Temat: Html w The Bat

Mam problem. Jak  importwalem wiadomosc z programu Microsoft Outlook to nie chcą mi sie otworzyc w wersji HTML. Chodzi, że artykuły które dostałem nie otwierają się wogole w wersji HTML. Nadole w zakaldkach mam najpwierw tekst a potem zdjecia i bardzo mi to utrudnia przeczytanie artykuły. Natomiast jak imprtowalem dane z Outlook Express to nie mam taki problemow i wszytskie artykuły otwieraly mi sie jako HTML. Czy błąd ten może byc spowodowany i uzalezniony od jakiegos programu pocztowego czy od osoby ( firmy,instytucji), która wysyła taki artykuł???

Proszę o pomoc i dziekuję.

Odp: Html w The Bat

Jaka wersja TB! i w jaki sposób importowałeś te wiadomości? Użyłeś "Kreatora importu" (narzędzia / import wiadomości), czy też najpierw wyeksportowałeś je z MS Outlooka do - na przykład - plików eml, a następnie zaimportowałeś do TB?

Czy w podglądzie wiadomości klawiszem F9 widzisz fragment htmlowy? Dziwne, że widzisz podczepione do wiadomości obrazki, ale nie html... Czy nie widzisz przypadkiem załącznika winmail.dat albo  ATT00001.dat?

3

Odp: Html w The Bat

Ok. Moja wersja programu to 3.5.22. Kopjujac pliki uzylem kreatora imprtu(narzedzia/kreator). W podgladzie widomosci z programu Microsoft Outlook przez nacisniecie F9 widze jakis dziwne literki i mimo że sie nie znam na pismie HTML to wydaje mi sie ze jest cos chyba nie tak oto kilka linijek przekopiowanych z tej widomosc.
Subject: =?iso-8859-2?B?T2JhaiBtbmllIGtvY2hharEgKiBDZWxsdWxpdCB3IHdpZWxraW0gbWlltmNpZSAqIE5pZXOzeWNoYW5hIGthcmllcmEgaHlkcmF1bGlrYQ==?=
Message-ID: <iisn9i.9xtjog@biuletynyf.interia.pl:8000>
From: "Kobieta INTERIA.PL" <biuletyny@firma.interia.pl>
X-Priority: 3 (Normal)
Date: Tue, 28 Jun 2005 14:13:26 +0200
To: "Odbiorcy biuletynu" <biuletyny@firma.interia.pl>
Mime-Version: 1.0
Content-Type: multipart/mixed;
boundary="----------123681BF3CCEB4C8"

------------123681BF3CCEB4C8
Content-Type: text/plain; charset=iso-8859-2
Content-Transfer-Encoding: Base64
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.

I tak do samego konca. Porownywalem to z wiadomosciami z Outluka i sie róznia te pisma.
Nie dawno tez dostlalem widomość i widze zalacznik HTML po prawej stronie ale widomosc odtwiera sie tak ze nie widac zadnych obrazków tylko same napisy i ramki w ktorych powiny byc obrazki. Dopiero po wcisnieciu na zalacznik program otwiera ta wiadomosc ale otwiera ja przez przegladarke internetowa uzywam Mozili.
Co do tych plikow to nic takiego nie widze jest zakladka tekst a potem zakladki z obrazkami i na tym koniec.

Dziekuje za pomoc.

Odp: Html w The Bat

marcin_mwo napisał/a:

Kopjujac pliki uzylem kreatora imprtu(narzedzia/kreator).

Mam podejrzenie, że coś w tym narzędziu jest zepsute. Oczywiście, jest to czysta spekulacja. Nie wiem, czy z OE importowałeś te same wiadomości, co z MS Outlooka, albo chociaż od tych samych nadawców, ale jeśli tak, to coś jest popsute na pewno (skoro z jednego programu zaimportowały się dobrze, a z drugiego źle). Być może jest to w pewnej mierze wina samego MS Outlooka...

Jeśli masz dalej dostęp do MS Outlooka, to spróbuj użyć "okólnej" drogi importu - najpierw eksport do pliku wiadomości .eml albo .msg z MS Outlooka, później import tej wiadomości do TB!. I zobacz, co wówczas się dzieje. Jeśli wiadomość pozostaje nieczytelna - bez części html - to oznacza, że raczej to MS Outlook jakoś dziwnie je traktuje...

W podgladzie widomosci z programu Microsoft Outlook przez nacisniecie F9 widze jakis dziwne literki i mimo że sie nie znam na pismie HTML to wydaje mi sie ze jest cos chyba nie tak.

Niekoniecznie coś jest nie tak, jest to tekst wiadomości zakodowany w base64, każdy mailer to odczyta. Ważne jest raczej, czy w tym podglądzie znajduje się fragment (gdzieś dalej, w nagłówku jakiegoś załącznika) o treści Content-type: text/html.

Porownywalem to z wiadomosciami z Outluka i sie róznia te pisma.

Jeśli źródło wiadomości obejrzane w MS Outlooku i źródło zaimportowanej z tego Outlooka wiadomości w TB! się różnią, to jest to kolejna przesłanka potwierdzająca tezę o popsutym imporcie w TB!...

Nie dawno tez dostlalem widomość i widze zalacznik HTML po prawej stronie ale widomosc odtwiera sie tak ze nie widac zadnych obrazków tylko same napisy i ramki w ktorych powiny byc obrazki. Dopiero po wcisnieciu na zalacznik program otwiera ta wiadomosc ale otwiera ja przez przegladarke internetowa uzywam Mozili.

To zupełnie odrębna sprawa. TB! nie ściąga obrazków z internetu, i jeśli nie są one dołączone do wiadomości to nie zostaną wyświetlone. Sprawa jest znana, czasem kontrowersyjna, ale autorzy zapowiedzieli, że nie udostępnią takiej możliwości.

Stworzyłem pewne obejście tego problemu za pomocą zewnętrznego programu wget i paru wtyczek: http://thebat.pl/?itemid=460.

5

Odp: Html w The Bat

Ok. Spróbuje improtowac tak jak napisales. Mam jeszcze jedna proźbę odnosnie tych obrazków. Pościągalem sobie te wtyczki i program mam wget-1.10.1-beta1 nie wiem czy takiego uzywales ale taki udalo mi sie znalesc. Jakbyś mogł mi wskazac gdzie trzeba powklejac te wtyczki i jak uruchomic ten program to byl bym bardzo wdzieczny. Bo wtych sparawach jest niezbyt doswiadczony i na poczatek potrzeboje paru wskazowek:). Chyba ze jest gdzies opisany proces jak to robiles.

Bardzo dziekuje za pomoc.

Odp: Html w The Bat

marcin_mwo napisał/a:

Spróbuje improtowac tak jak napisales.

Napisz, proszę, z jakimi rezultatami.

Pościągalem sobie te wtyczki i program mam wget-1.10.1-beta1 nie wiem czy takiego uzywales ale taki udalo mi sie znalesc.

Używam akurat wersji 1.10, ale jeśli używasz wgeta ściągniętego ze strony, o której pisałem, to nie powinno być problemów.

Jakbyś mogł mi wskazac gdzie trzeba powklejac te wtyczki i jak uruchomic ten program to byl bym bardzo wdzieczny. Bo wtych sparawach jest niezbyt doswiadczony i na poczatek potrzeboje paru wskazowek:).

Ściągnięte wtyczki rozpakuj do katalogu TB! (wtyczkami są pliki o rozszerzeniu .TBP) i następnie skorzystaj z menu "Opcje / Konfiguracja > Dodatkowe wtyczki - Dodaj". Dodaj wszystkie trzy wtyczki.

W katalogu TB! stwórz katalog o nazwie HTML - tam będą ściągane obrazki.

Wgeta rozpakuj do dowolnego katalogu (ja np. mam go w e:\internet\wget).

Otwórz - np.  w Notatniku - plik html_filtr.txt, który jest na stronie wspomnianej powyżej, skopiuj zawartość do schowka (zaznacz wszystko i ctrl+c). Następnie skorzystaj z opcji "Konto / Filtracja wiadomości", kliknij na liście filtrów i użyj opcji "Edycja / Wklej". Filtr powinen być wklejony w filtry poczty przychodzącej. Następnie wprowadzasz poprawki w filtrze, opisane na stronie (aby poprawić szablon należy dwa razy kliknąć na operacji "tworzenia nowej wiadomości" w zakładce Operacje filtra). Na stronie wszystkie poprawki są opisane.

Podkreślam, że obecne kryterium filtra jest do niczego - w opisie wad wspomniałem dlaczego (szósta wada). Osobiście korzystam z krytrium nadawcy oraz tematu, zmieniam też oczywiście nazwę pliku, do którego eksportuję wiadomość (pierwsza operacja w filtrze), trzeba też wówczas poprawić zmienną %_file w szablonie.

7

Odp: Html w The Bat

Mam jeszcze jedno pytanko. Jak używam kretora kopiowania i kopjuje z Ms Outloka skrzynkę odbiorcza to po pewnej chwili wyskakuje mi nastepujacy komunikat.

The Bat! Ekspert/pro
Brak pamieci lub zasobów systemowych.
Zamknij nie które okna lub programy i ponów próbę.

Program przekopiował mi jakoś cześć ze skrzynki z Otloku a reszte zostawił. Czy to znaczy, że ta wersja programu, która posiadam ma ograniczony limi przechowywania wiadomosc???
W czasopismie komputerowym w ktorym znajdowal sie program nie nic na ten temat napisane. Jest tylko że to pelna wersja dla użytkownikow.

8

Odp: Html w The Bat

Jesli chodzi o tą ogólną droge imprtu o której napisaleś to szczerze powiedziawszy nie umiem sobie poradzić. Może jestem jakims gląbem:)))) ale wchodzac do Ms Outloka nie znazlem czegos takiego jak import wiadomosc. A jesli chodzi Ci o to żeby to zrobic z TB to probowalem i nic z tego zreszta tak jak napisalem program nie przezucił mi wszystkich wiadomosc z Ms Outloka. Ale dzieki za pomoc. Może wreszcie dam sobie spokoj z tym bezdnadziejnym Ms Outlokim smile))))))))))).

Odp: Html w The Bat

marcin_mwo napisał/a:

Mam jeszcze jedno pytanko. Jak używam kretora kopiowania i kopjuje z Ms Outloka skrzynkę odbiorcza to po pewnej chwili wyskakuje mi nastepujacy komunikat.

The Bat! Ekspert/pro
Brak pamieci lub zasobów systemowych.
Zamknij nie które okna lub programy i ponów próbę.

Program przekopiował mi jakoś cześć ze skrzynki z Otloku a reszte zostawił. Czy to znaczy, że ta wersja programu, która posiadam ma ograniczony limi przechowywania wiadomosc???
W czasopismie komputerowym w ktorym znajdowal sie program nie nic na ten temat napisane. Jest tylko że to pelna wersja dla użytkownikow.

TB! ma jakąś tajemniczą tendencję do pozostawiania śmieci w katalogu temp (c:\Windows\temp albo jakimś w tym stylu). Objawia się ona zwłaszcza przy "nietypowym" odbieraniu poczty, na przykład z MyGate albo właśnie importu. Wyłącz TB! i sprawdź w tym katalogu, czy czasem nie ma w nim tysięcy plików *.tmp... Skasuj je, oczywiście.

Wersja programu jest pełna (poza prawem do upgreade'u), ale błędy się niestety zdażają. Zwłaszcza że o błędach w mechanizmie importu chyba nikt na liście dyskusyjnej dotyczącej wparcia dla nowych wersji TB! (TBBETA) nikt nie wspomniał; są tam przeważnie sami starzy wyjadacze, którzy z tych opcji nigdy nie korzystali... Ja sam zresztą też nie :-) Kiedy ja zacząłem używać TB! jeszcze ich, zdaje się, nie było.

Odp: Html w The Bat

marcin_mwo napisał/a:

Jesli chodzi o tą ogólną droge imprtu o której napisaleś to szczerze powiedziawszy nie umiem sobie poradzić. Może jestem jakims gląbem:)))) ale wchodzac do Ms Outloka nie znazlem czegos takiego jak import wiadomosc.

Według na szybko wyguglanego opisu: plik - zapisz jako - typ .eml. Sądzę, że jak zaznaczysz więcej wiadomości, to też zadziała.

Tak zapisane wiadomości zaimportować do TB! za pomocą Narzędzia / Import wiadomości / z plików .msg/.eml

I jeśli teraz źle się wyświetla, bez kawałka htmlowego, to rzecz staje się niepojęta...