1

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Kupiłem licencję na The bat! Odebrałem ją na koncie pocztowym, którego nie mam na The Bat! Przeczytałem w Google Mail (Gmail, webmail) i stamtąd wysłałem do siebie na adres powiązany z The Bat! Wiadomość przyszła, odebrałem ją, wyświetliła się w okienku podglądu i... w tym momencie otrzymałem komunikat, że moja wersja The bat! została aktywowana. Nie miałem zamiaru jej aktywować. Chciałem nadal testować wersję próbną, ale... The Bat! odczytał sobie zawartość e-maila i ją po swojemu, bez mojej zgody wykorzystał.

Ciekawe, co robi z treściami z innych wiadomości...

--
Pozdrawiam - M.

2

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Raport z placu boju. Na razie (póki nie ruszam skórek/motywów) paski narzędzi nie próbują same się zmieniać. I to jest dobra wiadomość. Niektóre przyciski nie są aktywne, na przykład dodawanie reguł dla poczty, ale to z czasem rozgryzę albo i nie... Odkryłem jednak rzecz znacznie gorszą. Zastanawiam się nawet, czy z tego nie zrobić osobnego tematu. Otóż...


The Bat! czyta moją korespondencję!!!

i jakoś ją po swojemu interpretuje.

3

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Dzięki. Jeśli zdarzy się to znowu, to spróbuję. Zrobiłem nowe własne paski i teraz czekam, co będzie. Pewnie nie mam racji, ale coś mi się wydaje (przeczucie), że eksperymentowanie z różnymi motywami, niekorzystnie wpływa na te paski narzędzi.

4

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Prawie skończyłem konfigurowanie tych cholernych pasków, kiedy okazało się po kolejnym uruchomieniu programu, że wszystkie ustawienia zniknęły. Nie ma moich pasków, a standardowe wróciły do postaci pierwotnej. Zaczynam mieć tego dosyć...
Jest jakiś sposób, żeby trwale zapisać konfigurację pasków narzędzi?

Pozdrawiam - M.

5

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Zygmunt napisał/a:

Na którym pasku masz ikonę dodawania do książki? U siebie tego nie widzę.

Zestaw Przeglądarka wiadomości z pakietu Wszystkie operacje i tam jest Dodaj do książki adresowej. W wersji 8.x wystarczyło zaznaczyć wiadomość na liście odebranych, żeby po kliknięciu tego Dodaj, nadawca został wpisany do Książki (otwierało się stosowne okno). Tak, po zaznaczeniu adresu w nagłówku da się dodać.

Na kolejność na paskach znalazłem częściowe rozwiązanie: wywaliłem paski domyślne i stworzyłem swoje. Jeszcze tylko jeden z tym kłopot - niektóre ikony nie chcą się dać zmienić, a jeszcze inne nie wyświetlają zmienionego obrazka, mimo że na Zmień ikonę pokazywany jest ten nowy, ten zmieniony.

Pozdrowienia - M.

6

(9 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Jak...

- namówić ikony na paskach (Standardowy, Szybkie wyszukiwanie, Konfiguracja), żeby nie zmieniały położenia według swojego widzimisię?

- na pasku jest polecenie/ikona Dodaj do książki adresowej, ale jak i co zrobić, żeby to działało, żeby nadawca był dodawany do Książki?Z góry dziękuję - M.

7

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Dzięki Zygmunt - lata mijają a Ty pomagasz. :-)
Nie wiem jeszcze, co dalej z tym ciemnym kolorem, ale chciałbym przetestować, sprawdzić, zobaczyć.

Tak,  pamiętam to podmienianie pakietów ikon, sam mam jeszcze dwa różne modele/arkusze, ale oba są tak samo wiekowe jak i podstawowy motyw. Nie wiem, jaki miałby być ten inny... po prostu chciałbym zobaczyć/sprawdzić coś nowego.

Pozdrawiam - M.

8

(2 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Na swojej stronie Ritlabs pokazuje ciemny motyw The Bat! - jak to osiągnąć i czy możliwe jest tylko w wersji 9?  https://www.ritlabs.com/en/products/the … erface.php

Ikony/obrazki poleceń na belce takie jak Wyślij/Odbierz, Odpowiedz, Przenieś, Kopiuj itd. itd. itd. Wydają się nieco archaiczne. Można je jakoś zmieniać?

Z góry dziękuję za podpowiedzi - M.

9

(23 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Zrobiłem eksperyment. Jako, że mam szybki komputer i instalacja systemu zajmuje na nim jakieś 14 minut, zainstalowałem The Bat! na nowym, czystym systemie. Idealnie nowym i czystym, zaznaczam, bo to był tylko test, więc nie było żadnej konfiguracji, programów, sterowników, nic! Efekt jest dokładnie ten sam - z Twoimi Zygmunt certyfikatami lub bez nich. Na Gmail mam ze trzy konta pocztowe, więc próbowałem też inne - ot, taka absurdalna nadzieja nie wiem, na co. Oczywiście kicha.


--
Pozdrawiam pogodnie - Meszuge

10

(23 odpowiedzi, napisanych Ogólne)

Dzięki Zygmunt. Certyfikaty od Ciebie zainstalowane pomyślnie. Bez względu na to, czy próbuję POP czy IMAP, komunikat jest nieodmiennie ten sam:

!25.08.2020, 18:19:10: IMAP  - Błąd fazy potwierdzania TLS: Nieważny certyfikat serwera (Certyfikat nie może być użyty do tego celu).

Dzięki wszystkim za dobre chęci, ale ja mam dosyć.
A tylko jako ciekawostkę dodam, że w ramach eksperymentu zainstalowałem The Bat! w wersji 9.2... Wtedy to konto na Gmailu wysyła pocztę, ale niczego nie odbiera. Bez słowa, bez żadnych ostrzeżeń lub komunikatów o błędach - po prostu nie, bo nie.


--
Pozdrawiam pogodnie - Meszuge