1 (edytowany przez Maciej 2017-10-01 19:34:51)

Temat: Kopia zapasowa ustawień programu?

Właśnie padł mi jeden z dysków twardych. Nie systemy, ale i tak wynikło z tego mnóstwo problemów pobocznych, a TB z niejasnych przyczyn stracił dostęp do części swoich plików i nie wszystko działa tak jakbym chciał. (na razie powtarzający się problem, to komunikat: IMAP  - Nie można otworzyć pliku "C:\Program Files\The Bat!\bat7E0522F8.tmp" Odmowa dostępu - TB się zawiesza kompletnie; w katalogu takiego pliku w ogóle nie ma).


Czy (i jak) mogę stworzyć kopię wszystkich moich ustawień (konfiguracja skrzynek, filtry, szablony, itp.)?

2

Odp: Kopia zapasowa ustawień programu?

TheBat! nie jest chyba najlepszym wyborem do obsługi protokołu IMAP, chociaż w najnowszych wersjach działa to bez większych kłopotów. Wydaje mi się (nie korzystam z IMAP), że Twój problem powinien zniknąć po ponownej konfiguracji konta do obsługi tego protokołu.

Jeśli chodzi o kopię zapasową, to The Bat! prawdopodobnie ma ją włączoną automatycznie (sprawdź z menu Opcje -> System). Osobiście wolę jednak tworzyć kopię zapasową korzystając z Terminarza. Kopię zapasową można także tworzyć na żądanie, wywołując ją z menu Narzędzia -> Kopia zapasowa....

3

Odp: Kopia zapasowa ustawień programu?

Co rozumiesz przez ponowną konfigurację konta do obsługi protokołu?

4

Odp: Kopia zapasowa ustawień programu?

Całkowite usunięcie konta i jego ponowne utworzenie - ponieważ jest to IMAP, to wiadomości są przechowywane na serwerze i ponownie można je zsynchronizować z TheBat!.

5

Odp: Kopia zapasowa ustawień programu?

Tylko wtedy jak rozumiem czeka mnie ponowne tworzenie filtrów, reguł, szablonów wiadomości itd. dla tego konta?

6 (edytowany przez Maciej 2017-10-02 15:56:19)

Odp: Kopia zapasowa ustawień programu?

Ok - generalnie wiem już więcej - ccleanerem albo odkurzaczem wyczyściłem pliki tmp programu, przez co się sypie. Jak sądzę pozostaje przeinstalować the bat i przywrócić ustawienia z kopii zapasowej. Tylko jak?

Edit: jest gorzej. Przy próbie przywrócenie z kopii zapasowej pojawia się informacja o błędzie odczytu pliku. Przeinstalowanie programu nic nie daje. usunięcie i dodanie konta nic nie daje. Pliki tmp nie chcą się odtworzyć. Katastrofa.

7

Odp: Kopia zapasowa ustawień programu?

Jeżeli kopia zapasowa była tworzona po awarii, to chyba nic nie da się zrobić - przywraca ona taki stan jak w momencie tworzenia. Obecność plików .tmp raczej świadczy o tym, że program nie działa poprawnie. Piszesz, że przeinstalowanie programu nic nie daje - w takim razie spróbuj całkowicie usunąć go z komputera i z rejestru (cały wpis w rejestrze o nazwie HKEY_CURRENT_USER\Software\RIT). Potem ponownie go zainstaluj.