Temat: Problem: śmieci w drzewie folderów

Witam Was!

Miałem bubu z batem, wysypał mi pocztę hmm trudno, już odżałowałem kilka tysięcy maili
Udało mi się odratować jedno (słownie jedno) konto z 7 które miałem, szczęśliwie najważniejsze... niestety obok odzyskanego konta pojawia się kilkanaście "ślepych" kont wspólnych, których nie jestem w stanie w żaden sposób usunąć (contextMenu: usuń jest niekatywne) we właściwościach. Co więcej przy próbie np. wykonania oczyszczania folderu Bat twierdzi, że nie wybrano żadnego folderu.

Jak się ich pozbyć ?

http://lh4.ggpht.com/biesior/SBGBiqSM-dI/AAAAAAAAAhY/zfw9oHvLpYY/s144/tb_problem.gif

2

Odp: Problem: śmieci w drzewie folderów

Usuniecie tych kont z katalogu MAIL nie pomaga?

3

Odp: Problem: śmieci w drzewie folderów

Przepraszam, przez swoje gapiorstwo źle napisałem, to są FOLDERY wspólne nie konta, czyli nie ma ich w katalogu MAIL - sorrki (konto marcus działa poprawnie)

Natomiast jeszcze jedną rzecz wypatrzyłem - otóż, te kilkanaście pustych folderów.. to jakaś zakichana wirtualna kopia, jak utworzę nowy folder w głównym pniu drzewa, to automatycznie pojawia się on we wszystkich 18-tu ślepakach smile nie mam koncepcji co to może być...

4

Odp: Problem: śmieci w drzewie folderów

Foldery wspólne również znajdują się w katalogu MAIL - razem z folderami konkretnych kont.

1. zamknij TB!
2. zrób kopie plików *.FLB z katalogu MAIL
3. usuń pliki *.FLB
4. uruchom TB! i ponownie utwórz strukturę folderów wspólnych nadając im takie same nazwy jak na dysku (jeżeli oczywiście aktualnie wykorzystujesz jakieś foldery wspólne)
5. nie pomijaj punktu 2

5

Odp: Problem: śmieci w drzewie folderów

U mnie jest 1 taki "pusty" folder, ale problem polega na tym ze używam Voyagera 3.99 i tam nie ma .flb

6

Odp: Problem: śmieci w drzewie folderów

Jeżeli używasz szyfrowania bedzie to *.EFB
Następnym razem napisz od razu wszystko roll

7

Odp: Problem: śmieci w drzewie folderów

mkosinski napisał/a:

Jeżeli używasz szyfrowania bedzie to *.EFB
Następnym razem napisz od razu wszystko roll

Sure, to nie był mój dopisek o tym Voyagerze wink

Natomiast usuwanie FBL nic nie pomogło - nadal tam sam te foldery, na wszelki wypadek wyczyściłem WSZYSTKIE *.FLB (zarówno z folderu głównego  jak i z folderów kont - z kont poznikały dodatkowe foldery %KNOWN% etc. ale to świństwo zostało hmm

8

Odp: Problem: śmieci w drzewie folderów

Z Voyagerem to mój post i wywalenie ACCOUNT.EFB (bo tylko jeden był) nic nie zmieniło. Ciekawostka - po dodaniu foldru wspólnego albo wspólnego śledzącego robi się tak:

http://img257.imageshack.us/img257/4590/batlb2.png

"Wspólny" i "wspólny sledzący" ładnie się wywala ale "pusty" zostaje.

9

Odp: Problem: śmieci w drzewie folderów

@marekg5: mam DOKŁADNIE tak samo, dodaję wspólne pod spodem - pojawiają się automatycznie we wszystkich pustych, kopiuję tam coś, żeby pokazywało licznik, licznik się zmienia we wszystkich jednocześnie... jedyna różnica jest taka, że ja mam .... 18 takich pustych folderów wink

Nie pomogło usuwanie FLB (ale o tym już pisałem)

10

Odp: Problem: śmieci w drzewie folderów

Czy we właściwościach takiego wspólnego folderu widać poprawną nazwę?