Temat: Problemy z kodowaniem po aktualizacji

Najnowsza aktualizacja: thebat_64_8-2-8, dostępna od kilku godzin i już dostaję informacje od adresatów, że "krzaczy". Na razie zgłaszają problem z literą ł, ale może będzie więcej.

2

Odp: Problemy z kodowaniem po aktualizacji

Wersja 8.5.2.
Kolejna aktualizacja i nowe kłopoty. Tym razem z literą "ź", a właściwie nie tyle z nią samą, co... W każdym razie tak wygląda słowo "źdźbło": Ź0064źbło. A to "rzeźbiarz": Rz0065źbiarz. I tak za każdym razem - gdy wpisuję literę "ź" to litera przed nią zmienia się w jakiś dziwny ciąg znaków.

Ma ktoś z Was jakiś pomysł, co z tym fantem zrobić?

3

Odp: Problemy z kodowaniem po aktualizacji

miałem i mam ten problem, ale wybrałem w formacie tekstu /na dolnym pasku/ "prosty tekst MicroEd.

ritalbs przypomina mnie ms w gorszym wydaniu, co jedno naprawią to dwa następne sp...

4

Odp: Problemy z kodowaniem po aktualizacji

Wybór edytora MicroEd jest chyba najlepszym lekarstwem na ten przypadek. Zgłosiłem błąd autorom programu, ale oni mają swoją politykę poprawek...

5 (edytowany przez Meszuge 2018-07-08 15:06:04)

Odp: Problemy z kodowaniem po aktualizacji

Dziś pojawiła się nowa wersja, 8.5.4. Błędy opisane wyżej jak były tak są, a dodatkowo z okna nowej wiadomości (i odpowiedzi też) zniknęły paski formatowania HTML. No, owszem, można je przywrócić w Widoku, ale... :-(



EDT 08.07.2018
Kolejna wersja, 8.5.6 - oba wyżej wymienione błędy występują nadal.

6

Odp: Problemy z kodowaniem po aktualizacji

Wersja Wersja 8.5.8 i wyżej opisane błędy występują nadal... Szkoda - to był kiedyś naprawdę dobry program.

7 (edytowany przez lec 2018-08-09 03:11:44)

Odp: Problemy z kodowaniem po aktualizacji

#meszuge, najnowsza wesja 8 5 83 /alfa/, uwzglednia złe kodowanie 2 polskich znaków diakrtycznych

https://www.mail-archive.com/tbbeta@the … 10659.html

[-] 0001505: Wrong encoding of two Polish characters

ale, czy jest to ta sprawa o której piszesz to nie wiem, sprawdze wieczorem.

**********************************************************
ed.180809_0415

sprawdziłem, na wszystkich edytorach jest poprawne kodowanie

8

Odp: Problemy z kodowaniem po aktualizacji

Tak, to jest poprawka tego błędu.

9

Odp: Problemy z kodowaniem po aktualizacji

Tak, wersja alfa naprawia błąd, ale... wersja angielska (alfa jest chyba tylko taka) jakoś mnie nie satysfakcjonuje. Wiadomo może, kiedy te poprawki wejdą do wersji normalnej, stabilnej, polskiej?

10

Odp: Problemy z kodowaniem po aktualizacji

The Bat! ma oddzielone zasoby językowe od właściwego programu. Za interfejs językowy odpowiada plik "thebat.lng", który jest rozprowadzany razem z instalatorem pełnych wersji. Ten plik (z wersji wcześniejszej, nie "beta" - czyli np. 8.5.8) można wstawić do głównego katalogu z programem i wówczas będziesz miał taki zestaw języków, jaki będzie dostępny w tym pliku. Czysty program (batxxx.exe) ma tylko interfejs angielski.