krzychu napisał/a:
Ray napisał/a:

Chodzi mi dokładnie o to aby wyłączyć filtrowanie spamu tylko do jednego konta

Nie ma takiej możliwości - wtyczki działają dla całego The Bat! albo wcale.

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Regula posiada wewnętrzne instrukcje, które pozwalają na łatwe wyłączenie danego konta zarówno ze sprawdzania regexpem, rblami i metodą bayesa. Sam zresztą korzystam  z tej metody wogóle nie ucząc mojej wtyczki hamu/spamu na podstawie wiadomości usenetowych - a wiadomo że uczenie przebiega automatycznie. Metoda jest dosyć prosta i opisana jest w podręczniku - także było o tym na liście tb-l.

Wydaje mi się, że w Bayes Filter Plugin nie da się ograniczyć działania wtyczki tylko do wybranych kont. Oczywiście mogę się mylić. Chyba jedyna wtyczka co to oferuje (ale także okrężną drogą) to Regula.

1,323

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

AFAIK nie da się tego zmienić.

1,324

(1 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

gwoj napisał/a:

czy istnieje możliwość wy-exportowania wiadomości z TheBat! do programu PortableThunderbird??

Oczywiście taka możliwość istnieje tylko myślę, iż nadto dookreślasz do jakiego programu chcesz zaimportować maile. Mimo dodatku Johna Hallera nadal to jest tylko i aż Thunderbird. Np żeby w TB uzyskać mobilność USB też można użyć zewnętrznych loaderów np w postaci mobilebat, ale i tak określa się sam program jako TheBat. To tak kwoli wyjasnienia.

ewentaulnie jak to można (jakimi narzędziami) wykonać??

ewentualnie np poprzez export wiadomości do formatu eml a następnie wszystko do OE i na końcu do Tbirda.

ewentualnie np eksport do formtu Unixowego i przegranie folderu z wyeksportowanymi mailami tam gdzie masz folder z mailami w Tbirdzie. W PTBirdzie będzie to zapewne w loaderze ustawione.

1,325

(2 odpowiedzi, napisanych FAQ - pytania i odpowiedzi)

No to jest mój pierwszy post - na sam początek pierwsze wrażenie co do forum. Troszeczkę czytam  niemieckie i dlatego ogólny rys jaki widziałbym.
1. Najważniejsze rzeczy przyklejone na stałe. I tak np od razu z wtyczek dałbym oddzielne działy dla np. BayesIt'a i tych najważniejszych - najbardziej używanych.
2. dev/null (wątkowe wojenki) i podobne luźne dyskusje (o innych programach) w oddzielnych kategoriach - IMHO tego się nie uniknie a lepiej dać możliwość niż kneblować usta
3. Forum do pisania będzie wymagało logowania? Myślę że lepiej nie.

To tak ogólnie wcelu wypróbowania itd. wink