1

Temat: Problem z fitlrowaniem wiadomości.

Witam,
PeGie pisałe o tym w dziale ogólny, ale post ma bez odpowiedzi. Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.
Mam dwie swoje skrzynki i jedną firmową.
Niestety nie mogę na firmowej zmieniać układu folderów ( dodawać lub odejmować), a zależało by mi na filtrowaniu wiadomości.
Folder wirtualny - nie wiem, jak u innych ale u mnie nie działa.  Nic nie filtruj. Dodaję reguły jak dla zwykłego filtrowania i d*** - ciągle pusty, zdarza mu się wyszukać 16 wiadomości od jednego nadawcy.
Jako filtr mam Nadawca zawiera - adres mailowy nadawcy. Więc lepszego nie mogłoby być.
No i jak pisałem wyszukuje 16 wiadomości z prawie 3000. No super smile Efektywność na miarę naszego rządu smile


Zwykłe filtrowanie zakłada, katalog na serwerze. Niestety u mnie to nie dozwolone, chociaż ułatwia pracę bardzo.
W thunderbirdzie jest coś takiego jak utwórz filtr na podstawie wiadomości. Zakładasz katalog lokalnie i poprzez filtr kopiujesz wiadomości do tego katalogu. Fajne bo katalog nie pojawia się na innych komputerach i na serwerze.
Może ktoś jednak wie jak to zrobić?

W The Bat założony folder filtrowania zbiera wszystkie filtrowane wiadomości usuwając je z katalogu głównego. Jak bym chciał, żeby wszystkie wiadomości były w katalogu głównym, a tylko ich kopia przenoszona była do katalogu filtrowania.

Jeżeli powinienem wrzucić jakieś dodatkowe informacje to proszę o info.

2

Odp: Problem z fitlrowaniem wiadomości.

Ok. Sprawa rozwiązana, a mianowicie.
Trzeba posprawdzać na co reaguje folder wirtualny np.
Nie reagował na  Nadawca zawiera Sasha Grey <SashaGrey@mf.gov.pl> - adres skopiowany wprost z TB, ale zareagował z osobna na Sasha Grey i SashaGrey@mf.gov.pl - dwa różne filtry.
Ogólnie działa smile
Temat do zamknięcia.

3

Odp: Problem z fitlrowaniem wiadomości.

No to może, żeby nie zakładać kolejnego wątku.
Potrzebuję mieć zakładki wiadomości :
1. Dzisiaj
2. Tydzień
3. Miesiąc
, w których pojawiać się będę wiadomości z dnia tygodnia i miesiąca.
Z dat mogę wstawić konkretną, ale nie odświeża się ona dnia kolejnego. A ręcznie zmieniać bez sensu smile