1,341

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Nie, nie można zmienić formatu wyświetlania daty i czasu na panelu nagłówka. Taka postać jaka jest obecnie używana powstała w wyniku dłuższej dyskusji na angielskojęzycznej liście TBBETA. Umożliwia ona między innymi natychmiastowe sprawdzenie strefy czasowej nadawcy wiadomości, co niekiedy się przydaje:

26 listopada 2005, 19:44:50  (Sat, 26 Nov 2005 12:44:50 -0600)

1,342

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

pavvello napisał/a:

"... Tworzymy zatem nowe konto POP3 o nazwie np. MyGate, w ustawieniach serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej wpisujemy localhost, dla wysyłki używamy portu 25, a dla odbierania 119."

Na porcie 119 jest "odbieranie" wiadomości z serwera news (POP3 > NNTP).
Serwer wysyłający SMTP > NNTP działa na porcie 25, nawet według tego opisu wink
Filtr juz mam i pieknie działa, tylko wysyłanie nie chce sad

We wspomnianym artykule niezbyt szczęśliwie wybrano port MyGate->The Bat! (o numerze 119, czyli taki, którym posługuje się w obydwie strony serwer NNTP). Ja osobiście mam inne ustawienia portów lokalnych między MyGate a The Bat!: 1701 dla odbioru (czyli dla POP3>NNTP) i 1700 dla wysyłki (czyli dla SMTP>NNTP). Nie ma to jednak większego znaczenia, ważne aby ustawienia w The Bat! i Mygate nawzajem sobie odpowiadały.

Komunkacja MyGate z serwerem NNTP zawsze odbywa się na porcie 119 (dla wysyłki i odbioru). Tutaj raczej nie ma możliwości modyfikacji.

Być może masz wyłączoną bramkę wysyłkową (SMTP>NNTP) - sprawdź to dokładnie. Niekiedy zamiast nazwy domyślnej "localhost" serwera lokalnego tworzonego przez MyGate warto w The Bat! użyć jego adresu w zapisie liczbowym, czyli 127.0.0.1.

1,343

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

pavvello napisał/a:

Jezeli chodzi o ustawienia portów to mam tak jak jest to opisane na portalu thebat.pl (nie pamietam dokladnie w jakim dziale), port lokalny bramki -> 25, port NNTP -> 25, ustawienia w TB dla wysyłania poczty -> połączenie zwykłe, port: 25.

Przecież serwer NNTP działa na porcie 119 - popraw to i będzie dobrze. Nie ustawiłeś wszystkiego tak jak opisano w artykule http://thebat.pl/?itemid=278.
Możesz także zastosować dodatkowo uniwersalny filtr sortujący opisany w http://thebat.pl/?itemid=459&catid=24&catid=24 - wtedy nie będziesz musiał sam tworzyć folderów i filtrów dla grup dyskusyjnych.

1,344

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

pavvello napisał/a:

Czemu: Content-Type: text/plain; charset=us-ascii a nie ISO 8859-2??
Jak ustawić: Content-Transfer-Encoding: 7bit na 8bit??

Juz wszystkiego probowalem i nie moge dojsc jak to ustawić. Wszystko co robie nie ma pozytywnego skutku.

Zacznij po prostu pisać z użyciem polskich liter i wtedy ustawienie ISO-8859-2 w szablonach odniesie skutek. Jest to normalne działanie programów pocztowych, że nie kodują znaków ASCII (o kodach mniejszych niż 127). Wystarcza wtedy wpis charset=us-ascii i 7 bitów.

Kodowanie nie ma nic wspólnego z dostępem do serwera NNTP poprzez MyGate. Lepiej zmień serwer (może nie masz prawa wysyłania, a tylko masz prawo odbioru?) lub sprawdź ustawienia komunikacji między MyGate i The Bat!.

1,345

(3 odpowiedzi, napisanych Inne wtyczki)

Wtyczek do minimalizacji nie ma (nie jest to możliwe), wysyłaj zatem czysty tekst w treści listu, a nie w postaci załącznika.

1,346

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Prozac napisał/a:

Od dłuższego już czasu używam TheBat! w połączeniu ze słownikiem zaproponowanym przez Romualda Szcześniaka. [...] W jaki sposób skutecznie odinstalować ten słownik oraz w jaki sposób posłużyć się słownikiem ssce. Chciałbym w skuteczny sposób uniezależnić się od Worda oraz sprawić, by pisownia była sprawdzana poprawnie nie tylko automatycznie, ale również przy wywołaniu opcji "Sprawdź cały tekst".

Niewłaściwej pracy słownika SCAPI nie jestem w stanie zaobserwować, ponieważ nie mogę go zainstalować tam gdzie mam Office 2003. Sądzę jednak, że nie wymaga on specjalnego odinstalowywania, aby skorzystanie ze słownika SSCE było możliwe. Wystarczy tylko odpowiednie wskazanie w menu programu (masz wtedy dwa polskie słowniki do wyboru - patrz podręcznik). Problem z polskim słownikiem SSCE jest inny - nie do końca są jasne prawa autorskie i dlatego nie można go rozpowszechniać. Taki słownik oczywiście jest i działa bez problemu nawet w Windows bez śladu MS Office.

1,347

(7 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Tak, The Bat! "oferuje" taki tryb pracy, o który Ci chodzi. Najpierw musisz utworzyć jedno konto administratora i zabezpieczyć je hasłem (najlepiej z fikcyjnymi danymi serwerów, bo będziesz z niego korzystał tylko do zmiany konfiguracji). Potem jako administrator musisz utworzyć wszystkie pozostałe konta (np. wszystkie Twoje i wszystkie siostry) i nadać im odpowiednie uprawnienia. Aby dać użytkownikowi dostęp do wszystkich jego kont, trzeba te konta zgrupować i przypisać każdej grupie hasło (czyli np. utworzyć grupę "brat" i grupę "siostra").

Przy uruchamianiu program zapyta o nazwę i hasło użytkownika - wtedy jako nazwę podajesz nazwę grupy i hasło tej grupy. Po zalogowaniu się np. jako "brat" masz dostęp do wszyskich kont z grupy "brat".

Chcąc zmienić bardziej zaawansowane uprawnienia, będziesz musiał logować się jako administrator. Jeśli użytkownik nie chce, aby administrator miał dostęp do jego kont, musi w tych kontach poustawiać hasła dostępu (nie są to hasła dostępu do serwerów, lecz do kont w programie).

Jeśli korzystasz z Windows XP lub 2000, to najwygodniejszym rozwiązaniem jest utworzenie kont użytkowników Windows i instalacja The Bat! dla każdego użytkownika oddzielnie. Możesz wówczas skorzystać z wersji The Bat! Professional i szyfrowania bazy wiadomości oraz plików konfiguracyjnych - wtedy będziesz miał jedno główne hasło do The Bat! i nie będziesz musiał tworzyć grup kont.

Na początek poczytaj podręcznik, jest tam sporo napisane na ten temat.

1,348

(1 odpowiedzi, napisanych The Bat! i oprogramowanie firm trzecich)

hauer napisał/a:

Z tego co przeczytalem na stronie thebat.pl MyGate nie jest juz rozwijanym projektem, a ostatnia wersja wspolpracuje z wersjami 1.x i 2.x, jednak zainstalowalem i na 3.5.22 tez jest prawie ok.

Jest OK we wszystkich wersjach The Bat! (ja używam obecnie MyGate z TB! 3.62.14). Prawdopodobnie MyGate może współpracować z dowolnym klientem poczty, ponieważ jest programem pośredniczącym między serwerami NNTP a POP3 i SMTP. Program pocztowy w takiej sytuacju widzi lokalny serwer poczty i z nim się komunikuje, a MyGate przekazuje i odbiera informacje do i z serwerów NNTP.

hauer napisał/a:

Prawie poniewaz moge odbierac wiadomosci z grup, jednka nie moge ich wysylac. Gdy probuje wyslac otrzymuje komunikat "localhost Posting on this server dissallowed".

Po prostu wybierz inny serwer, ponieważ ten używany przez Ciebie umożliwia tylko wysyłkę w kierunku do Ciebie. Twój komputer działa zapewne w sieci, która nie ma zezwolenia na wysyłkę wiadomości do danego serwera NNTP.

Z filtrami (a w zasadzie z jednym filtrem) nie ma aż tak dużo kłopotu. Tradycyjnie polecam uniwersalny filtr do korekty wiadomości przychodzących. W tym konkretnym przypadku może on reagować na każdą wiadomość (czyli np. obecność znaku "@" w polu nadawcy) i jak zwykle powinien wykonywać cztery operacje:

1. Eksport pierwotnej wiadomości w formacie skrzynki uniksowej do pliku (np. D:\Dane\unix_msg.mbx) z zastępowaniem pliku o tej samej nazwie.

2. Eksport wiadomości zmodyfikowanej według szablonu do pliku tekstowego (np. D:\Dane\message.msg), z zastępowaniem pliku o tej samej nazwie. Szablon eksportu w filtrze ma postać następującą:

%_OldMsg(%Put="D:\Dane\unix_msg.mbx")%-
%SetPattRegExp="(?ismU)(.*)(^From:\s*.*\n)(\w.*?)"%RegexpBlindMatch(%_OldMsg)%-
%SubPatt(1)From: %QT(From_Repair)
%SubPatt(3)%-

Korzysta on z danych pierwotnych pobranych z pliku D:\Dane\unix_msg.mbx oraz z szablonu podręcznego From_Repair o następującej zawartości:

%_Brack1='%SetPattRegexp="(?isU)^From:.*(\<).*\n"%RegexpMatch(%Headers)'%-
%_Brack2='%SetPattRegexp="(?isU)^From:.*(\>).*\n"%RegexpMatch(%Headers)'%-
%ABOFromFirstName="%OFromFName" %ABOFromLastName="%OFromLName" %_Brack1%OFromAddr%_Brack2

3. Import wiadomości zmodyfikowanej do folderu Mój_Folder na koncie Moje_Konto z pliku D:\Dane\message.msg - co realizuje się przez wywołanie programu zewnętrznego (czyli The Bat!) za pomocą następującego wiersza poleceń:

C:\Program Files\The Bat!\thebat.exe /IMPORTU="Twoje_Konto";F="Twój_Folder";X;W;I="D:\Dane\message.msg"

4. Usunięcie wiadomości pierwotnej (albo przeniesienie jej do folderu Kosz).

Dzięki temu w wiadomościach przychodzących pojawią się w polu From wpisy z książki adresowej (jeśli będą istniały). Jeżeli dany nadawca nie jest wpisany do książki, będą użyte oryginalne dane z pierwotnej wiadomości (patrz także inny wątek na tym forum: http://thebat.pl/forum/topic_68_3.html).

1,350

(6 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

czarek25 napisał/a:

Dzieki za pomoc ale niestety nic nie pomoglo.(przegladaj usuniete wiadomosci nie moze nic przegladac poniewaz nic nie zostalo usuniete wedlug  niego co do integralnosci niestety nic nie moze wyszukac).
Kopie maili zrobilem odrazu rano jak tylko pojawilo sie 0 w odebranych.
Probowalem zakladac nowe konto i podkladac w odebrach np z konta mariposita do odebranych na nowym koncie ale on wciaz widzial tylko te kilka maili sciagnietych juz dzisiaj.

Opisujesz niezbyt precyzyjnie to co robiłeś. Na czym polegało "podkładanie" na nowe konto? Czy przenosiłeś zawartość katalogu dyskowego z jednego katalogu Inbox do drugiego? Katalog na dysku a folder w The Bat! trochę się różnią, chociaż są ze sobą powiązane. Operacje przenoszenia poczty powinieneś wykonywać na katalogach dyskowych po wyłączeniu programu. Spróbuj jeszcze innej metody: pousuwaj z katalogów Inbox pliki Messages.tbi, które zawierają indeksy dla baz wiadomości (nie usuwaj plików Messages.tbb!). The Bat! sam odtworzy pliki indeksowe i może wtedy uda Ci się zobaczyć wiadomości, które znikły z pola widzenia.

czarek25 napisał/a:

Niestety nie moge sobie pozwolic na kasowanie zbyt wielu maili poniewaz sa one mi potrzebne. Tak na marginesie robilem ostatnio porzadki w koszu i wyrzucilem z 1/3. caly folder z wszystkimi kontami zajmuje 700mb.
Co do kopii zapasowej niedawno takowa robiłem ale niestety nie moge tego robic dzien w dzien poniewaz dostaje ok 100 maili dziennie.

To nie chodzi o usuwanie wiadomości, lecz o ich sensowne porozkładanie w różnych folderach, nie tylko w folderach Odebrane. One są najbardziej podatne na uszkodzenia, ponieważ przez nie odbywa się największy przepływ danych. Musisz po prostu utworzyć nowe foldery i sortować do nich napływające wiadomości zgodnie z jakimiś regułami. Porządki należy robić we wszystkich folderach, a foldery Kosz praktycznie powinny być puste. Wiadomości, które są Ci jeszcze potrzebne nie powinny znajdować się w folderze Kosz.

Mam odmienne zdanie na temat kopii zapasowej: przy dużym ruchu należy ją wykonywać jak najczęściej. Można przecież tworzyć raz na tydzień kopię pełną, a codziennie kopie różnicowe i to wszysko da się zautomatyzować z poziomu Terminarza.

czarek25 napisał/a:

Niestety musze stwierdzic ze cos jest nie tak z programem skoro skasowal mi z kilku kont wszystkie maile w odebranych, nie moge sobie pozwolic ze stanie sie to jeszcze kiedys i choc podoba mi sie obsluga w bacie, jestem zmuszony zmienic klienta poczty

Pracujesz na wersji beta, zatem wszystko jest możliwe i tym bardziej powinieneś często wykonywać kopie zapasowe. Mnie do tej pory nic takiego się nie przydarzyło, chociaż korzystam z The Bat! od ponad siedmiu lat, testując praktycznie każdą wersję beta.