1 (edytowany przez Meszuge 2012-02-11 21:11:05)

Temat: Krzaki w odpowiedziach

Zakładam, że w Zarządzaniu pocztą - Kodowanie transportowe znaków spoza ASCII - W treści wiadomości - powinno być ustawione na Quoted-Printable (czytelne). A może się mylę?

Od ostatniej aktualizacji zdarza się, że w odpowiedziach (ale tylko w odpowiedziach!) z GMail lub z Interii dostaję krzaki.

Ma ktoś jakiś pomysł na ten temat?

Dodam tylko, że jest to wina The Bat! bo podgląd wiadomości przez webmail nie wykazuje żadnych anomalii.

2

Odp: Krzaki w odpowiedziach

To kodowanie nie ma wpływu na odbieranie wiadomości tylko na wysyłkę, więc na problem ze źle zakodowanymi odpowiedziami nie ma wpływu.

Mam podobny problem jak wysyłałem wiadomość w HTML+Text zakodowany w UTF-8 a potem ktoś mi odpisywał z Outlooka (dużego) w wersji 12: część kodowana w HTMLu i UTF-8 jest ok, lecz część tekstowa z kodowaniem UTF-8 jest nieczytelna (dziwne krzaczki zamiast polskich literek) i nie potrafiłem wybrać takiego kodowania które dało by poprawne wyniki. Tak samo zachowuje się Opera. Acha, nie ma różnicy czy to ostatnia wersja z linii 4.X czy najnowsza beta 5.x.

3 (edytowany przez Meszuge 2012-02-14 13:24:31)

Odp: Krzaki w odpowiedziach

Ja nie mam Opera Mail, ale faktycznie - coś takiego pojawia się, gdy ktoś odpowiada z Windows Live Mail (może i z Outlooka, ale tego nie wiem).
Ktoś pisze do mnie i jest OK. Ja odpowiadam i jest OK. Odpowiada ten ktoś i... krzaki.

I niestety, nie ma wątpliwości, że to problem The Bat!, bo przypomnę, że te "krzaki" nie występują w wiadomościach oglądanych przez stronę www.
------
Zauważyłem, że kolejny raz część wiadomości, którą tu wysyłałem po prostu zniknęła.

4

Odp: Krzaki w odpowiedziach

Ech ....
Pytanie pomocnicze nr 1: W jakim formacie wysyłasz wiadomości - tekst, html, tekst+html?
Pytanie pomocnicze nr 2: W jakim formacie odbierasz zepsute wiadomości - tekst, html, tekst+html? Czy źle zakodowany tekst jest w tekście czy htmlu czy obu wersjach, jeżeli odbierasz wiadomości w formacie tekst+html?
Jak już ci napisałem, ja odbierałem wiadomości w formacie tekst+html i w wersji html jest ok a tekstowej nie. I to niezależnie czy korzystam z Bata, Opery cz Thunderbirda. Zainstaluj innego klienta i porównaj.

5

Odp: Krzaki w odpowiedziach

Ad. 1
Tylko HTML.

Ad. 2
Tylko HTML.

Sprawdzałem te same wiadomości w Windows Live Mail, w MS Outlook i w poczcie na stronie www (webmail) - wszędzie jest OK - tylko w The Bat! - nie.

6

Odp: Krzaki w odpowiedziach

Hej.
Zobacz jeszcze czy nie wymusiłeś jakiegoś dziwnego kodowania (jest to możliwe do ustawienia w paru miejscach). A jak sam do siebie coś napiszesz to też jest źle?

7

Odp: Krzaki w odpowiedziach

To nie jest tak, że zawsze jest źle. W większości przypadków wszystko jest w porządku. Po wielu testach dochodzę do wniosku, że głównie problem pojawia się, gdy ktoś pisze z Live Mail.

I jeszcze jedna ciekawostka - jeśli włączę podgląd HTML i zwykłego tekstu, to zwykły tekst jest OK. i tylko HTML "krzaczy".

8 (edytowany przez G_K 2012-02-15 21:47:21)

Odp: Krzaki w odpowiedziach

Łoj kręcisz wink
Najczęściej jeżeli tworzona jest wiadomość w HTMLu to program tworzy jednocześnie dodatkowo wersję czystym tekście. Każda z tych wersji może mieć zupełnie inne kodowanie. Średnio rozgarnięty klient pocztowy rozpoznaje to i potrafi wyświetlić jedną z tych wersji albo obie, w zależności od ustawień. I jeżeli wersja  HTML jest zepsuta, a TXT dobra, to jeżeli dany klient wyświetla ci tylko wersję TXT to nawet się nie dowiesz, że coś jest nie tak.

Zrób prosty test. Wyślij do tego kogoś (i z kopią do siebie), od którego masz zepsute odpowiedzi list i wpisz tam np. tylko polskie literki: żńśćłŁąę󟏯ʥŚĆÓŃ. Niech on ci odpisze, też z polskimi literkami. I jeżeli będzie taka sytuacja, że kodowanie będzie zepsute, to zapisz obie wiadomości (tą otrzymaną jako kopię i odpowiedź) jako np. pliki .eml czy .msg, następnie otwórz je w notatniku i wklej tutaj, zamazując adresy. Zobaczymy co tam naprawdę jest.

Poniżej masz mój przykład, gdzie niby obie części są kodowane w unikodzie, ale tylko ta w HTMLu jest OK (oczywiście zbędne rzeczy wyciąłem).

Content-Type: multipart/alternative;
    boundary="----=_NextPart_000_0004_01CCE74A.4EA14610"
X-Mailer: Microsoft Office Outlook 12.0
Content-Language: pl

------=_NextPart_000_0004_01CCE74A.4EA14610
Content-Type: text/plain;
    charset="utf-8"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Proponuje zamkn=C2=B9=C3=A6 temat tym ze wproawodzimy numer seryjny na =


------=_NextPart_000_0004_01CCE74A.4EA14610
Content-Type: text/html;
    charset="utf-8"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<html xmlns:v=3D"urn:schemas-microsoft-com:vml" =
xmlns:o=3D"urn:schemas-microsoft-com:office:office" =
xmlns:w=3D"urn:schemas-microsoft-com:office:word" =
xmlns:m=3D"http://schemas.microsoft.com/office/2004/12/omml" =
xmlns=3D"http://www.w3.org/TR/REC-html40"><head><meta =
http-equiv=3DContent-Type content=3D"text/html; charset=3Dutf-8"><meta =
name=3DGenerator content=3D"Microsoft Word 12 (filtered =
medium)"><title>Re: Uszczelnienie procedur testowania</title><style><!--
/* Font Definitions */
@font-face
    {font-family:"Cambria Math";
    panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4;}
@font-face
    {font-family:Calibri;
    panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4;}
@font-face
    {font-family:Tahoma;
    panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4;}
/* Style Definitions */
p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal
    {margin:0cm;
    margin-bottom:.0001pt;
    font-size:12.0pt;
    font-family:"Times New Roman","serif";}
a:link, span.MsoHyperlink
    {mso-style-priority:99;
    color:blue;
    text-decoration:underline;}
a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed
    {mso-style-priority:99;
    color:purple;
    text-decoration:underline;}
span.Stylwiadomocie-mail17
    {mso-style-type:personal-reply;
    font-family:"Calibri","sans-serif";
    color:#1F497D;}
.MsoChpDefault
    {mso-style-type:export-only;
    font-size:10.0pt;}
@page WordSection1
    {size:612.0pt 792.0pt;
    margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt;}
div.WordSection1
    {page:WordSection1;}
--></style><!--[if gte mso 9]><xml>
<o:shapedefaults v:ext=3D"edit" spidmax=3D"1026" />
</xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml>
<o:shapelayout v:ext=3D"edit">
<o:idmap v:ext=3D"edit" data=3D"1" />
</o:shapelayout></xml><![endif]--></head><body lang=3DPL link=3Dblue =
vlink=3Dpurple><div class=3DWordSection1><p class=3DMsoNormal><span =
style=3D'font-size:11.0pt;font-family:"Calibri","sans-serif";color:#1F497=
D'>Proponuje zamkn=C4=85=C4=87 temat tym ze wproawodzimy numer seryjny =
na </span></p></body></html>
------=_NextPart_000_0004_01CCE74A.4EA14610--

9 (edytowany przez Meszuge 2012-11-02 22:16:18)

Odp: Krzaki w odpowiedziach

Dwie wiadomości, na różne konta e-mail (obsługiwane przez The Bat!), oba wysłane z Windows Live Mail. Kody masz niżej. Ale najpierw obrazki - wyraźnie widać, że krzaki są w podglądzie HTML, a w txt - nie.

10

Odp: Krzaki w odpowiedziach

Hej.
Obie twoje wiadomości są typu multipart/alternative, czyli e-mail zawiera tą samą treść w różnych formach, a ty wkleiłeś tylko wariant tekstowy, czyli text/plain. Brakuje mi wariantu HTML, czyli części za text/html.