1 (edytowany przez wojtas33 2013-07-19 13:50:27)

Temat: IMAP (Gmail) i pozostawianie kopii listów w folderze

Witam,

Problem jak temacie. Maile są wysyłane z TB, dochodzą, ale ich kopie pozostają w folderze "Do wysyłki" (systemowym, więc nic można go zmienić/usunąć). Muszę je ręcznie usuwać.

ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Wojtek

2

Odp: IMAP (Gmail) i pozostawianie kopii listów w folderze

wojtas33 napisał/a:

Witam,

Problem jak temacie. Maile są wysyłane z TB, dochodzą, ale ich kopie pozostają w folderze "Do wysyłki" (systemowym, więc nic można go zmienić/usunąć). Muszę je ręcznie usuwać.

ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Wojtek

Google niestety coś namieszało teraz i ten sam problem mnie dotknął. Jedyne, co jest rozwiązaniem pośrednim, to jest "odmapowanie" folderu Do wysyłki jako Kopie robocze. Pojawi się wtedy jeden folder, który będzie lokalny (Do wysyłki), ale maile będą poprawnie lądować w wysłanych.

3

Odp: IMAP (Gmail) i pozostawianie kopii listów w folderze

Problem nadal istnieje. Ktoś ma jakieś rozwiązanie poza powyższym?

4

Odp: IMAP (Gmail) i pozostawianie kopii listów w folderze

Potwierdzam - problem nadal istnieje. U mnie wyglada to tak, ze po wyslaniu mejla z konta gmail wiadomosc trafia do folderu "Wyslane" ale jednoczesnie pozostaje w folderze "Do wyslania", a usuniecie jej z folderu "Do wyslania" powoduje automatyczne usuniecie z folderu "Wyslane". Dodatkowo, dopoki mejl znajduje sie w folderze "Do wyslania" jest wysylany ponownie co kilka minut (prawdopodobnie czas zalezy od ustawien dot. okresu sprawdzania skrzynki) w nieskonczonosc. Wiec adresat otrzymuje wiele identycznych wiadomosci niestety. Dla mnie problem wyjatkowo meczacy. A co dopiero dla adresata! Czy ktos z Forumowiczow zna lekarstwo? Pozdrawiam!

Win7Pro64, TB 7.0.0.56 (64).

5

Odp: IMAP (Gmail) i pozostawianie kopii listów w folderze

wg mojej wiemy nie istnieje. Dlatego zrezygnowałem z TB.

6

Odp: IMAP (Gmail) i pozostawianie kopii listów w folderze

OK. Rozwiązanie dla konta IMAP jest chyba takie:
1. należy sprawdzić menu "Konto/Właściwości/Zarządzanie pocztą" -> "Przepisanie domyślnych folderów do skrzynek IMAP". 2. folder "Do wysyłki" przypisać LOKALNIE "Do wysyłki" , a nie na serverze czyli [Gmail]/Do wysyłki.
U siebie tak zrobiłem, testuje na kilku stanowiskach od kilku tygodni i wszystko działa jak należy.
Pozdrawiam!