Temat: Kasowanie zebranych adresow.

Witam.
The Bat! po wyslaniu listu pod nowy adres zapamietuje go i przy kolejnym wpisywaniu pierwszych liter juz go wyswietla. I tu mam pytanie. Jak usunac niechciane lub bledne adresy? Zaznaczenie niechciacnego adresu i wcisniecie DEL nic nie daje. Gdzie one sa zapisane bo w ksiazce ich nie ma?
v. 4.1.11

2 (edytowany przez G_K 2009-03-13 08:01:19)

Odp: Kasowanie zebranych adresow.

Za Podręcznikiem:
Wbudowane edytory tekstu | Okno edytora wiadomości

Program przechowuje historię adresów i tematów wysyłanych wiadomości oddzielnie dla każdego konta w plikach ACCOUNT.HIS.

Od siebie dodam, że dla wersji szyfrowanej jest to plik ACCOUNT.EIS

3 (edytowany przez adamus_pl 2009-03-13 10:33:06)

Odp: Kasowanie zebranych adresow.

Nie chodzi mi o wyslana poczte a tylko o zapamietane przez program adresy mailowe ktorych nie dodalem do ksiazki adresowej. Przy tworzeniu nowej wiadomosci, w rubryce wpisywania adresu odbiorcy dwoch pierwszych liter, Bat wyswietla (podpowiada) wszystkie adresy ktore pasuja do wpisywanych liter. Sa tam zarowno adresy zapisame w ksiazce oraz te ktore program zapamietal podczas wysylanie wczesniejszych wiadomosci (ale ktore do ksiazki nie zostaly dodane). I o te wlasnie adresy mi chodzi. Potrzebuje wykasowac kilka bo sa blednie wpisane, jak to zrobic?

Dokladnie chodz mi o to:
Jak widac po wpisaniu Do: liter "ad" The Bat podpowiada trzy adresy ale zaden z nich nie jest dopisany do ksiazki adresowej. Co zrobic, zeby pozbyc sie np. tego srodkowego?


http://images50.fotosik.pl/82/be800054a6331b96med.jpg

4

Odp: Kasowanie zebranych adresow.

adamus_pl napisał/a:

Nie chodzi mi o wyslana poczte a tylko o zapamietane przez program adresy mailowe ktorych nie dodalem do ksiazki adresowej.

A jak myślisz, o czym ja napisałem?

adamus_pl napisał/a:

I o te wlasnie adresy mi chodzi. Potrzebuje wykasowac kilka bo sa blednie wpisane, jak to zrobic?
Dokladnie chodz mi o to:
Jak widac po wpisaniu Do: liter "ad" The Bat podpowiada trzy adresy ale zaden z nich nie jest dopisany do ksiazki adresowej. Co zrobic, zeby pozbyc sie np. tego srodkowego?

Sprawdziłeś moją poradę czy tak sobie piszesz?

Mam szyfrowaną bazę więc nie wiem co dokładnie siedzi w tym pliku i czy jest możliwe ręczne usunięcie jednego wpisu. Innej metody nie znam.

5

Odp: Kasowanie zebranych adresow.

G_K napisał/a:

Sprawdziłeś moją poradę czy tak sobie piszesz?

Sprawdzalem, sa tam umieszcone bez zadnego skladu adresy i tematy wyslanych wiadomosc. Po usunieciu ktoregos z wpisow i otworzeniu "Nowej wiadomosci" The Bat sie sypie (program przestal dzialac).
Nie jestem tez do konca przekonany czy o ten plik chodzi, poniewaz:
1. po wykasowaniu wszystkich wyslanych wiadomosci i oczyszczeniu bazy danych, program nadal pamieta te adresy.
2. w pliku ACCOUNT.EIS jest tylko kilka (ostatnio wyslanych) a nie wszystkie zapamietane adresy mailowe.
Jakies inne pomysly?

6

Odp: Kasowanie zebranych adresow.

Aaaaa, chyba źle robisz - musisz ten plik całkowicie usunąć - to jedno, a drugie musisz usunąć ten plik ze wszystkich kont (każde konto ma osobny plik z historią). Zobacz to, ja tak zrobiłem i autouzupełnianie zniknęło (of course oprócz tego z książki adresowej).

7

Odp: Kasowanie zebranych adresow.

Bardziej interesowalo by mnie usowanie pojedynczych adresow i troche dziwne, ze to taki problem.
W takim razie sprobuje wywalic te pliki.

8

Odp: Kasowanie zebranych adresow.

...a jednak sie da... bez grzebania w plikach! oczywiscie banalnie proste.
Klikamy "Nowa wiadomosc" i bez wpisywania zadnego adresu (pole Do: musi byc puste) klikamy pierwszy od lewej przycisk pola adresowego (dwie skierowane w dol strzaleczki- "Wyswietl historie"), nastepnie strzalkami na klawiaturze gora/dol wybieramy niechciany adres i wciskamy... DEL... i tyle.

9

Odp: Kasowanie zebranych adresow.

adamus_pl napisał/a:

(pole Do: musi byc puste)

Aaaaa to dla tego nigdy mi to nie działało!

10 (edytowany przez Piotrek Kaleta 2011-12-13 20:59:06)

Odp: Kasowanie zebranych adresow.

a co zrobić jeżeli skasowałem "ACCOUNT.HIS" na wszystkich kontach, przeczyściłem listę podpowiedzi w jeszcze pustym polu nadawcy danego konta, w "Historii adresów" od-ptaszkowałem co się da a te cholerne podpowiedzi dalej mi się pojawiają?