1

Temat: szablon/treść wiadomości na podstawie koloru grupy

witam.
chciałbym ustawic odpowiedni szablon wiadomosci (albo czesc tresci wiadomosci) w zaleznosci od koloru grupy. probowalem z kilkoma komendami, ale nie udalo mi sie.
bede wdzieczny za jakas podpowiedz.
michal

2

Odp: szablon/treść wiadomości na podstawie koloru grupy

Musisz podać więcej danych na temat tego, jak wyglądają Twoje wiadomości, w odpowiedzi na które chcesz stosować odpowiedni szablon (bo chyba o szablon odpowiedzi Ci chodziło). Kolory można odczytywać tylko za pomocą filtru, np. dla poczty przeczytanej, i automatycznie generować odpowiedź. Sądzę jednak, że nie o to chodzi.

Piszesz, że kryterium użycia danego szablonu może też być część treści wiadomości. Jeśli jest to stały fragment, to da się to zrobić za pomocą makr użytych w szablonie "normalnym". Schemat takiego szablonu jest następujący:

Jeżeli w treści wykryto tekst wywołaj szablon A
W przeciwnym wypadku użyj szablonu B

Wykrywanie odbywa się za pomocą wyrażeń regularnych i zależnie od tego co ma być wykryte, różna może być ich konstrukcja. Dlatego proszę o więcej szczegółów.

3

Odp: szablon/treść wiadomości na podstawie koloru grupy

Wiadomości od nadawców przychodzą na kilka różnych adresów, np.: A@, B@, C@. Na tej podstawie każdy adres email nadawcy dopisywany jest do grupy (A, B, C) w książce adresowej, a otrzymanej wiadomości nadawany jest kolor grupy (analogicznie A, B, C) np. w celu sorotortowania i filtrowania listy wiadomosci. Później, gdy dany nadawca napisze ponownie, to jest rozpoznawany na podstawie książki adresowej i dzięki temu każda jego wiadomość jest oznaczana odpowiednim kolorem (A, B, C).

Zależy mi na możliwości wstawiania (np. za pomocą include) odpowiedniego szablonu wiadomości w zależności od grupy w książce adresowej lub koloru. Oczywiście chodzi o szablon odpowiedzi. Niestety nie ma stałego/schematycznego elementu treści, aby można było uzyć wyrażeń regularnych. Są to zwykłe wiadomości pisane w klinetach pocztowych, a nie w formularzu na stronie internetowej.

Dodam, że nie chcę używać podziału na foldery. Stworzyłem katalogi A, B, C i na podstawie grupy w książce adresowej, wiadomości trafiały do odpowiednich folderów. Każdy folder miał swoje szablony wiadomości. Jednak to już przerabiałem i nie sprawdza mi się.

Mam nadzieję, że teraz jaśniej to opisałem smile

4

Odp: szablon/treść wiadomości na podstawie koloru grupy

Teraz jest wszystko jasne i proste! Musisz po prostu zdefiniować szablony dla grup w książce adresowej i będą one działać automatycznie, ponieważ mają pierwszeństwo przed innymi szablonami (ważniejsze są tylko szablony dla poszczególnych wpisów w książce adresowej, ale tych nie będziesz przecież używał). To co chcesz wpisywać za pomocą makra %Include musisz wpisać jawnie w szablonach grup. Aby uaktywnić szablony grupy w książce adresowej, zaznacz daną grupę i z menu kontekstowego wybierz jej właściwości - na panelu będziesz miał zakładki dla szablonu nowej wiadomości, odpowiedzi i przekierowania.

5

Odp: szablon/treść wiadomości na podstawie koloru grupy

Super. Wielkie dzięki smile. Nie wpadłem na to, że grupy adresowe też mogą mieć szablony, choć na pewno wiem, że kiedyś tam zaglądałem i już to raczej widziałem. Za chwilę przetestuję.