1

Temat: Który filtr?

Regula, Agava czy BayesIt? Od samego początku z powodu starego jak świat - czyli z lenistwa, używałem mechanizmu antyspamowego znajdującego się w instalacji TB!, ale podobno tylko krowa nie zmienia zdania. Zatem pozwalam sobie skierować pytanie do znawców tematu: który filtr w tej chwili oferuje największe możliwości, dobrą skuteczność i szybkość działania przy jednoczesnym zachowaniu prostoty obsługi i procesu karmienia? Zależy mi na spostrzeżeniach osób, które używały (najlepiej dłużej niż przez 5 min wink ) kilku mechanizmów i będą mogły (i co najważniejsze - będzie im się chciało w ferworze świątecznych bojów z porządkami i jedzeniem) podzielić się swoimi doświadczeniami. Z góry serdecznie dziękuję, pozdrawiam - MZ.

P.S Wszystkim życzę białych, pachnących choinką, spędzonych w cudownej i ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok, oby był dla nas wszystkich jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija!

2

Odp: Który filtr?

Regula, Agava, BayesIt, Bayes Filter Plugin

Warunki:
1. największe możliwości
2. dobra skuteczność
3. szybkość działania
4. prostota obsługi

Ja dodam do tego piąty ostatni: jak ci wszystko dobrze działa to wykreśl cztery pozostałe punkty i używaj tego co masz.

Z tego co mogę dodać dla nowych użytkowników, którzy dopiero co zaczynają przygodę z wtyczkami antyspamowymi to:
Regula - najbardziej zaawansowany (reguły, Bayes, RBLe), może przez to być niezrozumiały, wymaga przeczytania i zrozumienia podręcznika a przede wszystkim metody podejścia do działania wtyczki; skuteczność u mnie to:
  Skutecznośc filtru:
    Poprawnie rozpoznanego spamu: 98,89 %
    Poprawnie rozpoznanego hamu:  99,96 %
    Skuteczność ogólna:         99,43 %

Agava - podobno dla wielu bardziej skuteczny niż BayesIt i Bayes Filter Plugin; ogólnie bazują te trzy na typowym Bayesie (AFAIR Bayes FP ma dodatkowo wbudowane możliwości reguł i RBL); tych trzech wtyczek nie używałem. Przechodziłem na Regulę z zewnętrznego SpamPala, a że skuteczność była porównywalna to tak już zostało.

A ważne: lepiej nie sugeruj się moją odpowiedzią bo jak widzisz używałem tylko Reguli wink

3 (edytowany przez apoc 2005-12-22 16:06:00)

Odp: Który filtr?

lazik napisał/a:

Ja dodam do tego piąty ostatni: jak ci wszystko dobrze działa to wykreśl cztery pozostałe punkty i używaj tego co masz.

Mój filtr niestety nie ma wstrząsających wyników (nakarmiony w procesie nauki paczką 1400 spamów przeróżnej maści, wyświetla, że wykryte śmieci to zaledwie niecałe 77%), stąd decyzja, że dam szanse czemuś innemu.

lazik napisał/a:

(...) może przez to być niezrozumiały, wymaga przeczytania i zrozumienia podręcznika a przede wszystkim metody podejścia do działania wtyczki

No i subtelnie, w nieco zakamuflowany i przewrotny sposób zachęciłeś mnie do zaglądnięcia do podręcznika wink Dziękuję za uwagi, czekam na następne. Pozdrawiam, MZ.

P.S Szkoda, że autor (-rzy) są na bakier z angielskim:-( Wiem, wiem - jest też coś "polskawego", ale to słabo strawne. Reguły na stronie z komentarzami po niemiecku, tak samo jak i pliki konfiguracyjne. Szkoda.

P.S2. Dzięki Ci Panie za pobieralnie na thebat.pl wink