1 (edytowany przez pawel902490 2014-04-02 12:04:49)

Temat: Pamięć Kosza

Witam,

Mam następujący problem z programem TB!.
System zapisuje moje wiadomości na dysku w lokalizacji: C:Użytkownicy/user/AppData itd. Zauważyłem, że system przechowuje tam pliki .TBB, .TBN o ogromnej wielkości co ma olbrzymi wpływ na wolne miejsce na dysku C.

Faktycznie, trzymam na poczcie ponad 2500 odebranych wiadomości i w wymienionej wyżej lokalizacji na dysku istnieje plik .TBB o wielkości 20GB. Natomiast Kosz mam pusty, a w folderze "Thrash" też siedzi plik o wielkości 20GB (minimalnie innej wielkości niż ten z odebranych).

Proszę o pomoc: czy usunięcie pliku systemowego "Thrash" nie spowoduje utratę ważnych dla mnie wiadomości i czy pozwoli mi na uzyskanie cennego miejsca na dysku?

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

2

Odp: Pamięć Kosza

Lokalizację katalogu z pocztą możesz zmienić, wybierając inny niż domyślnie katalog głóny poczty (menu Konfiguracja > System. Nastąpi wtedy przeniesienie poczty do wskazanego katalogu (przy dużych rozmiarach katalogu potrwa to dość długo). Przed wykonaniem tej operacji warto zrobić kopię zapasową.

Jeśli chodzi o rozmiary plików, to być może uda się je zmniejszyć, uruchamiając operację Oczyść i skompresuj z menu Folder. Folderu "Kosz" nie da się usunąć, ale oczyszczanie na pewno pomoże.

3

Odp: Pamięć Kosza

Ok. Dzięki. Ale właśnie mam taki problem, że mam 2 dyski twarde po 100GB a sam Bat pożera mi ponad 52GB więc zmiana lokalizacji katalogu niewiele mi da.

Chodziło mi o usunięcie nie folderu "Thrash", tylko pliku .TBB z tego folderu, który zajmuje 20GB. Czy mogę go bezpiecznie usunąć? Spróbuję z tą opcją oczyszczenie i kompresja.

Dzięki

4

Odp: Pamięć Kosza

Usuwać raczej nie powinieneś, ale operację kompresji i oczyszczania warto co jakiś czas wykonać w każdym folderze, ponieważ ona fizycznie usuwa wiadomości oznakowane do usunięcia i niewidoczne przy normalnym podglądzie.