1

Temat: The Bat! i ESET Smart Security

Witam
Ktoś wie jak zmusić do współpracy moduł antyspamowy i antywirusowy w programie ESET Smart Security i The Bat! ?
Pozdrawiam

2

Odp: The Bat! i ESET Smart Security

hust napisał/a:

Ktoś wie jak zmusić do współpracy moduł antyspamowy i antywirusowy w programie ESET Smart Security i The Bat! ?

Co do antyspamu:

ESET Smart Security chroni przed spamem filtrując wiadomości w programach Microsoft Outlook, Outlook Express oraz Windows Mail.

źródło: http://www.antywirusexpert.pl/eset_smart_security.php
Tamże co do antywirusa:

Sprawdzana jest również cała poczta elektroniczna w programach MS Outlook i Outlook Express, w tym również poczta pobierana z serwerów Exchange (protokoły POP3, MAPI).

W tym ostatnim tajemniczo brzmi napis: protokół POP3 - jeśli oznacza to skanowanie systemowego portu 110, to masz taką ochronę. Ale to warto sprawdzić samemu lub zapytać producenta oprogramowania.

"I photograph to see what the world looks like in photographs."G.Winogrand
http://strobista.pl

3

Witam,

jeśli chodzi o antywirusa to NOD32 od zawsze skanował na porcie 110 i współpracował dzięki temu również z TheBat!. W ESET Smart Security nic się pod tym względem nie zmieniło, przynajmniej nie zauważyłem ;o)

Pozdrawiam

4

Dziś sprawdziłem nowego TB! (4.0.14.9) z ESET Smart Security (3.0.642.0) jeśli chodzi o wyłapywanie wirusów. Okazało się, że wtyczki od NOD32 nie działają - ani ta starsza n naszych stron jak i ta z downloadu Ritlabs. Co ciekawe, nie mogłem z poziomu TB! otwierać załączników do maili, bo program antywirusowy nie potrafił ich przeskanować. Usunięcie wtyczki rozwiązało problem. Zarówno maile przychodzące po zwykłym POP3 (port 110) jak i po TLS (465) były skanowane. Standardowo ESS sprawdza 110, aby sprawdzał 465 trzeba dodać ten port w konfiguracji. Wysyłałem wirusa. Przy odbiorze - tam, gdzie był załącznikiem został skasowany a odpowiednia informacja dołączona do maila. Tam gdzie wirus był w zipie czy RARze, załącznik zostawał usunięty i oczywiście adnotacja także była dołączona do maila.
Jedyne, do czego nie udało mi się skłonić ESS to działanie antyspamowe. Prawdopodobnie funkcjonuje tylko dla outlooka i windowsowego maila.
Testowałem na Vista Home Premium 64bit.

5

osobiście proponuję zakończyć współpracę z produktami ESET
nod_32 używałem od ponad 2 lat, doskonale współpracował z 3.xx
obecnie The Bat! jak i nod_32 stwarzają więcej problemów niż przyjemności
nadal szukam antywira do 4.xx, może ktoś pomoże smile

6

Witam,

nie wiem skąd te wnioski, ja używam NOD32 z wersją 4 bat'a, odkąd powstała i nie mam najmniejszych problemów. Problemy stwarzają tylko wtyczki ale nie trzeba ich przecież używać. Dla mnie najważniejsza jest szybkość działania antywirusa i małe obciążenie systemu a tu do NOD'a trudno chyba mieć zastrzeżenia.