wiem gdzie go szukać i jak to zmienić. Proszę Kolegów specjalistów o pomoc! Jeśli nie uzyskam pełnej kontroli nad TB, to mimo wszelkich zalet Voyagera, będę musiał z niego zrezygnować!

2

Odp: TB cenzuruje maile przychodzące!

The Bat! nie ma żadnych filtrów, które mogłyby zaburzyć odbierane wiadomości. Wiadomość dociera do Ciebie bez zmian, ale nie jest wyświetlana w całości - a to może być spowodowane zarówno błędami w interpretacji kodu HTML w samym programie (bo zapewne o takie wiadomości Ci chodzi, chociaż tego nie podałeś), jak i udziwnionym formatowaniem takiej wiadomości. W przeglądarce WWW będziesz widział wszystko.

Pracujesz na dość starej wersji Voyagera, spróbuj zainstalować najnowszą (4.2.25.1) i sprawdź czy sytuacja się nie zmieniła.

3

Odp: TB cenzuruje maile przychodzące!

Dzięki Zygmunt,
sprawdzę jak to wygląda w najnowszej wersji TB.
Ale jeśli sytuacja się nie zmieni, to problem pozostanie: czy wycina, czy nie wyświetla - skutek jest ten sam: widzę tekst wiadomości i nigdy nie będę pewien, czy jest kompletny.

Za pomocą przeglądarki (Firefox) widzę wiadomość kompletną na serwerze, już o tym pisałem. Potrzebuję jednak mieć pocztę na PC, bo czasami muszę do niej sięgnąć nie mając "w odległym terenie" wystarczająco szybkiego dostępu do internetu.
Jeśli byłbyś w stanie wywnioskować coś więcej z konkretnego przykładu, to podaj adres, na który mógłbym Ci przesłać otrzymaną wiadomość bezpośrednio z serwera (czyli kompletną) i z mojego TB (czyli okrojoną).
Pozdrawiam

Bohdan

4

Odp: TB cenzuruje maile przychodzące!

BKo napisał/a:

Jeśli byłbyś w stanie wywnioskować coś więcej z konkretnego przykładu, to podaj adres, na który mógłbym Ci przesłać otrzymaną wiadomość bezpośrednio z serwera (czyli kompletną) i z mojego TB (czyli okrojoną).

Wystarczy wiadomość wyeksportowana z The Bat! w formacie MSG (jeszcze raz podkreślam, że jest ona taka sama jak na serwerze) - adres podam Ci prywatnie.

5

Odp: TB cenzuruje maile przychodzące!

Witaj Zygmunt,
dziś pobrałem i przeinstalowałem najnowszą wersję Voyagera.
Teraz w tych "trefnych" wcześniej wiadomościach widzę tekst kompletny, więc nareszcie jest O.K.
Mam nadzieję, że limit niespodzianek ze strony TB na ten rok już się wyczerpał.
Dzięki za pomoc,
pozdrawiam,

Bohdan