11

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

No a czemu nie IMAP? I działa z każdym klientem poczty (no może nie za dobrze z Nietoperkiem ...).

12

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Oczywiście, można do tego celu wykorzystać zewnętrzny program synchronizujący zawartość katalogów dyskowych (np. doskonały nawet w wersji bezpłatnej SyncBack), ale trzeba pamiętać o tym, że Voyager pracuje w trybie szyfrowanym i takie same ustawienia należałoby mieć w wersji stacjonarnej The Bat! W praktyce nie zawsze jest to możliwe (to samo hasło nie wystarcza). Spróbuję w wolnej chwili na domowym komputerze skonfigurować taki tandem i dam znać jak to działa z SyncBack.

Czemu nie IMAP? Jakoś lepiej pracuje mi się z POP3. Wersji serwerów IMAP jest wiele i nie zawsze - jak zauważyłeś - The Bat! dobrze z nimi współpracuje.

13

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Też jakoś wole POPa niż Imapa.
A co do synchronizacji aż jestem ciekawy wyników synchra przez SyncBack.
Ja myślałem o Allway Sync, choć nie wiem czy nie przekombinowuje,
bo myślałem o synchronizacji przez serwer, ftp itp, w oparciu o dane różnicowe procesu synchronizacji. Ale to chyba zbyt skomplikowane i pewnie niezbyt sensowne.

14 (edytowany przez Endriuu 2012-02-22 22:14:05)

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Skoro juz mowa o tych programach, to czy najnowsza wersja The Bat! Voyager, ma tez opcje przechowywania wiadości na serwerze (normalna wersja ma opcje przechowuj maile na serwerze przez xxx dni)? Mam stara wersje z Komputer świata i tam takiej opcji nie ma. Co do nietoperza, to ja skłaniam sie ku wersji mobilnej ponieważ odpalam program po formacie kompa, na innym kompie itp i wszystko działa smile Nie trzeba kombinować itp. A z wersja stacjonarna rożnie bywa. Oczywiście używam go w domu, i nie mam takich problemów, abym musiał go przed kimś chować. Gdyby jeszcze tak szybko przeszukiwał maile jak DreamMail było by wspaniale. Nietoperza cenie sobie za to, że wspaniale można nim zarządzać poczta, tworzyć filtry na tyle sposobów smile Nietoperz sprawia, że łatwiej i szybciej wiele przeczytamy (jak nam na tym zależy). Ale sortowanie, podział na watki, widoki itp smile

15

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Tak, Voyager rozprowadzany normalnie (czyli nie jako dodatek do czasopisma), ma opcję przechowywania wiadomości na serwerze.

Jeśli chodzi o synchronizację Voyagera z The Bat! na jednym komputerze, to przeprowadziłem taka próbę, korzystając z funkcji synchronizacji w programie. Wynik raczej średni, ponieważ przy pierwszej próbie odtworzyło mi się jedno konto, przy drugiej  inne, a potem wiadomości znikały na przemian w The Bat! i w Voyagerze. Być może będzie to działać prawidłowo gdy będą synchronizowane niewielkie liczby wiadomości (ja synchronizowałem pusty Voyager z całymi kontami w The Bat!).

Wykorzystanie SyncBack nie jest możliwe, ponieważ przenoszone są całe pliki, a z powodu szyfrowania nie są one odczytywane przez drugi program (nawet przy takich samych hasłach w The Bat! i Voyagerze).

16

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

No to fajnie jak jest taka opcja. Ps Wytlumaczcie mi prosze (w prosty i lopatologiczny sposob). Dlaczego sa 2 wersje nietoprzea ? Nie moglo by byc wszystko w jednej tej przenosnej ? Nie ma problemow z przywracaniem emaili itp. Przymierzam sie tez do kupna najnowszej wersji. Polecacie kupic w Polsce u posrednika czy u producenta ? Zalezy mi na dobrej cenie bo bede go uzywal w domu, i zalezy mi na wersji pro (chce miec The Bat! Voyager). Zstanawiam sie tez, czy warto sie przesiadac (kupowac najnowsza wersje), obecnie mam The Bat! Voyager w wersji 3.99.1.1 z Komputer Świat (bo innej chyba nie było).
Co do moich potrzeb to tylko tyle, zeby emaile czytac, tworzyc reguly do wyrzucania do kosza pewnych emaili itp. Niewielkie potrzeby. Jedynie mi brakuje tego pozostawiania emaili na serwerze ... bo czasem cos sie usunie w nietoperzu i pozamiatane. A tak, loguje się na www i mam (jak pozostawiam kopie).

17

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Zygmunt napisał/a:

Wykorzystanie SyncBack nie jest możliwe, ponieważ przenoszone są całe pliki, a z powodu szyfrowania nie są one odczytywane przez drugi program (nawet przy takich samych hasłach w The Bat! i Voyagerze).

Bez większego problemu da się tak zrobić, że będzie możliwe bezproblemowe przenoszenie plików między różnymi instalacjami.

Po drugie - szyfrowanie Bacika jest trywialnie obejść i dotrzeć do treści zaszyfrowanej  poczty i jest to tylko uspokojenie sumienia a nie jakieś prawdziwe zabezpieczenie.

18 (edytowany przez andrzej.e 2012-02-24 21:07:10)

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

Oj, coraz więcej problemów z nietoperkiem yikes,
może napiszmy jakiś list do twórców i się pod nim wirtualnie podpiszmy?
Może to pomoże?

Aż się nasuwa sparafrazować Kargula i Pawlaka

bo tak niedługo chyba będzie sad
...A taki był ładny - Mołdawski, szkoda ...

http://www.youtube.com/watch?v=WRm-w1o9BRc

19 (edytowany przez G_K 2012-02-24 21:49:53)

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

andrzej.e napisał/a:

może napiszmy jakiś list do twórców i się pod nim wirtualnie podpiszmy?
Może to pomoże?

Najlepiej pomaga na producenta niekupowanie jego bubli.

20

Odp: Synchronizowanie The Bat! Voyager v5.0.32.1 z The Bat! v5

po wersji 3.xx z którą nie miałem żadnych problemów, kupiłem 5.xx i to chyba był niezbyt trafny pomysł, a tak lubiłem TB