Temat: The Bat nie uruchamia się po drugiej instalacji

Kupiłem licencję, zainstalowałem ostatnią wersję 64bitową.
Proces instalacji przebiegł prawidłowo, wszystko udało się skonfigurować.
Po otwarciu programu wprowadziłem klucz otrzymany od Rittlabs'a.
Skonfigurowałem pocztę i zacząłem korzystać.

Po około 15 minutach dodałem kolejne konto pocztowe, po czym poczta na jednym koncie i na drugim miała te same wiadomości. Program tak jakby ustalił wspólną bazę dla 2 tych samych kont i nie stworzył osobnych plików - jak to do tej pory raczył robić.
Najpierw standardowo odinstalowałem program z poziomu narzędzi windowsa i zainstalowałem na nowo. Od tego momentu Bat startuje, pojawia się startowa etykieta z nr wersji i od razu znika. Nie można po tym jej w żaden sposób wywołać, ani otworzyć programu. Program cały czas działa w zasobach, jednak nie ma go na pasku stanu i nie można go w żaden sposób wywołać.

Przeczytałem kilka wątków na tym forum.
Odinstalowałem go po raz kolejny. Tym razem przy użyciu Revo Uninstaller'a usuwając wszystko co tylko się dało.
Sytuacja jest cały czas ta sama. Instalacja przebiega poprawnie, ale program startuje do momentu loga początkowego i natychmiast znika. Pracuję na Windows 10 Pro (1709).

Napisałem do Ritt, ale nie mam pojęcia kiedy odpowiedzą, na stronie nie ma telefonu aby to skonsultować, a muszę zacząć natychmiast pracować. Generalnie kicha.

2

Odp: The Bat nie uruchamia się po drugiej instalacji

Mołdawianie od wersji 8 spieprzyli czysta instalacje bata.
w skrocie instalować należy z komenda /NOLOGO

3

Odp: The Bat nie uruchamia się po drugiej instalacji

Spróbuj może zainstalować wersję 32-bitową zamiast 64-bitowej. Ja pracuję na wersji 32-bitowej w 32- i 64-bitowym systemie Windows 10 Pro i nie mam kłopotów. Sprawdź także, czy nie jest to skutek działania programu antywirusowego i ewentualnie dodaj The Bat! do listy wyjątków.

4

Odp: The Bat nie uruchamia się po drugiej instalacji

Przeinstalowanie nie pomogło, po 2 dniach otrzymałem dopiero odpowiedź z oficjalnego supportu.
Faktycznie należy dodać do skrótu /NOLOGO, co załatwia problem. Nie wiedziałem jednak jak to wykonać wcześniej i uznałem że nie działa.

W moim przypadku dodaję do odnośnika /NOLOGO i ścieżka w całości wygląda w ten sposób:
"C:\Program Files\The Bat!\thebat64.exe" /NOLOGO

Wtedy, program również nie odpala, należy go zamknąć lub zrestartować komputer i wtedy rusza.
Pozostawiam dla osób, które mają podobny problem.

5

Odp: The Bat nie uruchamia się po drugiej instalacji

Po przerwanej instalacji, nie należy uruchamiać programu, tylko skopiować ten skrot  do linii polecen i dodac /NOLOGO.
Gdy jednak program się uruchomi, wówczas jak napisales należy zresetować komputer, choć niekoniecznie.
można skrotem ctrl+alt+del uruchomić menedżera zadań, a w nim, w zakładce procesy, podswietlic bata i i wybrać w podmenu zakonczyc zadanie i wrocic do uruchomienia skrotu z rozszezeniem.
Mam wrazenie , ze te kłopoty wynikają z tego, ze powtorne uruchomienie instalacji traktowane jest jak po 30 dniowym okresie proby.

6 (edytowany przez PeGie 2018-02-15 20:17:46)

Odp: The Bat nie uruchamia się po drugiej instalacji

Czy za każdym razem trzeba wpisywać ze ścieżki poleceń czy można jakoś przeedytować skrót, żeby uruchamiał w ten sposób?
Chodzi mi o thebat64.exe NOLOGO

7 (edytowany przez lec 2018-02-16 03:14:24)

Odp: The Bat nie uruchamia się po drugiej instalacji

Nie, tylko przy pierwszej instalacji, po wyczyszczeniu systemu z poprzedniej.
Przy wersji x64 sciezka jest inna niż przy wersji x32. Dla wersji x64 "C:\Program Files\The Bat!\thebat64.exe",
plus NOLOGO, czyli "C:\Program Files\The Bat!\thebat64.exe"\NOLOGO.
Skąd pytanie, ze każdorazowo?

8

Odp: The Bat nie uruchamia się po drugiej instalacji

Każdorazowo - aktualnie, żeby uruchomić bata muszę wpisać C:\Program Files\The Bat!\thebat64.exe"\NOLOGO
Klikanie w ikonkę programu nie uruchamia go. Stąd pytanie. Czy można na stałe wpisać gdzie ten adres C:\Program Files\The Bat!\thebat64.exe"\NOLOGO i jak tak to gdzie smile

9

Odp: The Bat nie uruchamia się po drugiej instalacji

ukośnik przed NOLOGO z rozpędu podałem źle.
teraz poprawnie C:\Program Files\The Bat!\thebat64.exe"/NOLOGO.
proszę sprawdź teraz.

10 (edytowany przez Wp9a 2018-02-16 21:49:23)

Odp: The Bat nie uruchamia się po drugiej instalacji

Po cudzysłów odstęp. Skopiuj to i wklej. Zadnej kropki na końcu.
"C:\Program Files\The Bat!\thebat64.exe" /nologo

https://i.imgur.com/T6p8Ywy.png

Mozna tez dodatkowo uruchomić zminimalizowany program (opcjonalnie)

https://i.imgur.com/A4Vr75d.png